[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان تفاوت صدف و صدف و نحوه پخت هر دو

عکس: HikoPhotography (Shutterstock)

به استثنای خرچنگ خرچنگ و خرچنگ ، ​​تعداد کمی از غذاهای دریایی مانند خرچنگ ها دچار انحطاط می شوند. آنها مانند باتلاق های کوچک اقیانوس هستند – نرم ، سفید و شیرین. اگر از بازدیدکنندگان همیشگی آن هستید پیشخوان غذاهای دریایی ، احتمالاً متوجه شده اید که آنها عمدتا در دو اندازه موجود هستند: کوچک و نه چندان کوچک. کوچکترها صدف خلیج و بزرگترها صدف دریایی هستند. تمایز مهم است.

دریاها کجا هستند؟طناب زدن و بصدف هستند من اهل؟

صدف دریایی ، همانطور که از نامش پیداست ، صید می شود در تمام طول سال در عمیق ، آبهای سرد اقیانوس به دلایل پایداری ، صدف های پرورشی برای چندین سال محبوبیت پیدا کردبه صدف ها هستند پسران عزیز ، و وجود دارد معمولا 20–30 نفر از آنها به یک پوند

صدف ها در دهان و خلیج های ساحل شرقی و حدود یک سوم اندازه صدف (50-100 کیلوگرم) همچنین می توانید صدف کالیکو (حتی کوچکتر) را مشاهده کنید به عنوان “صدف خلیج” فروخته می شود ، اما آنها در آبهای گرمتر اقیانوس اطلس و ساحل خلیج ، و همچنین در آمریکای مرکزی و جنوبی صید می شوند. صدف های Calico کوچکترین و ارزان ترین هستند – می توانید 100-200 کیلوگرم دریافت کنید.

آیا مهم است که از کدام استفاده می کنید؟

خوش طعم ، همه صدف ها کاملاً شیرین هستند ، اگرچه صدف های خلیج می توانند کمی شیرین تر باشند. صدف های خلیج نیز نرمتر از صدف های دریایی هستند ، که خبر خوبی است زیرا به هر حال ارزانتر هستند. (بیرون آوردن صدف ها از خلیج راحت تر از بیرون آوردن آنها از دریا است. همه چیز سر کار می آید!)

می توانید از آنها به جای یکدیگر استفاده کنید –فقط به خاطر داشته باشید که صدف های کوچکتر سریعتر از بزرگترها می پزند ، بنابراین اگر شترهای دریایی را با صدف های دریایی جایگزین می کنید ، چند دقیقه زمان پخت را اصلاح کنید و برعکس آن را افزایش دهید. تمام صدف های خود را روی حرارت زیاد ، معمولاً در روغن ، بپزید تا زمانی که از هر طرف پوسته ای ایجاد شود. بزرگ نیست صدف های کوچک دوست ندارند شلوغ باشند ، بنابراین مطمئن شوید که فاصله کمی بین آنها وجود دارد –در غیر این صورت آنها بخارپز می شوند و بخار دشمن قهوه ای شدن است.

صرف نظر از نوع یا اندازه شانه ای که می پزید ، هنگام بیرون آوردن آن از تابه ، باید همیشه مات باشد. یک اجاق صدفی باتجربه احتمالاً با فشار دادن آن می تواند بفهمد که چه زمانی این کار را انجام می دهد – باید محکم باشد ، اما هنوز هدیه کوچکی دارد – اما توصیه می کنم چند بار بعد از پخت آن را برش دهید. اگر تازه وارد این پوسته خاص هستید کدورت را بررسی کنید.

صدف های “مرطوب” و “خشک” چیست؟

صدف های بسته بندی شده مرطوب با محلول تری پلی فسفات سدیم درمان می شوند که آنها را حفظ کرده و به حفظ آب بیشتر کمک می کند. این بدان معناست که شما هزینه آب بیشتر و صدف کمتر را پرداخت می کنید ، که هدف من به عنوان خریدار صدف نیست. برخی از مردم می گویند صدف های مرطوب بافت طناب پرشی دارند و a طعم “صابون”.

صدف خشک با تری پلی فسفات سدیم درمان نمی شود و معمولاً رنگ آن کمی نازک است. آنها به دلیل سطوح کمتر رطوبت ، جوش بهتری را ایجاد می کنند ، زیرا در طول پخت تمام آب را برای تخلیه ندارید و از قهوه ای شدن جلوگیری می کند. به دنبال صدف هایی با برچسب هایی باشید که روی آنها نوشته شده است “بسته بندی خشک” یا “بدون مواد شیمیایی”. (من شخصاً از عبارت “بدون مواد شیمیایی” متنفرم زیرا همه چیز – حتی صدف – از مواد شیمیایی تشکیل شده است ، اما ماده شیمیایی در این مورد تری پلی فسفات سدیم است.)

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم

اگر قبلاً خرید کرده اید صدف و نمی دانید که آنها مرطوب یا خشک هستند ، می توانید از آن استفاده کنید آزمایش مایکروویو کوک مصور پیدا کردن:

شانه را روی یک حوله کاغذی روی بشقاب داخل مایکروویو قرار دهید و آن را به مدت 15 ثانیه در مایکروویو قرار دهید. اگر صدف خشک باشد ، رطوبت بسیار کمی روی دستمال کاغذی آزاد می شود. اگر صدف مرطوب هستند ، یک حلقه آب قابل توجه در اطراف شانه وجود دارد. هنوز هم می توانید از این صدف به هر نحوی برای پخت و پز استفاده کنید.

در هر صورت ، قبل از پخت حتما شانه های خود را خشک کنید. شما نمی توانید بارگیری کنید همه چيز بر رطوبت در اثر تصفیه با تری پلی فسفات سدیم حفظ می شود ، اما حداقل سطح کمی بهتر پخته می شود.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir