[ad_1]

یک زن باردار که واکسن دریافت می کند

عکس: استودیوی آفریقایی (شاتر استوک)

بارداری مانع از دریافت واکسن COVID نمی شود ، چه به دنبال دستورالعمل های CDC باشید و چه موارد جدیدتر از سازمان بهداشت جهانی. چندین عنوان چیز متفاوتی را پیشنهاد می کنند ، بنابراین بیایید آنچه را می دانیم تقسیم کنیم.

اینکه واکسن بزنید یک تصمیم شخصی است که باید با پزشک خود بگیرید

بیایید در مورد اینکه واقعا چه توصیه هایی ارائه می شود روشن باشیم به طور خلاصه ، هر سازمانی موافق است که افرادی که باردار هستند یا به فکر بارداری هستند من میتوانم واکسن بزن

آژانس های مختلف این فرمول را به صورت متفاوت تنظیم می کنند ، اما اگر شما در معرض COVID باشید (به عنوان مثال اگر در مراقبت های بهداشتی کار می کنید) یا در معرض خطر عوارض (به عنوان مثال بیماری قلبی هستید) ، هم CDC و هم WHO توصیه می کنید که واکسن بزنید.

CDC می گوید:

افرادی که باردار هستند و بخشی از آنها هستند [priority] گروهی که توصیه می شود واکسن COVID-19 را دریافت کنند ممکن است واکسینه شوند. اگر آنها در مورد واکسیناسیون س questionsالی دارند ، گفتگو با یک ارائه دهنده خدمات بهداشتی می تواند به آنها کمک کند تا تصمیم آگاهانه بگیرند.

به عبارت دیگر ، آنها واکسیناسیون را یک انتخاب شخصی می دانند و اگر واکسن در غیر این صورت در دسترس باشد ، هر فرد بارداری می تواند واکسیناسیون را انتخاب کند. بارداری در کدام گروه اولویت دار تغییر نمی کند.

سازمان بهداشت جهانی کمی بدبین تر می شود و می گوید:

WHO توصیه می کند از BNT162b2 در دوران بارداری استفاده نشود ، مگر اینکه مزایای واکسیناسیون زن باردار بیش از خطرات احتمالی واکسن باشد ، مانند کارگران بهداشتی و زنان بارداری که دارای بیماری های خطرناک هستند و این امر باعث خطر شدید COVID- 19 می شود. اطلاعات و در صورت امکان ، مشاوره در مورد کمبود داده ها در مورد ایمنی و اثربخشی برای زنان باردار باید ارائه شود. WHO آزمایش بارداری قبل از واکسیناسیون را توصیه نمی کند.

کالج متخصص زنان و زایمان آمریکا استدلال کرده است که هیچ کس نباید بین زن باردار و واکسن COVID بایستد. کریستوفر زن ، Ph.D ، معاون رئیس جمهور در امور عملی ACOG ، امروز در بیانیه ای گفت:

کالج متخصص زنان و زایمان آمریکا (ACOG) همچنان مصمم است که هر دو واکسن COVID-19 که در حال حاضر توسط FDA تأیید شده است باید به زنان بارداری که واکسن را انتخاب می کنند داده شود. با این حال ، ما تشخیص می دهیم که توصیه بحث برانگیز سازمان بهداشت جهانی می تواند برای بسیاری از زنان باردار نگران کننده باشد که در حال حاضر برای تصمیم گیری در مورد واکسیناسیون تلاش می کنند. … ACOG به شدت از گنجاندن افراد باردار در آزمایشات واکسیناسیون علیه COVID-19 حمایت می کند ، بنابراین ما در حال حاضر داده هایی برای حمایت از ایمنی و اثربخشی واکسن ها در این جمعیت داریم. اما حتی در صورت عدم وجود این داده ها ، زنان باردار باید بدانند که نحوه کار واکسن ها و شواهد اولیه از مطالعات حیوانی نشان می دهد که هیچ اثر مضر بر روی جنین یا تولید مثل زنان وجود ندارد.

ACOG در اینجا یک راهنما دارد برای کمک به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در مورد اینکه واکسن COVID برای آنها منطقی است با بیماران باردار صحبت کنند.

چرا توصیه ها متفاوت است

برای هر دو واکسن Pfizer و Moderna (هر دو در حال حاضر مجوز استفاده اضطراری در ایالات متحده را دارند) ، آزمایشات بالینی نشان داده است که واکسن ایمن و موثر است. کسی را که باردار بوده ثبت نکرده است. با این حال ، برخی از افراد در طی آزمایشات باردار شدند و توسط محققان تحت بررسی قرار می گیرند تا از وضعیت آنها و نوزادانشان آگاه شوند.

این کمبود اطلاعات توضیح می دهد که چرا ممکن است سازمان های بهداشت عمومی در توصیه واکسن به افراد باردار یا در برخی موارد به افرادی که ممکن است باردار شوند تمایلی ندارند.

با این حال ، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم این واکسن در افراد باردار متفاوت از افراد غیر باردار است. با وجود شایعاتی که ممکن است دیده باشید ، واکسن های mRNA DNA را تغییر نمی دهندو شناخته شده نیستند که باعث مشکلات ناباروری یا بارداری می شوند. این واکسن ها حاوی خود ویروس نیستند و مطالعات حیوانات تاکنون هیچ مسئله ایمنی مربوط به بارداری یا رشد جنین را پیدا نکرده اند.

“بر اساس مکانیسم عملکرد این واکسن ها و ایمنی و اثربخشی نشان داده شده در آزمایشات بالینی فاز II و فاز III ، انتظار می رود مشخصات ایمنی و کارایی واکسن برای زنان باردار مشابه آنچه در زنان غیر باردار مشاهده شده باشد ، “راهنمای مصاحبه گفت. ACOG.

آیا واکسن زدن در صورت بارداری منطقی است؟

افرادی که باردار هستند در مقایسه با افراد باردار ، در صورت آلوده شدن به COVID-19 در معرض خطر بیشتری برای بستری شدن در بخش مراقبت های ویژه یا بیماری جدی قرار دارند. آنچه درباره واکسن ها می دانیم نشان می دهد که معمولاً م effectiveثر و بی خطر هستند. اما به دلیل کمبود اطلاعات دقیقاً نمی دانیم چگونه آنها برای افراد باردار موثر و بی خطر هستند. بسته به احساس شما در مورد این ناشناخته ها و میزان خطراتی که در غیر اینصورت مواجه هستید ، باید درخواست قضاوت کنید ، اما مطمئن باشید که برای این کار از ارائه دهنده خود کمک بگیرید.

اگر در معرض خطر کم عارضه هستید و در کارهای پر خطر کار نمی کنید ، ممکن است تصمیم بگیرید که برای دریافت واکسن ترجیح می دهید صبر کنید تا بارداری. این انتخابی است که کاملاً می توانید انجام دهید. اگر فکر می کنید با استفاده از واکسن بهتر از آن باشد ، این انتخاب شماست. با ارائه دهنده خود در مورد خطرات و مزایا و چگونگی استفاده از آنها صحبت کنید.

اگر ممکن است باردار باشید ، قصد باردار شدن دارید یا اخیراً باردار شده اید ، هنوز هم توصیه ها به شما واکسینه می شوند. حتی WHO ، که اظهار داشته است Moderna در دوران بارداری “توصیه نمی شود” ، انجام آزمایش بارداری قبل از واکسن را توصیه نمی کند و هیچ دوره انتظار خاصی را پس از بارداری توصیه نمی کند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir