[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: مایا ماریانویچ (شاتر استوک)

وقتی نوبت به بزرگ شدن می رسد ، بعضی از کودکان کمی بیشتر به زمان نیاز دارند. آنها آهسته تر از همسالان خود بالغ می شوند ممکن است برای کودک دشوار باشد ، به خصوص پس از شروع مدرسه. اگر همه دوستانشان به دلیل دشوارتر شدن کارهای مدرسه به فعالیت ها و علایق مختلف روی بیاورند ، باعث می شود که آنها احساس تنهایی و رها شدن کنند و دوستانشان آنها را آزار می دهند که هنوز کارهای “کودک” انجام می دهند.

اگر کودک شما در حال رشد است و به نظر می رسد رشد کندتری نسبت به همسالان خود دارد ، روش هایی وجود دارد که می توانید به آنها کمک کنید.

درک کنید که کودکان با سرعت های مختلف رشد می کنند

رشد کودک هرگز یک ثابت نیست. اگرچه مراحل تقریبی مانند یادگیری راه رفتن ، صحبت کردن ، خواندن و ایجاد نظم و انضباط برای انجام تکالیف مدرسه وجود دارد ، هر کودک در زمان کمی متفاوت به آنها می رسد.

“ما تصور می کنیم که کودکان در هر زمینه از رشد با همان سرعت حرکت می کنند. این در مورد برخی از کودکان صدق نمی کند. ” ربکا برایت، مدیر ارشد سازمان غیر انتفاعی صفر تا سه، که به آموزش اولیه کودکی اختصاص دارد. “ما می توانیم برخی از کودکان را ببینیم که مهارت های شگفت انگیز زبانی دارند ، اما از نظر مهارت های جسمی کمی کندتر هستند. یا ممکن است وقتی کودک راه می رود ، می دود و بالا می رود اما خیلی حرف نمی زند ، عکس این قضیه را داشته باشید. حتی در برخی از سنین بسیار جوان ، ما ترجیح می دهیم که نقاط قوت ما چیست. ”

مراحل پیشرفت خود را بشناسید

دانستن اینکه در مراحل مختلف زندگی کودک چه انتظاری باید داشته باشید ، در شناسایی مواردی که ممکن است به تأخیر بیفتد بسیار مهم است ، بنابراین داشتن ایده در مورد اینکه کودک شما کدام مهارت ها را رشد می دهد مهم است. در سال های اولیه ، این شامل یادگیری راه رفتن و صحبت می شود ، در حالی که کمی بعد کودک شما توانایی تنظیم احساسات خود را پیدا می کند.

پرلاکیان گفت: “دانستن اینکه چه انتظاری دارید ، به شما اطلاعاتی می دهد که در هنگام پرسیدن از متخصص اطفال یا مراقبت های بهداشتی ،” به همین دلیل پایبندی به آن نیز مهم است برنامه بازدید از کودک خوبهمانطور که برای نظارت بر رشد کلی کودک طراحی شده اند.

یک منبع مفید CDC است “علائم را بیاموزید. زودتر اقدام کن، “که مجموعه ای از ابزارها و منابع است که شامل اطلاعات مربوط به مراحل مهم رشد از بدو تولد تا پنج سالگی است. این شامل برنامه ای به نام پیگیری نقطه عطفکه به شما کمک می کند رشد کودک خود را از دو ماه تا پنج سال ردیابی کنید ، که شامل چک لیست های روشن ، نکاتی در مورد پیشرفت کودک شما و اطلاعاتی در مورد اینکه اگر نگرانی دارید چه کاری باید انجام دهید. همچنین می توانید فایل PDF را در اینجا بارگیری کنید چک لیست مرحله برای کمک به شما در پیگیری

سعی کنید علت اصلی را تعیین کنید

اگر کودک شما در یک زمینه از زندگی خود دست و پنجه نرم می کند ، مهم است که تعیین کنید که علت آن چیست. گاهی اوقات دلیل اصلی می تواند تعجب آور یا ضد شهودی باشد – به عنوان مثال ، اگر کودک شما مرتباً در مدرسه خراب می شود ، ممکن است این دستورالعمل ها را نمی فهمد ، در این صورت ناامید شدن طبیعی است.

طبق تجربه خود پارلاکیان کار در یک مرکز کودک ، او نوزادی را دید که مدام گریه می کرد ، فقط برای اینکه معلمان سرانجام متوجه شوند لامپهای فلورسنت باعث ناراحتی می شوند. به محض ناپدید شدن آنها ، گریه قطع شد. پارلاکیان گفت: “شما واقعاً باید به همه احتمالات فکر کنید.”

در صورت تردید ، بدانید که کجا می توانید کمک بگیرید

اگر کودک شما در تلاش است و احساس می کند که به بیش از آنچه شما می توانید کمک کنید نیاز دارد ، منابع زیادی در دسترس است. اولین منبع متخصص اطفال است که می تواند پیشنهاداتی را ارائه دهد و همچنین شما را به متخصص مناسب ارجاع دهد.

برای کودکان زیر سه سال والدین نیز می توانند تماس بگیرند برنامه مداخله زودهنگام در منطقه آنها مداخله زودهنگام برنامه ای است با بودجه فدرال که در همه ایالت ها در دسترس است ، نوزادان و کودکان خردسال و دارای معلولیت رشد و معلولیت بدون هزینه و تخفیف قابل دسترسی هستند. والدین برای ارزیابی فرزند خود نیازی به ارجاع توسط متخصص اطفال ندارند.

اگر هنوز نگران هستید ، قدم بعدی این است که با خود تماس بگیرید خدمات محلی مداخله زودهنگام و به آنها بگویید “من در مورد رشد فرزندم نگران هستم و دوست دارم فرزندم ارزیابی شود تا ببیند آیا صلاحیت خدمات مداخله زودرس را دارد یا نه.”

برای کودکان بالای سه سال ، این امر شامل خدمات ویژه آموزشی می شود ، به این معنی که آنها مجبور خواهند بود با مدرسه ابتدایی محلی خود تماس بگیرید و به آنها بگویید “من در مورد رشد فرزندم نگرانی دارم و دوست دارم فرزندم از طریق سیستم مدرسه برای خدمات آموزش ویژه پیش دبستانی ارزیابی شود.”

به آنها محیطی حمایتی بدهید

بزرگ شدن سخت است. برخی از کودکان کمی بیشتر از دیگران مبارزه خواهند کرد ، اما در نهایت برای بسیاری از آنها به آنجا خواهند رسید. تا آن زمان ، به عنوان والدین ، ​​مهم است که سعی کنید از فرزند خود به بهترین شکل حمایت کنید. گاهی اوقات این بدان معنی است که فقط با آنها صحبت کنید یا فضای حمایتی بیشتری پیدا کنید که در آن بتوانند بدون احساس خجالت و خجالت با سرعت مناسب برای آنها رشد کنند. گاهی اوقات کودکان فقط باید احساس حمایت کنند. هیچ چیز نابالغی در این وجود ندارد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir