[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان آیا باید Roth IRA یا 529 پس انداز طرح باز کنم؟

عکس: eamesBot (شاتر استوک)

Roth IRAs و 529 طرح پس انداز برای پس انداز دانشگاه عالی هستند – هر دو از قبل مشمول مالیات هستند ، به شما این امکان را می دهد که سرمایه خود را پس از آنکه به دلیل نرخ بهره مرکب بسیار بزرگتر شد بدون اینکه با یک قبض مالیات عظیم مالی مواجه شوید ، پس بگیرید. اما کیست بهتر؟ مانند اکثر گزینه های مربوط به نمونه کارها ، آنها برای همه معامله هستند ، زیرا IRA های Roth انعطاف پذیری بیشتری در نحوه صرف پول دارند ، در حالی که 529s محدودیت سپرده بالاتری دارند که می تواند پس انداز را به حداکثر برساند. در اینجا چندین فاکتور دیگر وجود دارد که باید بخاطر بسپارید.

جوانب مثبت و منفی RRA IRA

Roth IRA برای پس انداز بازنشستگی ایجاد شده است ، اما برخلاف سایر حساب های بازنشستگی مانند 401 (k) ثانیه ، شما بابت مشارکت های خود از قبل مالیات می گیرید ، به این معنی که بعداً با برداشت کل سرمایه گذاری ، مالیات از شما گرفته نمی شود. تنها صید این است که شما باید تا 59 سالگی صبر کنید تا بتوانید این وجوه را بازپرداخت کنید ، که می تواند برای هر چیزی که می خواهید استفاده شود (برخلاف برنامه های پس انداز 529 ، که اگر از آنها برای اهداف آموزشی استفاده نکنید مجازات هایی را اعمال می کند) ). هزینه ها) از طرف دیگر ، yیا شاید پولی را که دارید پس بگیرید کمک کرد (یعنی اینکه شما پرداخت کرده اید – بدون احتساب سود حاصل از سرمایه گذاری خود) در هر زمان ، بدون مالیات و تحریم ، بدون انتظار برای 59 سال سن½.

جوانب مثبت IRAs Roth

 • مشارکت (نه سود) شما در هر زمان بدون جریمه یا مالیات قابل برداشت است.
 • بعد از 59 ساله شدن ، همه چيز از این پول بدون مالیات و جریمه قابل برداشت است ، مشروط بر اینکه حداقل 5 سال حساب باز باشد (در غیر این صورت ممکن است مالیات بر درآمد خود را بدهکار باشید).
 • وجود دارد مجازات 10 درصدی وجود ندارد اگر پول برای هزینه های تحصیلات واجد شرایط صرف شود ، برای برداشت زودهنگام از درآمد خود ، اگرچه هنوز این کار را می کنید باید مالیات بر درآمد آن را پرداخت کنند.
 • اگر به کل هزینه تحصیل نیاز ندارید ، بقیه را می توانید برای بازنشستگی استفاده کنید.

معایب IRA های Roth

 • شما احتمالاً قبل از 59 سالگی مالیات بر درآمد و 10٪ جریمه برای برداشت زود هنگام درآمد خود مدیون خواهید بود (اگرچه همانطور که در بالا ذکر شد ، این مجازات 10٪ است اگر از پول برای هزینه های تحصیلات واجد شرایط استفاده کنید ، امتناع کرد) حتی بعد از این سن ممکن است مالیات و کارمزد بدهی اگر حداقل 5 سال هنگام برداشت حساب باز نشده باشد.
 • محدودیت های درآمد وجود دارد و مبلغی که می توانید واریز کنید درصورتی که بیش از 125000 دلار برای پرونده های ارسال یک نفره یا 198000 دلار برای پرونده های اشتراکی در نظر بگیرید ، حذف می شود اگر بیش از این کار کنید ، واجد شرایط شرکت نیستید به ترتیب 140،000 و 208،000 $).
 • عواقب مالیاتی هنگام درخواست کمک دانشجویی استمطلوب نیست ، زیرا برداشت به عنوان درآمد برای اهداف کمک مالی در نظر گرفته می شود ، که می تواند تأثیر منفی بر میزان ارائه کمک خواهد داشت.
 • برخلاف 529 طرح پس انداز ، کمکهای Roth IRA نمی تواند از مالیات دولت شما کسر شود.
 • سهم سالانه در مقایسه با 529s کم است. تو فقط میتونی در سال 2021 6000 دلار (اگر 50 ساله یا بیشتر باشید 7000 دلار) کمک کنید

جوانب مثبت و منفی 529 طرح پس انداز

طرح 529 به طور خاص به عنوان یک صندوق پس انداز آموزش طراحی شده است و بنابراین محدود به هزینه های آموزشی واجد شرایط مانند کتاب های درسی و آموزش است (مگر اینکه بخواهید مالیات و 10٪ جریمه پرداخت کنید). تومانند IRA Roth ، لازم نیست تا 60 سالگی صبر کنید برداشت ها

حرفه ای ها از 529 طرح پس انداز

 • برای برداشت هیچ محدودیتی در درآمد و سن وجود ندارد.
 • در مورد برداشت هایی که برای آنها استفاده شده هیچ مالیاتی وجود ندارد هزینه های تحصیلات واجد شرایط.
 • مشارکت در 529 شما می تواند از مالیات های دولت کسر شود.
 • هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد مشارکتهایی که می توانید انجام دهید در هر سال ، اگرچه ممکن است یک محدودیت مادام العمر وجود داشته باشد ، بستگی به کشور شما دارد (معمولاً حدود 500000 دلار).
 • می توانید ذینفعان را جابجا یا منتقل کنید.

منفی 529 طرح پس انداز

 • انعطاف پذیری کمتر– شما باید پول را برای هدف مورد نظر استفاده کنید یا برای بازگرداندن آن جریمه بپردازید.
 • فرصت های سرمایه گذاری معمولاً از IRA های Roth محدودتر است.
 • برنامه ها هر بار به یک ذینفع گره خورده است ، به این معنی که اگر می خواهید برای بیش از یک کودک پس انداز کنید ، باید یک حساب جداگانه ایجاد کنید..

کدام یک از برنامه های سرمایه گذاری کالج را باید انتخاب کنید؟

هنگام انتخاب بین a Roth IRA و یک طرح پس انداز 529، بهترین گزینه به آنچه برای شما مهم است بستگی دارد: انعطاف پذیری در چگونه شما می توانید سرمایه گذاری یا انعطاف پذیری خود را صرف کنید چه زمانی شما می توانید آن را صرف کنید دهه 529 به شما امکان می دهد در سنین بسیار کمتری به پول بدون مالیات دسترسی پیدا کنید ، اما اگر این خطر را داشته باشید خطر مالیات گرفتن و مجازات شدن را دارید برنامه های مدرسه در حال خراب شدن است ، که اینطور نیست Roth IRA. ملاحظاتی نیز برای مالیات و درآمد وجود دارد که به عنوان کمک در نظر گرفته می شود مرز ها برای Roth IRA ممکن است با موارد خاص شما مطابقت نداشته باشد نیاز دارد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir