پونه مدیا برای آموزش سئو مطالعه مقالات آموزشی در سایت های معتبر در زمینه سئو، کتاب های مربوط به مبحث سئو ، کلاس ها و دوره های آموزشی و کسب تجربه عملی با راه اندازی یک سایت ساده را به شما پیشنهاد میدهد. در طراحی استراتژی دیجیتال مارکتینگ خود سعی کنید تمام راه هایی که به دیده شدن شما منجر می شود را پیدا کنید. همچنین به دلیل اینکه کاربر مورد نظر دقیقا به دنبال محصول و یا خدماتی است که شما سایت خود را برای آن بهینه سازی کرده اید در این روش شما کاربران هدفمند را به سایت خود راهنمایی می کنید و در واقع بالاترین بازدهی را به ازای بازدیدکنندگان سایت خواهید داشت. برای این کار روشهای زیادی وجود دارد. یکی از روشهای قدیمی ساخت وبلاگ و بعد استفاده از آن برای لینک دادن به سایت است که عموماً بعد از 3 ماه انجام میشود. اگر فاقد دانش فنی لازم برای این کار هستید، نیاز است که از یک توسعه دهنده وب یا پلاگین برای سایت خود بهره ببرید. مثلاً اگر صفحه اول سایت بیشترین PA را داشته باشد، با لینک دادن به صفحات دیگر سایت که برای شما مهم است، می توانید به بهبود رتبه آن صفحه نیز کمک کنید.

بهترین منبع آموزش سئو رایگان برای مبتدی ها کدام است؟ برای شرکت در دوره آموزش سئو لازم است در دوره ای شرکت کنیم که متناسب با نیازها و توانمندیهای ما باشد. برای مثال، از Google Trends استفاده کنید تا ببینید کدامیک در کانزاس محبوب تر است «پاپ» یا «نوشابه». شما باید منبعی که از آن سئو را یاد میگیرید با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. در این زمینه باید اصول سئو در کنار دانش بازاریابی و علم روانشناسی با صدها عامل دیگر کنار هم قرار بگیرند تا منجر به انتخاب درست شوند. بک لینک یعنی اینکه لینک سایت شما در سایتهای دیگر قرار بگیرید. با خرید و فروش لینکها، بک لینک های وبسایت را افزایش میدهند و در رفتار گوگل و سایر موتورهای جستجو تغییراتی ایجاد میکنند. بیایید بگوییم که صفحه اصلی شما دارای یک بک لینک از یک وب سایت است که قبلاً در فهرست Google قرار دارد. تکنیک های کلاه سیاه عبارت است از کلیه فعالیت هایی که برخی افراد جهت فریب موتورهای جستجو انجام می دهند تا بتوانند در صفحات نتایج موتور های جستجو قرار گیرند.

این امر سبب میشود سطح دانش و آگاهی این افراد بسیار متفاوت باشد. مخاطبان آموزش سئو و بهینه سازی سایت بسیار گسترده و متنوع هستند، به همین دلیل سطح دانش و آگاهی این افراد بسیار متفاوت است. مخاطبان آموزش سئو مدیران وبسایتها، برنامهنویسان، علاقهمندان کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ و کسانی هستند که تمایل دارند کسب و کاری را در فضای وب راهاندازی کنند. با این مقاله سعی داریم کمی این موضوع را شرح دهیم، و برخی از موارد مهم آنرا بیان داریم، ۱۵ گام که در این مقاله معرفی شده توضیح بسیار مختصر دارند و فقط نام گرفته شده است، در آینده هرگام مفصل توضیح و تشریح داده میشود. در اغلب موارد سعی در بکارگیری مثالهای فارسی شدهاست. به عنوان نمونه، تحقیق کلمات کلیدی را با مثالهایی از سایتهای فارسی و نحوه بهکارگیری نتایج حاصل از تحقیقات کلمات کلیدی انجام شده برای تولید محتوای پر مخاطب ارائه میدهیم. برای تبدیل شدن به یک کارشناس سئو متخصص و توانمند باید در طول هفته زمانی را برای پیگیری اخبار و مقالات جدید حوزه سئو اختصاص دهید. گاهی میگویند محتوا پادشاه است، به عبارت دیگر اگر محتوا انتشار دهید نیازی به سئو ندارید، ولی از نگاه بنده کاملا اشتباه است، چه بسیار محتواهای عالی را بنده خودم پیدا کردم ولی در صفحات دوم و سوم گوگل بودند.

البته این روش را باید با دقت بالایی انجام دهید. محتواهایی که برای هر کدام از وبلاگها و سایت استفاده میکنید، باید با هم تفاوت داشته باشند. ما باید بدانیم چقدر وضعیت سایت بهبود پیدا میکند، هر کار سئو باعث افزایش کیفیت چه قسمتی میشود و چه سودی برای سایت دارد! قبل از هر چیز حتما باید بدانیم سئو چیست و پس از آن وارد مباحث سئو شویم. مهمترین چیز در سئو عنوان صفحه یا همان title است! اگر برای شما هم سوال پیش می آید که سئو سایت های بزرگ به چه صورت امکان پذیر است این یک دوره عالی و رایگان برای شماست. برای رسیدن به این هدف گوگل مطالب و محتوای یک سایت را بررسی می کند و با درک کردن آن به این نتیجه می رسد که آن محتوا پاسخ کدام سوالات می باشد. هدف از آموزش سئو توسط سایت آیلین وب این هستش که کاربرای سایت آیلین بهراحتی بتونن با آموزش وردپرس و همچنین آموزش افزونه المنتور و در کنار اینها با این دوره آموزش Seo سایت خودشون رو بدون هیچ هزینه ای به صفحه اول گوگل هدایت کنند! یکی دیگر از تکنیکهای مهم در دوره آموزش سئو در تیم سئو هاب، به سوشیال بوکمارکها (social bookmark) مرتبط میشود.