تفاوت بین برنامه های جهانی و اینتل (و دلیل اهمیت آن برای M1 Mac شما)


تصویر مقاله ای با عنوان تفاوت بین برنامه های

عکس: معمار فارکنوت (Shutterstock)

M1 اپل به دلیل سرعت و دلیل خوبش معروف است: Tسلام ، فوراً از خواب بیدار شوید و کارهای خود را انجام دهید ، اغلب بدون تعریق. ممکن است فکر کنید که M1 MacBook Air ، MacBook Pro ، iMac یا Mac mini شما از این سطح عملکرد پشتیبانی می کند ، مهم نیست که چه کار می کنید. هر چند که معلوم می شود، برنامه هایی که استفاده می کنید تأثیر زیادی در این مورد دارند.

مختصری از تاریخچه M1

ممکن است متوجه شوید که برخی از برنامه ها در M1 Mac شما فوراً باز می شوند و مانند روغن اجرا می شوند ، در حالی که برخی دیگر قبل از شروع کمی کند در حوض پرش می کنند. دلیل برای این وجود دارد؛ همه برنامه ها برای M1 طراحی نشده اند. برای غریبه ها ، M1 اولین تراشه اپل است که برای مک آنها طراحی شده است. در اصل ، اپل در حال حاضر “مغز” خود را برای رایانه های خود می سازد.

سالهاست که اینتل تمام پردازنده ها و کارت های گرافیکی یکپارچه را برای اپل تولید می کند ، در حالی که AMD کارت های گرافیک خاصی را برای ماشین های خاصی تولید می کند. اپل پردازنده ، کارت گرافیک ، حافظه و سایر موارد خود را در یک تراشه با کارایی بالا ترکیب کرده است. اما فقط سخت افزار نیست ؛ از آنجا که اپل سخت افزار و نرم افزار را برای مک خود تولید می کند ، می تواند آن تجربه را مانند بسیاری از شرکت ها تنظیم و بهینه سازی کند.

برنامه ها برای M1 یا Intel بهینه شده اند

البته توسعه دهندگان برنامه نیز می توانند برنامه های خود را برای M1 بهینه کنند. وقتی این کار را می کنند ، برنامه های شخص ثالث می توانند کار کنند ، مانند برنامه های ساخته شده توسط اپل ، و در نتیجه یک تجربه محاسباتی عالی است. برنامه های کاربردی به دو نسخه تقسیم می شوند: “Universal” (گاهی اوقات “Apple Silicon”) ، که برای مکینتاش اینتل و مک مبتنی بر M1 و “Intel” ، که برای ماشینهای اینتل بهینه شده است ، بهینه شده است.

هنوز می توانید برنامه های اینتل را در M1 Mac خود اجرا کنید ، آنها فقط باید از یک شبیه ساز به نام Rosetta 2 استفاده کنند. این تجربه برای M1 بهینه نشده است ، بنابراین احتمالاً عملکرد برنامه های اینتل را که از برنامه های Universal می سازید ، دریافت نخواهید کرد.

نحوه بررسی اینکه آیا برنامه های شما برای M1 بهینه شده اند یا خیر

به راحتی می توان بررسی کرد که برنامه های شما اینتل هستند یا یونیورسال. روی Apple در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید ، کلید Option را نگه دارید و سپس انتخاب کنید اطلاعات سیستمبه زیر نرم افزار، کلیک برنامه های کاربردیبه در اینجا یک لیست کامل از برنامه های کاربردی در رایانه خود پیدا خواهید کرد. نگاهی بیاندازید میل بخش در انتها ؛ این به شما نشان می دهد که اینتل اینتل است یا یونیورسال. اگر می خواهید لیست را با این معیار مرتب کنید ، فقط روی آن کلیک کنید میلبه

نکته این است که شما می توانید برنامه های اینتل را در مک خود داشته باشید میتوانست برنامه های کاربردی جهانی باشند به عنوان مثال ، اگر برنامه های خود را از مک قدیمی تر غیر از M1 منتقل کرده اید ، ممکن است در نسخه مخصوص خود اینتل وارد شده باشد. اگر برنامه ای وجود دارد که می دانید دارای نسخه M1 است ، مانند Chrome ، می توانید آن را حذف و مجدداً نصب کنید تا برنامه بهینه شده M1 در Mac خود اجرا شود. فقط برگرد به اطلاعات سیستم برای مطمئن شوید که نسخه M1 در رایانه شما موجود است.

همچنین ، هنگام بارگیری برنامه ها از اینترنت ، مطمئن شوید که گزینه های بارگیری برنامه M1 یا Mac مبتنی بر Intel را دارند. شما باید مطمئن شوید که نسخه M1 را بارگیری کرده اید ، اگر چنین است اگر گزینه ای وجود ندارد و برنامه به عنوان “Intel” در مک شما ظاهر می شود ، احتمالاً نسخه M1 وجود ندارد.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes