به یک همکار حسادت می کنید؟ از آن به نفع خود استفاده کنید


تصویر برای مقاله ای با عنوان

عکس: microstock 3D (شاتر استوک)

مقایسه خود با افراد دیگر – به خصوص افرادی که مانند آنها با هم زیاد هستید – آسان است. و گرچه هیچ کس تمایل به حسادت به یک همکار ندارد ، اما گاهی اوقات این اتفاق می افتد. اما خبر خوب این است که شما می توانید از این احساس برای بهبود عملکرد خود استفاده کنید. دکتر کمیل جانسون ، دانشیار و استاد دانشگاه ایالتی سن خوزه ، با این موضوع سرو کار دارد مقاله روانشناسی امروز. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

انواع مختلف حسادت

اول از همه: حسادت چیست؟ به گفته جانسون ، “حسادت احساسی است که توسط دیگران ایجاد می شود که نسبتاً بیشتر از شما دارند.” اما مهم است که به خاطر داشته باشید که انواع مختلف حسادت وجود دارد. این است که چگونه جانسون آن را توضیح می دهد:

یک پاسخ معمول به حسادت کاهش این اختلاف بین خود و دیگری است. این ممکن است شامل پایین آوردن شخص مقابل به سطح شما ، به طور مستقیم یا غیرمستقیم ، بالا بردن او به سطح خود یا تصمیم گیری در مورد بی ارزش بودن کل منطقه مقایسه باشد.

خوش خیم در برابر مخرب

استاد بازاریابی هلندی و متخصص رفتارهای انسانی دکتر نیلز ون دو ون می گوید حسادت دو نوع است: خوش خیم و بدخواه. جانسون توضیح می دهد: “حسادت خوش خیم انگیزه ای است که منجر به انگیزه ای حرکتی با هدف بهبود موقعیت فرد می شود و حسادت بدخواهانه منجر به کاهش انگیزه ای با هدف آسیب رساندن به موقعیت دوست بالاتر می شود.”

ما مجبور شدیم تصور کنیم که هر نوع حسادت یا حسادت بد است ، اما حسادت خوش خیم متفاوت است: بیشتر احساس نارضایتی از خود است تا احساس منفی نسبت به شخص دیگر.

چگونه از حسادت خوش خیم به نفع خود استفاده کنیم

اگر متوجه شده اید که آنچه نسبت به همکار خود احساس می کنید حسادت حسنه ای است ، ممکن است بتوانید از آن استفاده کنید. حسادت خوش خیم از یک مکان تحسین برانگیز است ، نه کینه ، و بنابراین می تواند انگیزه لازم را برای شما ایجاد کند تا کمی بیشتر کار کنید. به گفته جانسون ، نحوه انجام این کار در اینجا آمده است:

بر آنچه کنترل می کنید و نتایج مورد نظر خود تمرکز کنید. وقتی افراد به جای اهداف خودشان روی ویژگی های طرف مقابل تمرکز می کنند ، گیر می کنند. در عوض ، ممکن است لازم باشد شغل خود را تغییر دهید ، به دنبال زمینه هایی برای موفقیت باشید یا سعی کنید راهنمایی و مشاوره ای برای بهبود وضعیت خود پیدا کنید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes