[ad_1]

به گفته سقراط ، تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: ونگلیس آراگیانیس (شاتر استوک)

سقراط از مرگ نمی ترسید. اگرچه او با مرگ وحشتناکی روبرو شد (وی به جرم ارتكاب فساد در جوانان آتن توسط دولت اعدام شد)سقراط قبلاً دویدن یا دعا نکرده است جلاد او مناگر ما باید اعتقادات و آموزه های او را بپذیریم – که مرگ اجتناب ناپذیری است که در واقع می تواند خوب باشد – ما می توان هم در ناشناخته پذیرش بیشتری پیدا کنید.

سقراط چگونه به مرگ نگاه می کرد؟

سقراط در طی یک بربری ناگفته زندگی می کرد ، هنگامی که مرگ ، جنگ ، و این بیماری تجربیات افراد معیشت را تعیین می کند. اما او دانش مرگ حتی با توجه به موازین سخت عصر نیز قوی بود. او محکم تر بود –و حتی چیزی شبیه به یک قهرمان نظامی. او رهبر آینده آتن ، الکیبیادس را نجات داد در زمان محاصره شهر Potidea در سال 432 قبل از میلاداینطور بود خیلی بیشتر از اجتناب ناپذیری مرگ و میر نسبت به اکثر افرادی که در قرن بیست و یکم زندگی می کنند ، عادت کرده اند.

جامعه یونان باستان مرگ را به مثابه انتقال معنوی به دنیای زیرین ارواح می پنداشت ، كه با روحی كه بدن را به صورت بازدم اوج می گیرد متبلور می شود. سقراط در تفسیر مرگ کمتر عرفانی بود و در مورد آن با اصطلاحات واضح واقع بینانه ، اگر نه شکاکانه ، نوشت. وقتی فیلسوف بود از محاکمه در دادگاه آتن در سال 399 قبل از میلاد ، سقراط خطاب به هيئت منصفه 500 نفره از شهروندان مرد سخنراني كرد و در آن نظرات خود را درباره مرگ در مناسب ترين مرحله قابل تصور ضبط كرد.

او گفت ، با توجه به دانشگاه کمبریج:

بیایید به روش زیر به آن نگاه کنیم ، که امید زیادی وجود دارد که مردن چیز خوبی است. زیرا مرده بودن یکی از دو چیز است: یا مثل هیچ بودن است و شخص مرده هیچ تصوری ندارد ، یا همانطور که می گویند ، تغییراتی است ، یعنی انتقال روح از اینجا به مکان دیگر. و اگر واقعاً یک فقدان درک کامل باشد ، مانند رویای کسی که حتی رویا هم نمی بیند ، مرگ یک سود قابل توجه خواهد بود.

سقراط پیروانی فداکار در یک افلاطون جوان داشت که آن روز در دادگاه حضور داشت. افلاطون درباره رفتار مربی خود قبل از اعدام گفت: سقراط “به نظر می رسد هم از نظر كلام خوشحال است و هم از نظر كلام ، زیرا او نجیبانه و بدون ترس می میرد” این نگرش روح سقراط را تحریک می کند در حالی که او از لیوان اعدام پر از شوکر سمی می نوشد.

چگونه سقراط می تواند به شما بیاموزد اضطراب خود را در مورد مرگ رام کنید

سقراط بود ، از بسیاری جهات سلف از مکتب رواقی فلسفه یونان باستان، که به دنبال اجتناب از احساسات منفی و جایگزینی کردن آنها با عزمی درونی لغزش است. لازم نیست احساسات کسی را درباره مرگ انکار کنید ، اما پذیرش احتمال آن می تواند اضطراب شما را در مورد ملاقات با موارد ناشناخته تا حد زیادی کاهش دهد.

این یک مفهوم ترسناک برای اطمینان است اما علم واقعاً کشف نکرده که احساس چیست برای مردن ، فراتر از تجربیاتی که افرادی که مرگ آنها اعلام شده و بعداً احیا شده اند ، با جزئیات شرح داده شده اند همانطور که تحقیقات نشان داده است ، لحظات دردناکی از افول ذهنی و جسمی وجود دارد ، اما همچنین برخوردهای توهم آمیز با عزیزان درگذشته ، لحظات سینمایی در زندگی شما که جلوی چشمان شما چشمک می زند ، یک احساس رضایت پرشور و سایر احساسات سعادتمندانه است.

نتیجه گیری از مراقبه های سقراط این است که شما در چیزهای ناشناخته چیزی برای ترس ندارید. علاوه بر این ، فرصت زندگی با فضیلت ، همراه با دانش و دانش ، باید در حالی که زنده هستید ، تحقق عمل را باز کند. سقراط پیش از اعدام در مقابل اعضای هیئت منصفه ، آنچه را که به نظر می رسد بصیرترین و ماندگارترین سخنان وی باشد ، بیان کرد:او زندگی کاوش نشده ارزش زندگی مردم را ندارد. این فیلسوف پیشنهاد داد: “کاری که باید برای محدود کردن هرگونه ترس از مرگ انجام شود ، کاوش در زمان حال است.”

استفاده از دیدگاه فیلسوف به عنوان راهنما – اینکه مردم باید بدنبال زیبایی ، قدرت و سلامتی باشند ، که در جستجوی دانش سخت تر شده اند – به شما کمک می کند تا در زمان حال فرود بیایید. ما امیدواریم که این شما را به حالت رضایت برساند ، به طوری که مرگ نه یک شبح دردناک است که شما را آزار می دهد ، بلکه یک جنبه ناچیز از زندگی ای که شما زندگی می کنید

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir