[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان تفاوت بین & # 39؛  ضد آب & # 39؛  و & # 39؛  ضد آب & # 39؛

عکس: monte_foto (شاتر استوک)

هنگام خرید لوازم الکترونیکی ، لباس بیرونی ، ساعت یا مصالح ساختمانی ، ممکن است متوجه شده باشید که برخی محصولات دارای برچسب “ضد آب” و برخی دیگر “ضد آب” هستند. در حالی که هر دو محافظت بهتری نسبت به آب دارند عناصر دیگر ، هر دو اصطلاح منظور آنها از همان چیز نیست.

که در مقاله ای برای BobVila.com ، تام اسکالیسی تفاوت بین چیزی را که “ضد آب” در مقابل “ضد آب” است از بین می برد و برخی از نکات خرید را برای هر دو نوع کالا ارائه می دهد.

ضد آب در مقابل ضد آب

اول ، تفاوت بین این دو اصطلاح. به گفته Scalisi ، اشیاproof ضد آب در برابر آب نفوذ ناپذیر هستند – این بدان معنی است که آنها کاملاً مهر و موم شده اند یا به نوعی از اثرات مضر آب محافظت می شوند.

از طرف دیگر ، محصولات ضدآب آب را دفع می کنند و تا حدی محافظت می کنند ، اما فقط تا حدی. وی نوشت: “پس از مدتی قرار گرفتن در معرض فشار یا فشار معینی ، آب شی the را خیس می کند یا نفوذ می کند” در اینجا چند مثال برای هر دسته آورده شده است.

الکترونیک

در اینجا جایی است که می تواند پیچیده شود. Scalissi می گوید که برخی از تولید کنندگان لوازم الکترونیکی یک محصول خاص را به عنوان ضد آب در بازار ارائه می دهند ، اما پس از آن مشخص می کند که محافظت می کند فقط طول می کشد تا یک نقطه خاص بنابراین ، بله: باعث می شود آنها ضد آب باشند ، نه ضد آباثبات. اینجا همانطور که توضیح می دهد این محدودیت ها:

صرف نظر از بازاریابی ، همه بلندگوها ، تلفن ها ، ساعت ها و دوربین های ضد آب در فرآیند مونتاژ کوک های کوچکی دارند. مهم نیست که قطعات چقدر محکم باشد یا نوع دیسکی که از آن استفاده می شود ، آب تا عمق یا سطح معینی از غوطه وری به این ترک ها نفوذ می کند. وقتی فشار آب از میزان فشاری که درز می تواند داشته باشد بیشتر شود ، آب از بین می رود.

به همین دلیل ، این دستگاه ها دارای محدودیت های عمق یا رتبه بندی هستند. به عنوان مثال ، یک ساعت دیجیتال می تواند 200 متر مقاومت در برابر آب داشته باشد. این بدان معناست که از نظر تئوری می تواند فشار آب را در عمق حداکثر 200 متری قبل از ورود آب به زور کنترل کند.

تن پوش

اگر در حال خرید بارانی یا لباس دیگری در فضای باز هستید ، ممکن است بخواهید چیزی را انتخاب کنید که باعث خشک شدن شما شود. اما باز هم ، موارد ضد آب و اقلام ضد آب یکسان نیستند – و هر یک از آنها از کیفیت های مطلوبی برخوردار هستند.

به عنوان مثال ، پارچه ضد آب بالاترین سطح محافظت در برابر باران ، برف و عناصر را دارد. اما همچنین به این معنی است که آنها می توانند خفه شوند و شما را گرم و عرق کنند (که در این صورت شما را خیس می کند ، البته نه به دلیل آب و هوا). اسکالیسی توضیح می دهد ، در حالی که پارچه های ضد آب شما را در زیر باران خشک نمی کنند ، تنفس بیشتری دارند ، بنابراین زیر آن بیش از حد گرم نمی شوید و عرق زیادی نمی کنید.

اونم همینطور اطلاعات اضافی را ارائه می دهد در مورد حفاظت از آب که باید در مصالح ساختمانی و همچنین کف آشپزخانه و حمام جستجو کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir