تفاوت اسطوخودوس فرانسوی و انگلیسی


تصویری برای مقاله ای با عنوان تفاوت اسطوخودوس فرانسوی و انگلیسی و اینکه چه نوع باغچه ای باید بکارید

عکس: آنیانا (شاتر استوک)

اسطوخودوس نه تنها در دسته گل ها بسیار زیبا به نظر می رسد ، بلکه رایحه ای تمیز و دلپذیر دارد که بسیاری از مردم از آن لذت می برند و آن را آرام می کنند. و اگر تا به حال اسطوخودوس تازه خریداری کرده اید ، می دانید که می تواند بسیار گران باشد. بنابراین ، اگر می خواهید مقدار بی نهایت گیاه معطر داشته باشید ، ممکن است بخواهید در باغ خود اسطوخودوس پرورش دهید.

حتی ممکن است قبلاً آن را امتحان کرده باشید ، اما از نتایج ناامید شده اید. اگرچه تعدادی از دلایل احتمالی وجود دارد که باعث می شود شما محصول موفقیت آمیزی نداشته باشید ، اما یکی از آنها ممکن است این باشد که شما انواع مختلفی را کاشته اید که در آب و هوای شما رشد خوبی نداشته باشد. خوشبختانه ، مقاله هوشمند زندگی سبز سالم اختلافات را از بین می برد بین اسطوخودوس فرانسوی و انگلیسی ، از جمله جایی که هر گونه بهترین رشد را دارد.

تفاوت های اسطوخودوس فرانسوی و انگلیسی

بر اساس ، چهار تفاوت اصلی بین اسطوخودوس فرانسوی و انگلیسی وجود دارد زندگی سبز سالم و هوشمند: اندازه ، گل ، رایحه و آب و هوای ایده آل. در اینجا مواردی است که باید درباره همه بدانید.

اندازه

در حالی که گلهای اسطوخودوس فرانسوی و انگلیسی هستند تقریباً با همان رنگ ، از نظر اندازه متفاوت هستند. به طور خاص ، اسطوخودوس فرانسوی گسترش می یابد – معمولاً عرض و ارتفاع آن به حدود دو یا سه فوت می رسد – در حالی که اسطوخودوس انگلیسی هنگام رشد از نظر اندازه و شکل نسبتاً فشرده باقی می ماند.

شکوفه می زند

وقتی نوبت گلدهی می رسد ، اسطوخودوس فرانسوی برنده بارز آن است. گلهای آن نه تنها از اسطوخودوس انگلیسی بیشتر شکوفا می شوند ، بلکه در فصل رشد چرخه های گلدهی بیشتری وجود دارد.

عطر

از نظر عطر نیز تفاوت هایی وجود دارد. رایحه ای که ما معمولاً با اسطوخودوس مرتبط می کنیم از انواع انگلیسی است – که طبق مقاله ای از دانش فنی در باغبانی. از طرف دیگر ، اسطوخودوس فرانسوی رایحه بسیار سبک تری دارد که بوی رزماری کمی بیشتر از آنچه که تمایل به بو داریم دارد. به “اسطوخودوس” فکر کنید.

اقلیم

اینجا جایی است که شما ممکن است در پرورش اسطوخودوس خود مشکل داشته باشید. در حالی که اسطوخودوس انگلیسی در برابر شرایط مختلف آب و هوایی تحمل می کند – از جمله شرایطی که (حداقل قبل از ما) چهار فصل مختلف داشته است ، اسطوخودوس فرانسوی انعطاف پذیر نیست.

در واقع ، بهترین رشد در منطقه 8، که یک دوره انجماد دارد که بین اوایل آوریل تا پایان ماه اکتبر به گفته ، در ایالات متحده ، این منطقه شامل شهرهایی مانند آتلانتا ، دالاس و توسکالوسا است در براک. جای تعجب نیست، یکی از مکان هایی که اسطوخودوس فرانسوی در آن شکوفا می شود ، پروونس است.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes