[ad_1]

تنها چیزی که روی تابه گریل پختم.

تنها چیزی که روی تابه گریل پختم.
عکس: کلر لاور

شنیده ام پاییز در راه است ، اگرچه باید بگویم فکر نمی کنم. (انتظار می رود امروز در اینجا 106 be باشد! در پورتلند ، اورگان!) این تغییر فصل به معنی تغییر در محتوای غذا است و من قبلاً چندین مقاله و تبلیغات را مشاهده کرده ام که “انتقال گریل به داخل خانه” با یک تابه گریل را تبلیغ می کنند. این کار را نکنید. تابه های کبابی کلاهبرداری هستند.

چند سال پیش یک تابه گریل خریدم. از آن به بعد یکبار استفاده کردم. من کباب پز خود را رها نکردم زیرا یک کتری وبر خریدم – 24 ماه گذشته است –بین این دو خرید – من آن را رها کردم زیرا متوجه شدم که بی معنی است.

یک تابه گریل یک تابه – معمولاً چدنی – است که شیار دار است به طوری که غذا فقط با مواد خاصی تماس می گیرد بخش ها روی ماهیتابه ، آن را با خطوط کوچک تمیز خرد کنید تا به نظر برسد آن را کباب کرده اید ، حتی اگر آن را در تابه پخته باشید. (به عنوان یک امتیاز: تمیز کردن آنها به لطف همه یال ها بسیار آزاردهنده است.)

مشکل این است که شما چیزی را کباب نمی کنید. از آشپزخانه یا ذغال سنگ داغ نپزید ، بنابراین دلیلی وجود ندارد که بین نقاط تماس فضا بیندازید تا اکسیژن جریان یابد. به هر حال ، این نقاط تماس از آنجا بو می گیرند. تماس با چدن (یا شعله های آتش) ، نه با هوای گرم یا گرم اطراف ، همان چیزی است که باعث واکنش میلارد می شود ، واکنش شیمیایی بین اسیدهای آمینه و قندها که طعم شفاف و خوشمزه ای به غذاهای قهوه ای می بخشد. (اگر تصور این که طعم آن چگونه است برای شما مشکل است ، نان تست ، نان تست پخته شده را در نظر بگیرید سیب زمینی یا پوست استیک.)

در واقع ، من فکر می کنم تعقیب علائم کبابی یک مزخرف محض است. استیک هایم را در حال حرکت نگه می دارمبا چرخاندن مکرر آنها برای اطمینان از تماس هر اینچ آنها با میله ها و ایجاد می کند پوسته خوشمزه (در غیر این صورت ، همه اینها چه فایده ای دارد؟) چاپها ممکن است زیبا به نظر برسند ، اما وقتی به فضاهای کم رنگ بین آنها نگاه می کنم ، همه آنها یک فرصت از دست رفته است.

اگر قصد دارید داخل آشپزی کنید – گرچه نمی دانم چرا نمی توانید فقط کوره در فضای باز در سرما –از تابه چدنی یا فولاد ضد زنگ استفاده کنید ، مخصوصاً اگر می خواهید عطر قهوه ای ایجاد شود. غذای شما تماس بهتری با فلز دارد ، به این معنی که بهتر قهوه ای می شود ، یعنی طعم بهتری دارد. (همچنین در هزینه خود صرفه جویی می کنید زیرا مجبور نیستید یک تابه جدید خریداری کنید.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir