[ad_1]

به گزارش باریستاس ، تصویر مقاله ای با عنوان چگونه در کافه الاغ نباشیم

عکس: اندرو برتون (گتی ایماژ)

میلیون ها نفر هر روز از کافه ها ، فروشگاه های تخصصی و زنجیره های بزرگ قهوه سفارش می دهند. این به بخشی عادی از زندگی ما تبدیل شده است – یک روال عادی. اما روال عادی باعث ایجاد راحتی و آشنایی می شود و همه ما دیده ایم که مردم این راحتی و آشنایی را بیش از حد پیش می برند – و این باعث می شود آنها از مشتریانی باشند که هیچ باریستی نمی خواهد به آنها خدمت کند.

برخی از افراد در انجام انواع کارهای وحشتناک با افرادی که نوشیدنی های خود را تهیه می کنند ، بسیار خوب عمل می کنند: تعقیب باریستایی که آنها را شیرین می دانند ، با صدای بلند (یا در Yelp) از قیمت ها شکایت می کنند ، یا از مدیر می خواهند که شاهد یک حالت کامل هیستری بیش از حد باشد. کمی خیالی من برای این مقاله با سه باریستا مصاحبه کردم و خوشبختانه همه آنها قبول دارند که بدترین مشتریان فوق العاده هستند – 90-95 of از تعامل آنها عالی است. اما حتی مشتریان بزرگ گاهی اوقات کارهای احمقانه انجام می دهند و اجتناب از آنها کار سختی نیست. در اینجا یک راهنما از ابتدا تا انتها آمده است تا روز باریستای خود را خراب نکنید.

توشه احساسی خود را به باریستا نبرید

در واقع ، این هرگز در مورد قهوه نیست. لندون ، یک باریستای کافی شاپ کوچک در آتن ، گرجستان ، این را بهتر از بسیاری می داند. آنها استارباکس را اداره کردند “هر مشتری وحشتناکی که من تا به حال داشته ام ، [that person] او به چیزی کاملاً متفاوت نیاز داشت. به عنوان مثال ، این تعامل تنها نوک کوه یخی از آنچه آنها در حال گذر بودند بود. ” حمله ما راهی بود که آنها در زمینه سلامت روان ، مسائل اقتصادی و مسائل خانوادگی دارای اختیار بودند. ”

اگر روز ، ماه ، دهه بدی دارید ، باور کنید – باریستای شما می تواند بگوید و آنها می فهمند. راستش را بخواهید ، شانس آنها بدتر است. (خیلی خیلی بدتر) اما این به شما اجازه نمی دهد عصبانیت و سرخوردگی خود را بر آنها تخلیه کنید. حتی قبل از اینکه وارد در شوید ، یک ثانیه وقت بگذارید تا بفهمید چه احساسی دارید مبادا در نهایت چیزی را بگویید که از آن پشیمان هستید.

قبل از سفارش به منو (و فضای موجود) توجه کنید

کریستوفر لوئیس ، جانباز 15 ساله صنعت قهوه که در حال حاضر صاحب یک فروشگاه به نام Scullery در محله Tenderloin سان فرانسیسکوبه Lifehacker می گوید که یکی از بدترین کارهایی که مشتری می تواند انجام دهد این است که بدون نگاه کردن به منو ، روی پیشخوان والس بزند و چیزی را که ندارد سفارش دهد.

“[As a shop owner]شما سعی می کنید در فضای خود داستانی بگویید. ” “همه چیز به روش خاصی تنظیم شده است [customers] می تواند بگوید چه چیزی [they’re] کی می گیرم [they] وارد. برای اینکه مردم به زیبایی توجه نکنند ، منوی محدود ، موارد مشابه -[it’s] چالش مقابله با ”

به عبارت دیگر ، شما فقط منو را نادیده نمی گیرید – شما همه چیز دیگری را که فروشگاه را منحصر به فرد می کند نادیده می گیرید. بنابراین قبل از انجام این کار ، از خود بپرسید: من کجا هستم؟ این استارباکس است؟ مغازه گوشه؟ یک فروشگاه تخصصی مستقل؟ ارتعاشات چیدمان و دکوراسیون را منتشر می کند – و مهمتر از همه آنچه در منو وجود دارد؟ به نظر می رسد اساسی است ، اما توجه به این موارد مهم است.

از باریستا توصیه بگیرید

شما وارد یک کافه جدید شدید ، وارد فضا شدید ، منو را مطالعه کردید – و هنوز نمی دانید چه چیزی سفارش دهید. یک خبر عالی: باریستای شما می تواند به شما کمک کند! این به معنای واقعی کلمه کار آنهاست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به آنها اعتماد کنید. یک راه آسان و مفید برای نشان دادن اعتماد ، درخواست کمک است به سمت راست مسیر. فقط نپرسید ، “چه چیزی را توصیه می کنید؟” با شرایط صفر – به آنها چیزی بدهید تا ادامه دهند.

نائومی ، یک باریستا که در حال حاضر در آلبوکرک نیویورک کار می کند ، می گوید: “به من بگو آنچه را دوست داری. برخی از نمایه های طعم مورد علاقه شما چیست؟ اگر به استارباکس بروید ، آنجا چه می نوشید؟ کار بر روی این شروع خوبی است. ”

کریستوفر موافق است: «اگر [a customer says]، “من این را دوست دارم ، چه چیزی را باید امتحان کنم؟” این یک تعامل خوب است. … در بیشتر موارد یک رویا است. ”

او می افزاید که به عنوان مشتری ، “تقریباً همه چیز” را به توصیه باریستا سفارش می دهد نه تنها به این دلیل که از تلاش قدردانی می کند ، بلکه به این دلیل که ساده است کنجکاو: “من سعی می کنم تا آنجا که ممکن است باز باشم. من می خواهم کسی به من چیزی بگوید ؛ من می خواهم درس بخوانم. “

کنجکاو باشید – و همیشه احترام بگذارید

هر سه باریستا موافق هستند: این نوع کنجکاوی یک ویژگی دست کم گرفته شده از مشتری است. “باریستا بودن بسیار شبیه یک متصدی بار است ، زیرا ما اطلاعاتی داریم که مشتری ندارد. … ورود با سطح کنجکاوی و احترام [for that knowledge] لاندون توضیح می دهد که مدت زیادی گذشته است.

اما احترام فراتر از گفتن “لطفا” و “متشکرم” است. از آنجا که همه گیری ویروس کرونا هنوز مهم است ، احترام به باریستا می تواند به معنی مکیدن او و ماسک زدن در صورت درخواست باشد.

“هر فروشگاه یک سیاست دارد – نه کفش ، نه پیراهن ، نه سرویس. نائومی می گوید: ماسک چیز دیگری است. “[Why] یک معامله بزرگ انجام دهید [putting it on] اما سپس به هر حال این کار را انجام دهید … و بعد از پرداخت هزینه ، ماسک را درست جلوی صورت من پاره کنید؟ “این نوع رفتارها عدم محبت کامل به کارکنان خدمات را نشان می دهد و این او را نگران می کند.

یک راه عالی دیگر برای احترام گذاشتن: ضمیمه کنید (یا بهتر بگویید ، بپرسید) و از ضمایر barista خود استفاده کنید. “اگر بگویم:” آنها در پایان نوشیدنی شما را خواهند نوشید! ” “و [the customer is] مانند ، “اوه ، خوب ، او آن را انجام خواهد داد آیا می نوشم؟ من می گویم: “نه! دارم گوش میدم! بگیر! “لندون می گوید. “در حال حاضر من باید این شخص را اصلاح کنم در حالی که سعی می کنم به او برسم.” استفاده از ضمایر صحیح مردم رایگان است ، ساده است و به هیچ وجه شما را ناراحت نمی کند – بنابراین فقط این کار را انجام دهید.

نکات سخاوتمندانه – و به صورت نقدی

در مورد احترام به کارگران بخش خدمات ، شکستن یک نوک بزرگ و ضخیم سخت است– و نائومی می گوید اگر نمی توانید یا نمی خواهید راهنمایی کنید ، باید در خانه بمانید. “کارگران به توصیه های آنها تکیه می کنند. اگر نمی توانید پشتیبانی کنید [the staff]، در واقع نگران ظاهر شدن خود نباشید. در مورد شکل این توصیه ، تأیید می کند که پول پادشاه است: صاحبان باید راهنمایی ها را به کارت های اعتباری IRS گزارش دهند ، اما پول مستقیماً به جیب باریستا می رود.

مشتری خوب کافی شاپ به معنای پرورش نگرش کنجکاو و محترمانه است. این کار را انجام دهید و جوایز از نوع خود برمی گردد.

“وقتی مردم مهربان ، کنجکاو و باز هستند [to] لاندون می گوید که چگونه ما کارها را انجام می دهیم ، اغلب همکاران من مایلند کارهای زیادی برای آنها انجام دهند. خواه نوشیدنی مورد علاقه جدید باشد یا توصیه ای برای یک رستوران قاتل ، باریستاها می دانند که چه اتفاقی می افتد: “به نظر می رسد ما حافظ اسرار هستیم. ما ثروت زیادی از دانش محلی داریم. ”

برخی از این رازها به زودی می تواند به شما تعلق بگیرد – تنها راه برای فهمیدن این است که مهربان باشید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir