این دستگاه دارای قابلیت های زیر می باشد: قابلیت شنود قابلیت پرینت نقاط توقف- زمانهای توقف- آدرس محل توقف لیست توقفات غیرمجاز لیست سرعت غیرمجاز ارسال اطلاعات مسیرحرکت آهنربایی ۳۰ روز شارژ نگه می دارد. سایر قابلیت های استفاده از ردیاب های آهنربایی خودرو شامل موارد زیر می باشد. بدین معنی که در اثر اختلالات به وجود آمده در اثر سیگنال های متفاوت که عمدتا از رادیو، تلفن همراه و یا سایر قطعات الکترونیکی به وجود می آید مقاوم بوده و تغییری در امواج ارسالی آن به وجود قیمت ردیاب آهنربایی ارزان نمی آید. ابعاد کوچک با آنتن دهی قوی این مدل ردیاب را کاملا متمایز کرده است نسبت به سایر ردیاب های بدون سیم و ردیاب مغناطیسی موجود در بازار .

ردیابی آفلاین نیز با استفاده از ارسال پیامک توسط این ردیاب ممکن است. این دستگاه هم مانند دیگر انواع ردیاب خودرو قابلیت ردیابی آنلاین خودرو را از طریق ورود به سامانه یا نرم افزار دارد. فوری از طریق پیامک، تماس و هشدار برنامه (اپلیکیشن) و وبسایت از آن آگاه شوید. ردیاب شارژی آهنربایی NG190 عدم نویز پذیری آن است. ردیاب شارژی آهنربایی NG190 یک از جدیدترین دستگاه های پیشرفته امنیتی برای محافظت از انواع خودرو و یا وسایل نقلیه دیگر می باشد.در طراحی این ردیاب ها نوآوریهای مختلفی به کار رفته است که موجب عدم شناسایی آن در خودرو می شود.

توجه کنید که برای خرید ردیاب آهنربایی در مشهد از وبسایتهای آنلاین یا فروشگاههای حضوری مطمئن استفاده کنید و قبل از استفاده نیز حتماً آن ها را تست کنید تا مشکل از نظر کارکرد نداشته باشند. این مدل دارای تداوم باتری حداقل ۲۲ روز تا چند ماه است که در صورت افزایش زمان ارسال سیگنال مختصات توسط مالک تا چند ماه می تواند بدون شارژ دوباره، اقدام به اعلام موقعیت و ردیابی نماید. این دستگاه دارای حسگر نور است که در زمان جدا شدن از محل نصب شده، به مالک دستگاه هشدار می دهد.

این دستگاه هم برای شخص و هم برای خودرو قابل استفاده می باشد و همچنین دارای باطری داخلی است در ضمن این دستگاه ضد آب می باشد. ردیاب آهنربایی هیچ گونه سیم کشی ندارد و از این لحاظ بهترین گزینه برای جاسازی در خودرو، کانتینر، داخل کیف یا هر جایی که شما می خواهید نصب شود و اقدام به ردیابی نمایید. و علاوه بر این ردیابی از طریق موبایل و کامپیوتر امکان پذیر ردیاب خودرو آهنربایی ir180 می باشد.