[ad_1]

کرم معمولی توسط یک سوزن بر روی اسب غیرممکن توسط دو دامپزشک زن استفاده می شود

عکس: چل 129 (Shutterstock)

FDA مجبور شد این هفته به مردم هشدار دهید تحت درمان با ایورمکتین ، یک دارو قرار نگیرید اغلب عادت می کند اسبهای کرم زده بله ، fبدیهی است که رهبری است خریدن چیزها خودم از یک حیوان مغازه های خوراک و استفاده از آن به عنوان یک خود درمانی برای COVID-19.

اگر این برای شما آشنا به نظر می رسد ، شاید به یاد داشته باشید هنگامی که مردم از داروهای ضد انگلی استفاده کرده اند که برای ماهی ها در نظر گرفته شده است سال گذشته سعی کردند از خود در برابر ویروس محافظت کنندبه بر اثر آن حداقل یک نفر جان باخت.

هیجان این درمان های جایگزین ناشی از همان افرادی است که نمی خواهند از ماسک استفاده کنند یا واکسن COVID -19 دریافت کنند. اگرچه صدها میلیون نفر واکسینه شده اند و واکسن ها بسیار بی خطر هستند ، اما بخش بزرگی از مردم ترجیح می دهند به دارویی اعتماد کنند نه ثابت شده است که روی کرونا کار می کند.

یا به عنوان یک پزشک متخصص آن را خلاصه کرد از T.عاقل تر: “من کنایه از فریاد هزاران نفر را دوست دارم”من گوسفند نیستم. “ هنگام خرید نخل گوسفند “

خوب ، پس ایورمکتین چیست و چرا نباید خودم را با برخی درمان کنم؟

ایورمکتین یک داروی ضد انگل است. این در چندین محصول تجویزی برای انسان وجود دارد ، اما ساده ترین و ارزان ترین راه برای تهیه برخی از آنها این است که به فروشگاه خوراک محلی خود بروید و خرید کنید کرم زدایی اسب ها و یا سایر محصولات ایورمکتین که برای حیوانات در نظر گرفته شده است. (به عنوان مثال ، در داروهای کرم قلب برای سگ ها وجود دارد.) اما از آنجا که اسب و گاو حیوانات بزرگی هستند ، دوز مصرفی آنها نیز به همان اندازه زیاد است: برای مثال ، الف لوله 9 اینچی خمیر دندان یک دوز واحد برای اسب 1250 کیلوگرم است.

“مردم هرگز نباید داروهای حیوانی مصرف کنند” FDA آه بلندی می کشدبه این داروها اغلب غلیظ تر از نسخه های طراحی شده برای انسان، و مواد غیر فعال لزوماً برای استفاده در داروهای انسانی یا غذای انسان تأیید نشده اند. در اصل ، اینکه شما اسب را نمی کشید به این معنا نیست که برای شما یا عزیزان شما بی خطر است.

ایورمکتین نیز یک داروی واقعی است. داروها عوارض جانبی و تداخل دارند و ایورمکتین نیز از این قاعده مستثنی نیست. FDA او می گوید:

حتی میزان ایورمکتین برای مصارف تأیید شده [in humans] ممکن است با داروهای دیگر مانند داروهای رقیق کننده خون تداخل داشته باشد. همچنین می توانید ایورمکتین را بیش از حد مصرف کنید ، که می تواند باعث تهوع ، استفراغ ، اسهال ، افت فشار خون (فشار خون پایین) ، واکنش های آلرژیک (خارش و کهیر) ، سرگیجه ، آتاکسی (مشکلات تعادل) ، تشنج ، کما و حتی مرگ شود.

اگر به COVID مبتلا هستید یا نگران هستید زیرا در معرض قرار گرفته اید ، باید اقدامات مناسب را انجام دهید شامل خواهد شد برای آزمایش خود ، تا زمانی که احساس بهتری ندارید از دیگران دور بمانید و به عنوان دلیل موجه از پزشک کمک بگیرید (از پزشک عمومی ، نه دامپزشک)به

و لطفا مراقب دوستان و بستگان خود باشید که ممکن است اطلاعات ضعیفی در مورد پیشگیری و درمان COVID از فیس بوک یا منابع دیگر دریافت کنند. واکسن ها بسیار مطمئن تر و م effectiveثرتر از هرگونه درمان غیرقابل اثبات هستند ، خواه ناخواهکرم اسب t ، روغنهای ضروری ، یا داروهای تجویزی که از یک پزشک شماتیک به یک دوست به یک دوست خریداری شده است.[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir