اگر پروتزهای دندان، کامل و برای تمام دندانهای شما ساخته شوند و حالت دندان مصنوعی را داشته باشند به آنها پروتزهای متحرک گفته میشود. راحتی پروتزهای متحرک فقط قابلیت جابه جایى دارند . ایمپلنت دندان نیز مانند دندان های اصلى خودتان هستند و به همان مراقبت ها نیاز دارند. همانطور که می دانید، دندان های خودتان به مراقبت های دهان و دندان در خانه و مراجعه ى مرتب به دندانپزشکی احتیاج دارند. این کار علاوه بر پر کردن جای دندان کشیده شده، به زیبایی ظاهر لبخندتان نیز کمک می کند. ایشان هر از چندگاهی طرح نیم بها برای دندان نیز ارائه می کنند!

براى داشتن ایمپلنت هاى تمیز و بدون پلاک و جرم یه طور مرتب مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید . اما به طور کلی، ایمپلنت های دندانی دارای میزان موفقیت تا 98٪ می باشند. انجام عصب کشی دندان می تواند توسط یک متخصص که در دانشگاه دوره های مختلف مربوط به عصب کشی را دیده است انجام پذیرد، به این فرد که دروس پیشرفته ای در زمینه عصب کشی را گذرانده اندودنتیست و یا درمان کننده ریشه دندان می گویند. ایمپلنت های دندانی، ناراحتی جابه جا کردن پروتز دندان را از بین می برد. در نهایت، ایمپلنت جایگاه خود در استخوان را از دست می دهد و شل مى شود.

این عمل جراحی برای زیبایی یا درمان بهترین ساختار را دارد. پس از درمان، دندانپزشک با شما براى بهترین برنامه مراقبتى با شما در ارتباط خواهد بود. با مراقبت خوب، بسیاری از ایمپلنت ها یک عمر باقى مى مانند. اما یک پزشک عمومی واسه انجام خیلی از کارهای تخصصی باید بره مدرک تخصص بگیره حتما و حداقل ۳ سال تا ۶ سال دوره تخصص بگذرونه مثلا پزشک عمومی نمیتونه جراحی قلب انجام بده، نمیتونه جراحی مغز انجام بده، نمیتونه جراحی بینی انجام بده (عمل دماغ) یا خیلی کارهای دیگه که مختص پزشک متخصص هستن نه پزشک عمومی. پس از گذاشتن ایمپلنت چه انتظارى باید داشته باشم ؟

بهبود بهداشت دهان و دندان ایمپلنت های دندانی نیازی به کشیدن دندان های دیگر ندارند. ما هم در ادامه مقاله به یک سری معیار اصلی پرداخته ایم.پس از صورتی که قصد دارید به دندانپزشک خود مراجعه کنید برای انتخاب درست می توانید به نکات زیر توجه کنید. با کمک طراحی لبخند دیجیتال که شامل یک نرم افزار مخصوص است دندانپزشک متخصص طراحی فرم و طرح لبخند را انجام داده و قبل از عمل به بیمار نشان میدهد تا بیمار بتواند نظر خود را راجع به آن بگوید و پروسه با سلیقه و نظر بیمار جلو برود. یعنی اگر خیلی مطالب علمی بلد باشید و مطالعه زیادی داشته باشد ولی در کار عملی و دستی ضعیف باشید دندانپزشک خوبی نخواهید شد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت دندانپزشکی یاسین.