تفاوت بین دوز سوم و تقویت کننده COVID چیست؟


تصویر مقاله با عنوان تفاوت دوز سوم با تقویت کننده COVID چیست؟

عکس: واچیویت (Shutterstock)

افزایش دوز واکسن COVID-19 ممکن است در پاییز امسال ظاهر شودبسته به داده های موجود و تصمیمی که مقامات دولتی تصمیم می گیرند بگیرند. دوزهای سوم ، از طرف دیگر ، در حال حاضر در دسترس هستند افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارندبه و بنابراین ، wتفاوت در چیست؟

تفاوت اصطلاحات پزشکی در این است که تقویت کننده اتفاق می افتدمعمولاً یک سال یا بیشتر پس از دریافت واکسن و ایجاد ایمنی. ایده تقویت کننده این است که هنگام شروع به محو شدن ، ایمنی خود را “تقویت” کنید.

از سوی دیگر ، واکسن ممکن است ابتدا در یک سری دوز تجویز شود. واکسن های دو دوز علیه COVID (Pfizer و Moderna) تنها واکسن های سری نیستند. بسیاری از واکسن های دوران کودکی نیز عبارتند از: با توجه به برنامه واکسن CDC، واکسن سرخک-اوریون-سرخجه (MMR) نیاز به دو دوز ، روتاویروس دو یا سه مورد ، فلج اطفال به سه مورد و موارد دیگر نیز نیاز دارد. نوزادان سیستم ایمنی خود را توسعه می دهند ، بنابراین اغلب به دوزهای بیشتر از یک کودک بزرگتر یا بزرگسال نیاز دارند. کودکانی که برای اولین بار واکسن آنفولانزا دریافت می کنند باید دو دوز دریافت کننددر حالی که کسانی که قبلاً این واکسن را داشته اند یا هنگام دریافت اولین واکسن آنفولانزا بالای 8 سال سن دارند ، می توانند به یک دوز واحد تغییر دهند.

هنگامی که بدن شما فرصتی برای ایجاد ایمنی در برابر واکسن پیدا کرد ، سری اولیه به پایان رسیده است. اگر بعداً نیاز به دوز دیگری از همان واکسن دارید ، که تقویت کننده است به عنوان مثال ، شما باید هر 10 سال کزاز (یا Tdap) داشته باشید. افرادی که علیه مننژیت واکسینه شده اند ممکن است هر چند سال یکبار به عکس های تقویت کننده نیاز داشته باشید اگر در گروه پرخطر قرار دارند.

واکسن تکمیلی علیه افراد مبتلا به سیستم ایمنی ضعیف سومین دوز از سری واکسن های اولیه محسوب می شود ، زیرا دو دوز همیشه برای محافظت کافی نیست. پس از دریافت دو دوز اول با فاصله چهار یا چهار هفته (بسته به اینکه Pfizer یا Moderna باشد) ، دوز سوم چهار هفته پس از دوز دوم تجویز می شود.

از طرف دیگر ، تقویت کننده ها ممکن است شش ماه یا یک سال پس از واکسیناسیون اولیه ، صرف نظر از این که این سری اولیه دو یا سه دوز است ، ارائه شوند. (Uتا همین اواخر، یک بحث تقویت کننده وجود داشت عمدتا در اطراف متمرکز شده است با این حال واکسن های mRNA تقویت کننده ها از جانب اوهواکسن Ne-shot J&J ممکن است در افق باشد.) ایده این است که سری اصلی عکسها محافظت خوبی را برای شما ارائه می دهند و با محو شدن این محافظت ، ممکن است سیستم ایمنی بدن شما نیاز به تقویت داشته باشد.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes