بهترین و بدترین غذاها برای کمپوست


تصویر مقاله ای با عنوان بهترین و بدترین غذاهای کمپوست

عکس: لومیسو (Shutterstock)

به عنوان حامی کمپوست (یا حداقل استفاده از ضایعات آشپزخانه به عنوان غذای گیاهی) ما همیشه به دنبال نکات و ترفندهایی هستیم که می تواند روند را بهبود بخشد یا (حتی بهتر) آن را آسان تر کند. این شامل دانستن این است که چه چیزهایی – و مهمتر از همه آنچه نباید – در سطل یا سطل کمپوست خاتمه یابد.

خوشبختانه ، مکی یازاوا مقاله ای در Well + Good نوشت معرفی بهترین و بدترین غذاها برای کمپوست. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

بهترین غذاها برای کمپوست

مطابق با تحقیقات یازاوا– از جمله مصاحبه با متخصصان – برخی از بهترین غذاها برای کمپوست وجود دارد:

قهوه و چای

این به خوبی شناخته شده است ، اما به دلایلی کلاسیک است: قهوه حاوی نیتروژن است که به فرآیند کمپوست کمک می کند. علاوه بر این ، اگر از فیلترهای قهوه سفید نشده استفاده می کنید ، می توانید آنها را نیز کمپوست کنید. در مورد چای هم همینطور است: تا زمانی که کیسه چای زیست تخریب پذیر است و از مواد کمپوست ساخته شده است ، پیش بروید و همه چیز را دور بیندازید.

افخراب کردن

میوه ها به دلیل دارا بودن تمام مواد مغذی ، به طور کلی مکمل های متداول برای تجمع کمپوست هستند. تجزیه برخی قسمت ها بیشتر طول می کشد ، مانند گودال آووکادو یا میوه های سنگی (مانند هلو و شلیل) ، یا پوست های سفت (مانند برخی از خربزه). همچنین ایده خوبی است که میزان میوه های ترش – مانند گوجه فرنگی و مرکبات – را که به توده کمپوست اضافه می کنید نظارت کنید ، زیرا می توانند pH آن را دور بریزند.

سبزیجات

در همین حال ، کمپوست سبزیجات بسیار راحت تر است ، عمدتا به این دلیل که می توانند کامل باشند ، مانند ضایعات ، فاسد ، پخته یا خام.

باقی مانده

باقی مانده ها ، از جمله “سبزیجات پوست نشده ، غلات و ماکارونی ، و همچنین تکه های گوشت بدون چربی و پروتئین بدون استخوان” ممکن است کمپوست شوند ، یازاوا می نویسد.

بدترین غذاها برای کمپوست

اگرچه از نظر فنی اکثر غذاها را می توان به توده ای از کمپوست اضافه کرد ، آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) توصیه می کند در برابر گنجاندن عناصر زیر – عمدتا به این دلیل که می توانند باعث ایجاد بوی نامطبوع یا جذب آفات شوند:

  • محصولات لبنی مانند کره ، شیر ، خامه ترش ، ماست
  • تخم مرغ (اگرچه پوسته تخم مرغ خوب است)
  • چربی ها ، چربی ها ، گوشت خوک یا روغن ها
  • گوشت یا استخوان ماهی

سرانجام، EPA می گوید اجتناب کنید کمپوست برگ یا شاخه های گردوی سیاه ، زیرا موادی آزاد می کنند که می توانند برای گیاهان مضر باشند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes