[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان تفاوت بین کار احساسی و بار ذهنی و نحوه بحث درباره هر دو با شریک خود

عکس: گوکسی (Shutterstock)

تقریباً روز کارگر است – تعطیلاتی که وزارت کار ایالات متحده توضیح می دهد به عنوان “جشن سالانه دستاوردهای اجتماعی و اقتصادی کارگران آمریکایی”. این که آیا این درخواست را با ارزش واقعی می پذیرید یا روز تعطیل را می بینید به عنوان کلاهبرداری دولتی، ایده بدی نیست که از فرصت استفاده کرده و تمام کارهایی را که افراد انجام می دهند در نظر بگیریم که با حقوق و دستمزد همراه نیستند و تا حد زیادی مورد توجه قرار نمی گیرند: کار نامرئی.

اغلب کار نامرئی در نظر گرفته می شود همه تعهدات که یکی از اعضای خانواده برای حمایت از او انجام می دهد تا اینکه شریک زندگی خود و / یا بقیه اعضای خانواده او با خوشحالی متوجه شوند که وظایفی هستند که باید انجام شوند. (یا شاید آنها می دانند ، اما اهمیتی نمی دهند – که موضوع کاملاً دیگری است.)

اما این تنها نوع کار نامرئی نیست: همچنین وجود دارد کار احساسی، و فشار روانیبه و اگرچه این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند ، اما تفاوت هایی وجود دارد. در اینجا آنچه شما باید در مورد تفاوت بین کار احساسی و فشار روانی بدانید و نحوه بحث درباره هر دو نوع با شریک زندگی خود را بیان کنید.

کار احساسی چیست؟

هنگامی که جامعه شناس دکتر آرلی هوچیلد اولین بار مفهوم کار احساسی را در سال 1983 مطرح کرد ، به گفته وی “تنظیم یا مدیریت ابراز احساسات با دیگران به عنوان بخشی از نقش کاری حرفه ای خود”. آزمایشگاه جوشکاری ایالت پنبه

اما از آن به بعد تعریفی وجود دارد به میزان قابل توجهی گسترش یافت در خارج از محل کار ، شامل روابط شخصی با دوستان ، اعضای خانواده و شرکای عاشقانه باشد. به عنوان مثال ، آیا فردی در زندگی خود دارید که همیشه با مشکلاتش به شما مراجعه می کند – یا فقط شکایت می کند – اما هرگز وقت یا علاقه ای ندارد که همین کار را برای شما انجام دهد؟ در این شرایط شما مشغول انجام کارهای احساسی هستید.

فشار روانی چیست؟

از طرف دیگر ، حجم کار ذهنی موارد بسیار بیشتری را در بر می گیرد: در اصل ، همه کارهای نامرئی و نامشهود مورد نیاز برای اداره یک خانه ، انتشار Healthline توضیح می دهدبه

بنابراین ، ممکن است هیچ وقت به شریک شما فکر نکند که لباس های شسته شده را انجام دهد ، اما آنها می توانند لباس های اخیراً تمیز شده خود را ببینند / احساس کنند / بوی آنها را بدهد ، بنابراین آنها باید تصور کنند که چیزی باید اتفاق بیفتد تا ظاهر شود.

کار لباسشویی فیزیکی نوعی کار نامرئی است. اما تمام فکر و برنامه ریزی که در این زمینه انجام می شود – از جمله به خاطر سپردن لباس شویی در وهله اول – یک فشار روانی است. این پست خط سلامت لیستی طولانی از نمونه های دیگر را ارائه می دهد.

چگونه در مورد کار عاطفی و فشار روانی با شریک زندگی خود صحبت کنیم

مهم نیست که چه نوع کار نامرئی را انجام می دهید (شاید همه آنها بتوانند باشند) ، این کاری نیست که شما باید به تنهایی انجام دهید. اما به دلایل مختلف ، این یک گفتگوی آسان با یک شریک نیست.

یا شاید شما سعی کرده اید آن را در گذشته بلند کنید و شریک شما مخالف است با هر کدام: “من گفتم خوشحال می شوم اگر فقط به من بگویید چه کار کنم” ، یا “اما من هر روز X ، Y و Z را انجام می دهم!” (در صورتی که مشخص نیست ، درک کنید که باید چه کار کنید و سپس تعیین وظایف به کسی به خودی خود نوعی فشار روانی است.)

به هر حال ، در اینجا نکاتی درباره نحوه برخورد با موضوع آمده است دکتر ملیسا استاویلو، روانشناس دارای مجوز در ققنوس ، متخصص در مشاوره زوجین ، با Healthline به اشتراک گذاشته شد:

  • از جملات “من” برای بیان موقعیت از نظر احساسات و تجربیات خود استفاده کنید ، نه “شما” ، که می تواند باعث شود شریک زندگی شما احساس کند که او به چیزی متهم شده است (و سپس خود را تنظیم یا محافظت کنید).
  • به شریک خود از قبل اطلاع دهید که می خواهید صحبت کنید. به یاد داشته باشید که برای بحث و یافتن مکانی که حواس شما را پرت نمی کند ، وقت بگذارید.
  • ذکر کنید که می دانید شریک زندگی شما متعهد به برابری در روابط شما است و ادامه دهید. این ممکن است شامل موارد زیر باشد ، “من می دانم که قیمت ها به همان اندازه در رابطه ما نقش دارند ، و فکر می کنم ممکن است متوجه نشوید که من مسئولیت های بیشتری دارم که مورد توجه قرار نمی گیرد.”

مکالمه ممکن است چندین بار برای ماندن نیاز داشته باشد و در برخی موارد شریک شخص به سادگی نمی خواهد موقعیت ممتاز خود در رابطه را کنار بگذارد (در این صورت مکالمه متفاوتی باید انجام شود). اما اگر فکر می کنید شریک زندگی شما از مکان خوبی آمده است و واقعاً متوجه میزان کار شما نیست ، جلب توجه او (به شیوه مودبانه) می تواند کمک کننده باشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir