[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان بوی فضا چیست؟

عکس: النا 11 (شاتر استوک)

من آنجا هستمخیلی به فکر کردن رازهای بی پایان از فضا ، اما … بوی آن چطور است؟ معلوم شد بنابراین اگر نه همه دیدن شگفتی های فضا با رایحه متمایزی همراه خواهد بود –یا بدبو. فضا بو می دهد ، اما فقط فضانوردان است (و شاید مدیرعامل عجیب و غریب شرکت شما باشد با عطشی برای اکتشاف بین سیاره ای) که هرگز آن را تجربه خواهد کرد.

آیا کیهان بو می دهد؟؟

شایان ذکر است که هیچ فضانوردی در واقع بوی فضا نمی دهد ، بلکه حال و هوای کیهانی را تصرف می کند. اکسیژن در خارج از لباس فضایی وجود ندارد ، به این معنی که تلاش برای بوییدن فضا مانند یک شمع معطر غیرممکن است زیرا بدون شک منجر به مرگ می شود. با این وجود مدتهاست که فضانوردان در مورد آنچه ممکن است در فضای خالی شنیده شود اتفاق نظر دارند: بوی “باروت ، استیک پخته شده ، تمشک ، و رم ، “با توجه به یک گروه از فضانوردان ناسا که سال گذشته عطری با مضمون فضایی خلق کردند.

همانطور که فضانوردان برای آکادمی علوم استرالیا توضیح دادند ، بوی آنها در سفرهای فضایی کمی عجیب است.:

[A] کاملاً یک احساس خوب فلزی است … [like] … دودهای جوشکاری با بوی شیرین “،” فلز سوزان “،” بوی مشخص ازن ، بوی زیاد “،” آجیل و لنت ترمز “،” باروت “و حتی” کلوچه های بادام سوخته “.

یا ، برای شنیدن صحبت یک فضانورد واقعی در مورد تجربه خود ، اینجا Don Pettit است که بوی کیهانی را توصیف می کند ، با مجوز از Live Science:

بهترین توصیفی که فکر می کنم فلز است. کاملاً احساس شیرین فلزی شیرین این من را به یاد تابستان های دانشگاهی می انداخت که در آنها ساعت های طولانی با مشعل جوشکاری قوس کار می کردم و تجهیزات سنگین را برای چوب های کوچک ترمیم می کردم. این من را به یاد بخارهای جوشکاری با بوی مطبوع می انداخت.

چرا فاصلهبوی آن چنین است؟

عزم یکسانی وجود ندارد ، اما محققان مظنون هستند ارتباطی با “واکنش شیمیایی که در یک فضاپیما در هنگام فشار مجدد رخ می دهد ، داردهمانطور که AAS می نویسد. محققان پیشنهاد می کنند که اکسیژن اتمی به لباس فضایی یک فضانورد متصل می شود و وارد کشتی می شود. هنگامی که فضاپیما تحت فشار مجدد قرار می گیرد ، این اتمهای منفرد با اکسیژن برخورد می کنند و سپس به ازن تبدیل می شوند که می تواند منبع بوهای عجیب باشد.

منبع هرچه باشد ، محققان گمان می کنند که برخورد مولکول ها از فضا با اکسیژن قطعاً نقش دارد. یکی یک محقق در مقابل اقیانوس اطلس در سال 2012 گفت. که بوی آن احتمالاً حاصل این است: “ارتعاشات با انرژی زیاد در ذراتی که در داخل با هوا مخلوط می شوند.”

کریس هادفیلد ، فضانورد کانادایی ، سال گذشته کمی فرض مشابه داشت ، به سیم می گوید در واقع ، این فضا احتمالاً هیچ بو ندارد. او گمان می کند که “خلا space فضایی در حال مکیدن ردپای مواد شیمیایی از دیواره های یک فضاپیما است” ، و باعث ایجاد بوی سوزان گوگرد مرتبط با فضا می شود ، NPR می نویسد ، خلاصه مصاحبه دلیل واقعی هرچه باشد ، فضا با این بوهای عجیب همراه است زیرا افراد با لباس های فضایی لباس می پوشند و به فضا منفجر می شوند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir