بزرگترین فروشگاه اینترنتی کشور‌ایران از دید عموم، وب سایت دیجی کالا است. دیجی کالا نزدیک به 10 سال می باشد که کار خویش را شروع کرده و در ابتدای عمل مانند همگی فروشگاه های اینترنتی، بسیار معمولی و با محصولاتی با تنوع پایین عمل خویش را آغاز کرد. از جمله مزیت های این وب سایت، تمرکز بر روی رضایت خریدار بوده است که در تمام مدت فعالیت خویش زیاد به این موضوع توجه کرده است.

البته اخیرا این کمپانی مهم ایراداتی مواجه شده است که سبب افت میزان مرغوب بودن سرویس های مشتریان آن شده است. دیجی کالا از شروع فعالیت خود سعی در معرفی کالاهای دیجیتال و تایپ کردن review های مخصوص به جهت آنان داشت و همین مورد قضیه باعث می شد، کاربران برای کسب دیتاهای دقیق از یک جنس به دیجی کالا مراجعه کنند.

ولی در آن زمان که فرهنگ خرید اینترنتی هنوز به همین مقام نرسیده بود، عمده اشخاص به جهت کسب داده ها به دیجی کالا مراجعه می کردند و پس از تعیین کالا مد نظرشان به بازار مراجعه می کردند. به جرات می شد گفت دیجی کالا در ترویج فرهنگ و تمدن خرید کردن اینترنتی در ایران، نقش بسیار مهمی دارد و در آن دوران که فروشگاه های رنگ زرد به ارائه کالاهای بی کیفیت مشغول بودند، دیجی کالا فقط مسیر آنلاین برای خرید کردن متاع از طریق internet   بود.

اما گذر زمان و ترویج به کار گیری از سرویس های آنلاین به وسیله دولت و رسانه ها، به آهستگی مردمان را به سمت خرید کردن آنلاین جهت دهی کرد. در آخر غولی به اسم دیجی کالا را ساخت تا بتواند نیازهای یک مرزوبوم را به جهت مدتی تامین کند. اما چندی نگذشت که صدای بلند سودهای کلان فروشگاه اینترنتی در رسانه ها، رقبای دیگر را هوشیار کرد و سایت های فروشگاه اینترنتی جدیدی راه اندازی شدند.

ویژگی‌های مثبت و منفی دیجی کالا 

شخصی سازی پروفایل

در وب سایت یا اپلیکیشن دیجی کالا، هر عضو یک پروفایل دارد. دیجی کالا با شخصی سازی پروفایل و تولید یک فهرست از کالاهای محبوب هر کاربر می‌تواند پیشنهادات ویژه خود را هدفمند ارائه کند؛ به این مضمون‌ که برای هر شخص با توجه به علاقمندی‌های او پیشنهادات خرید کالایی خاص اکران داده شود. به جهت این هدف همچنین می‌توان از مقدار مراجعات هر کاربر به صفحات خاص هم بهره برد و با اعتنا به وقتی که در صفحاتی مختص می‌ماند تا حدی از گرایشات و علاقه‌مندی‌های خرید کننده اطلاع پیدا کرد. در حالا حاضر با این که بخش مربوط به فهرست کالاهای مورد علاقه در پروفایل اعضا در سایت دیجی کالا وجود دارد، اما باز هم کالاهای بی ربط زیادی برای کاربران نمایش داده می‌شود.

امکان فیلتر نمودن کالاها 

یکی از نکته های مثبت دیجی کالا که در خیلی از فروشگاه های اینترنتی وجود دارد البته بسیار کاربردی می باشد، قابلیت فیلتر کردن و دسته بندی کالاهای زمان کاوش است. وقتی که یک عضو به دنبال فرآورده خاصی است، می‌تواند کالاهای موجود را بر پایه مورد های متفاوتی مانند رنگ، برند، بها و … فیلتر کرده و محصول مربوطه خویش را سریع‌تر بیابد.

قابلیت اخذ و نمایش نظرات مشتریان

ارائه توضیحات کامل در مورد کالا یکی از خصوصیت های خوب مغازه اینترنتی دیجی کالاست. علاوه بر توضیحات خود سایت، دیگر مزیتی که همین وبسایت فروشگاهی دارد، امکان اخذ و نمایش نظرات کاربران سایت در مورد کالاهاست. خریداران و حتی کسانی که آن فرآورده را نخریده‌اند ولی با آن شناخت دارند، می‌توانند نظرات مثبت و منفی خویش را در قسمت نظرات ارسال کنند. کامنت‌های اعضا پس از تایید منتشر شده و به کلیه کاربران زمان تصمیم به جهت خرید، یاری خواهند کرد. همین یک امتیاز ارزشمند به جهت یک فروشگاه اینترنتی است، البته به شرطی که قابلیت و امکان گذاشتن حیث صرفا برای خریداران کالا محیا باشد نه به جهت عموم.

گیمیفیکیشن در دیجی کالا 

همان طور که در بالا اشاره شد، وجود نظرات در فروشگاه اینترنتی از اهمیت متعددی برخوردار است. براین اساس خیلی کلیدی دارد که دیجی کالا بتواند اعضا را به گذاشتن کامنت و ابلاغ نظرات خود تشویق کند. به جهت همین خواسته می‌توان از ایده های گیمیفیکیشنی و مشوق‌هایی نظیر کد تخفیف به کارگیری کرد تا مشتریان به گذاشتن نظر در گزینه محصولی که آن را خریداری کرده‌اند، تشویق شوند. نه فقط به جهت دیجی کالا بلکه به جهت همه سایت‌ها، مخصوصا سایت‌های فروشگاهی بخش نظرات حساسیت زیادی دارد و دقت به آن منجر ترقی وب سایت می‌شود

قابلیت و امکان پرسیدن و دریافت پاسخ 

در دیجی کالا همین امکان وجود دارد که اعضا سوالات خویش در مورد محصولات را بپرسند و این پرسش ها بوسیله دیگر کاربران یا این که متخصصان سایت دیجی کالا پاسخ داده می‌شود. این یک نکته مثبت برای دیجی کالاست؛ البته یک اختلال هم دارد و آن این است که همگی اشخاص حتی اشخاصی که آن کالای یگانه را نخریده‌اند نیز می‌توانند پاسخ سوال افراد را بدهند فارغ از این‌که تجربه واقعی از خرید کردن و به کارگیری از آن کالا را داشته باشند. اهمیت این مورد از آن جهت است که این نظرات بسیار بر روی تصمیم عضو برای خرید کردن مفید می‌باشد و یک حیث غیر تجربی یا مغرضانه می تواند مشتری را از خرید منصرف کند. پس خیلی خوب است که دیجی کالا بتواند این نقطه ضعف را برطرف کرده و صرفا امکان لحاظ دادن یا این که پاسخ دادن به سوال ها را به جهت کسانی فعال نماید که آن فرآورده را خریده باشند.

باز‌نگری سئو وب سایت دیجی کالا 

دسته بندی مطلوب محصولات

همانطور که پیشتر به آن اشاره کردیم یکی از نکته های مثبت همین مغازه داشتن دسته بندی و فیلتر مناسب محصولات است. همین امر منجر شده هست خرید کردن برای کابران آسان تر شود. دسته بندی و فیلتر مناسب محصولات علاوه بر نظم دهی به بخش محصولات سایت، باعث شده است دیجی کالا از لحاظ SEO نیز رتبه خوبی داشته باشد. ولی تغییرات مداومی که در این فروشگاه ایجاد می‌شود، باعث شده که ایرادات کدنویسی متعددی به‌وجود بیاید؛ این ایرادات کدنویسی ممکن می‌باشد در SEO وب سایت مشکلاتی را به وجود بیاورد.

 

حجم صفحه اصلی 

متاسفانه صفحه اصلی دیجی کالا از لحاظ سئو جايگاه خوبی ندارد. چنانچه به دیجی کالا مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که سرعت بارگذاری سایت از 15 ثانیه بیشتر است. عامل همین کند بودن شتاب لود وبسایت، وجود درخواست های بالا به سمت سرور در زمان ورود عضو است. چنانچه دیجی کالا بخواهد با وب سایت بزرگی مانند آمازون در این زمینه رقابت کند، مطلقا با شکست مواجه میشود! از طرفی کدهای استایل و فایل ها در این فروشگاه بهینه نیستند.  البته همین آیتم برخلاف خیال دیگران یکی از از عوامل پیروزی سایت دیجی کالا شده است؛ چرا که این سایت از حیث برندینگ حرفه ای بوده و از شبکه CDN به کارگیری می کند.

تگ های برگه اصلی 

یکی دیگر از علت های مهم در سئو وبسایت تگ صفحات حیاتی و قسمت متا توضیحات یا به عبارتی description است. دیجی کالا در صفحه اصلی خود از کلمه و واژه فروشگاه اینترنتی دیجی کالا استعمال کرده است و در تگ مهم خود(h1) هم کلمات دارای ” فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین ” را به کار برده است. این مواردی که در تحلیل سایت دیجی کالا گفته شده باعث شده که همین فروشگاه سئو خوبی در این راستا داشته باشد.