[ad_1]

رامن فوری می تواند غذای ارزان ایده آل باشد. این به خودی خود خوب است ، اما همیشه روش های خلاقانه ای برای تبدیل آن به چیزی بهتر وجود دارد. چیز مورد علاقه من این است که تخم مرغ را در قابلمه بشکنم در حالی که شانه ام در حال پخت است.

من این کار را شروع کردم بعد از اینکه خورشت نرم و تند کره ای توفو یا soondubu jjigae (찌개 찌개) به غذای معمولی تبدیل شد. هنگامی که یک خورشت به صورت داغ و حباب به شما آورده می شود ، همیشه آن را با یک تخم مرغ خام تحویل می دهید تا باز شود و آزاد شود ، که این یک لایه اضافی از طعم و غنای غذا را به ظرف اضافه می کند. خیلی خوشمزه است ، باعث شد به غذاهای دیگری فکر کنم که می توانند از همین مفهوم بهره مند شوند.

در مورد شانه ها ، من گاهی اوقات اضافه می کنم سس سویا خانگی ، تخم مرغ نرم و جوشانده، یا shoyu tamago ، به کاسه من ، اما من می خواهم خامه لطیف تخم مرغ در soondubu jjigae. بنابراین فکر کردم ، چرا دقیقاً همان کار را با شانه هایم در خانه انجام نمی دهم؟

چگونه تخم را در شانه فوری دور بیندازیم

  1. یک قابلمه کوچک آب گذاشتم تا بجوشد.
  2. ادویه رامن را به آب اضافه می کنم. من همچنین می توانم یک وعده از Better than Bouillon اضافه کنم.
  3. رشته ها را اضافه کنید ، سپس آنها را کم کنید تا دم بکشد.
  4. هنگامی که رشته ها کمی نرم می شوند ، من یک سوراخ کوچک در وسط آجر شانه درهم پیچیده ایجاد می کنم ، سپس یک تخم مرغ را درون آن می شکنم. این به عنوان نوسان تخم مرغ عمل می کند تا فوراً در آبگوشت شما خراب نشود.
  5. موارد اضافی دیگری را که می خواهم اضافه کنم ، مانند سبزیجات یا گوشت های خرد شده.
  6. چند دقیقه حرارت را برمی گردانم تا تخم مرغ آزاد شود ، سپس یکی دو دقیقه دیگر دم می کشم تا رشته ها نرم شوند.

و همین! من همه چیز را در یک کاسه ریخته و حفاری می کنم. نوک زدن سریع تخم مرغ با چوب های خردکن یا چنگال ، این زرده مایع خامه ای را به درون آبگوشت می فرستد. دارم سعی می کنم.

این داستان در ابتدا در ژوئن 2018 منتشر شد و در 15 ژوئن 2021 به روز شد تا با دستورالعمل های سبک Lifehacker مطابقت داشته باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir