[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان تفاوت بین کپر و کپک و زمان استفاده از هر دو

عکس: سوبوتینا آنا (Shutterstock)

من به عنوان عاشق شور و بسیار شور ، از هدایای زیادی که بوش کاپ به ما می دهد قدردانی می کنم. از آن نه تنها کپر ، بلکه کپر نیز بدست می آوریمانواع توت ها – دو عدد چیزهایی که به نظر می رسد آنها ممکن است یک چیز باشند ، اما در واقع کاملاً متفاوت هستند.

کپر و کپرمیوه ها از بوته کپر جدا می شوند ، اما در مراحل مختلف بلوغ هستند. کپر – کوچک ، بسیار شور ، توپ های کوچک تند که اغلب روی چوب دستی با قفل پیدا می کنید – هستند جوانه های باز نشده و نارس گل در حالی که کپر استمیوه ها میوه های رسیده هستند

معمولاً هر دو به نوعی نمک زده می شوند ، اما کپرسمیوه ها بزرگتر و نرم تر هستند ، با رایحه لیمو ، گلدار. کپرهای نمکیمیوه ها معمولاً کوچک هستند پاک کننده نسبت به محلولهای مایع آنها ، که مانند اکثر چیزهای اسیدی ، اسیدی و شور هستند ، ترد هستند دانه هایی که دارای بافتی مشابه با آنهایی هستند که در میوه کیوی پیدا می کنید.

از کپرها استفاده کنیدانواع توت ها مثل شما زیتون –مخصوصاً با مارتینی های سرد یخ زده. می توانید آنها را به طور کامل ، همراه با ساقه آنها ، همراه با پروتئین یا به تنهایی بپزید ، یا آنها را در یک کاسه بزرگ ماکارونی بریزید. آنها همچنین یک تزیین عالی برای پیتزا تهیه می کنند: آنها را به برش های کوچک برش داده و مانند پپرونی در اطراف آنها پراکنده کنید.

از طرف دیگر کپرها کوچکتر هستند و دارای یک طعم تندتر، اما آنها هستند هنوز کاملاً روشن است و بهتر است به عنوان چاشنی استفاده شود (یا سرخ شده در روغن به عنوان صبحانه از نوار رزین). کپر قبل از گلدهی چیده می شود و از نظر اندازه ، با کوچکترین-به نام “non-pareil” به معنی “برابر نیست”-به عنوان مطلوب ترین. کپرهای Pantelleria ، که در جزیره ای بین سیسیل و تونس با دست چیده می شوند و تخمیر شده و در نمک دریا بسته بندی می شوند ، فوق العاده ترین هستند بهتر است به عنوان چاشنی اضافه کنید تا اجازه دهید از طعم پیچیده آنها قدردانی کنید

اما همه کپرها بسیار خوب هستند. آنها برای مرغ ، ماهی ، ماهی ، سالاد ، ماکارونی و مفید هستند روغن ترکیبیبه (آنها در بسیاری از چیزهای تند خوب هستند ، این چیزی است که من می گویم.)

و کپر و کپرمیوه ها معمولاً هستند یا بصورت خشک در نمک یا کوزه ها با آب نمک مایع بسته بندی شود. نسخه های نمکی هر دو به طور قابل پیش بینی بسیار شور هستند ، بنابراین معمولاً ایده خوبی است که آنها را بشویید (یا حتی خیساندن یک شبه) قبل از افزودن آنها به غذای خود ، نمک را بچرخانید. برخی از افراد نیز حرکات مشابهی را برای پسران چاق توصیه می کنند ، اما من هرگز این کار را انجام نمی دهم زیرا من عاشق نمک هستم. (اگر خوردن کپر به طور مستقیم از قوطی اشتباه است ، من هرگز ، هرگز “درست” نخواهم بود.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir