[ad_1]

به گفته ارسطو ، تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: FrimuFilms (شاتر استوک)

ارسطو اون خشگل بود ادراکی از مشکلاتی که در دوران معاصر هنوز فوریت دارند: دوستان مفید ، لذت ، و متقابلا تحسین آنها همچنان که هستند وجود دارند سبک های مربوط به دوستی که ممکن است در طول رابطه با آنها روبرو شوید. می توانید فیلتر کنید به ارسطو مفهوم از دریچه روانشناسی مدرن برای درک بهتر چه دوستانی در زندگی خود دارید و بهترین نیازهای روابط شما را برآورده می کند.

چه نوع دوستی وجود دارد؟

تیمی از روانشناسان آلمانی در تقسیم بندی متفاوت ، ارسطو را در سال 2013 بهتر کردند انواع دوستی ها در چهار دسته. دانشمندان مارتینا میش ، الیور هاکسولد و Nan L. Stevens با مطالعه روابط نزدیک به 2000 بزرگسال در سنین 40 تا 85 سال ، دریافت که چهار الگوی متفاوت وجود دارد که دوستی بزرگسالان را تعریف می کند.

این سبک های دوستی عبارتند از:

  • سبک منطقی دوستی: این نزدیک ترین سبک روابط است. همانطور که محققان می نویسند: “دوستان ضروری بودند و به وضوح با آشنایان متفاوت بودند. این افراد معمولاً در اواخر بزرگسالی دوستان جدیدی پیدا نمی کنند ، اما دوستانشان را مادام العمر نگه می دارند. “
  • سبک دوستی مستقل: مردم “راضی هستند که برای دوستی چند نفر داشته باشند.” افراد مستقل از برقراری دوستی نزدیک یا پایدار امتناع ورزیدند و شرایط زندگی را برای تعیین دوستی خود ترک کردند. “
  • سبک دوستی انتخابی را به دست آورد: مردم “تلاش مستمر برای پیدا کردن دوستان جدید در طول زندگی خود دارند. دوستان آنها می توانند هم محرمانه طولانی مدت و هم آشنایان دور باشند. ”
  • قطعاً یک سبک کسب دوستی است: برخلاف دوستان گزینشی ، این روابط تمایل دارند ارتباط عاطفی کمتری داشته باشند. این زیرمجموعه بیشترین گروه دوستان را دارد. پسندیدن روانشناسی امروز می گوید ، “به طور کلی ، این گروه بیشتر در ارتباطات هستند تا حمایت عاطفی.”

این یک تمایل غریزی است تا یک رفتار آگاهانه. با آگاهی بیشتر از تمایلات دوستان خود ، می توانید یاد بگیرید که چگونه می توانید با آنها ارتباط بهتری برقرار کنید و همچنین انتظارات خاصی را که دارید از بین ببرید.

چگونه می توان از سبک دوستان خود پی برد

گاهی اوقات انجام می دهمبرای دوستان آسان است که شما را فریب دهند ، به ویژه هنگامی که شما نوع خاصی از رابطه را می خواهید ، مانند آن قادر به تحویل نیست. تصور می شود که بیشتر مردم ممکن است سبک بینشی دوستی را بخواهند که در آن چندین فرد صمیمی و صمیمی دارای یک نوع رابطه لرزان باشند. اینها روابطی است که فقط در طول زمان ایجاد می شود و اگر چندین – یا حتی یکی – از این دوستی های فداکارانه داشته باشید ، احتمالاً آن را تشخیص خواهید داد. اینها افرادی هستند که می توانید از آنها مشاوره شخصی بگیرید و دوست دارید من ترجیح می دهم لحظه های صمیمانه با شما آنها احتمالاً بیش از چند دوست دیگر نخواهند – سخت ترین احساسات خود را برای چند نفر نشان می دهید؟

انواع مستقل تر با تنهایی خود کمی راحت ترند – مشاید آنها فقط گاهی اوقات وقتی خواستار ارتباط انسانی هستند ظاهر می شوند. حتی اگر با این نوع افراد ارتباط محکمی داشته باشید که چندین سال جعل شده است ، ممکن است نتوانید برای حضور مداوم در زندگی خود به آنها اعتماد کنید. شاید آنها پهنای باند احساسی را نداشته باشند تا قلب عجیب و غریب داشته باشند ، اوهو این اشکالی ندارد – این نوع دوستها از رابطه شما مراقبت می کنند ، اما به دلیل تنهایی خودشان ممکن است نتوانند چهره ماندگار شما باشند.

از آنجا که اکثر ما محقق دانشگاهی نیستیم ، تمایل داریم که برای دوستی های خود از کلمات مختلفی استفاده کنیم. به زبان عامیانه ، افرادی که به سبک اکتساب دوستی مبتلا می شوند افرادی هستند که شما می توانید آنها را به عنوان آشنایان بنامید. شاید این پسر یک دوست نوشیدنی عالی باشد یاشما دارای یک شوخ طبعی خاص و چند علاقه مشترک هستید ، اما خارج از آن روابط گاه به گاه چیز دیگری وجود ندارد از این لحاظ ، در صورت نیاز به یک سرویس دوستانه – مانند جابجایی مبل – به دنبال این شخص برای حمایت عاطفی یا حتی کمک نباشید.

چگونه بهترین نوع دوست را برای خود انتخاب کنیم

انتخاب بهترین نوع دوست برای متفاوت تکیه کردن شرایط با درک شروع می شود کدام نوع است از دوستان شما دارید. این دسته بندی ها نه چندان برنامه ای برای دوست شدن با کسی ، بلکه نکاتی برای کمک به شما در درک دوستان فعلی است تا بتوانید نقاط قوت آنها را با آنچه از آنها می خواهید ترکیب کنید (و از آنها انتظار دارید) در رابطه شما. و درک عمق این روابط ، علاوه بر محدودیت های آنها ، به شما کمک می کند تا از دوستان خود نهایت استفاده را ببرید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir