[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: راتیا تونگدومیو (شاتر استوک)

آن چیزهای سبزی که روی نان قدیمی رشد می کنند – قالب است ، درست است؟ در مورد پوشش مشکی قسمتهای مرطوب زیرزمین چطور؟ چه کسی این بوی بوی آلوده را دارد؟ به طور کلی: تفاوت قالب و کپک چیست؟ این دقیقاً مایکل روبینو ، نویسنده کتاب است پزشکی پزشکی: راهنمای تخصصی برای برداشتن قالب، خطاب در مقاله اخیر در مورد mindbodygreen. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

تفاوت قالب و کپک چیست؟

به طور خلاصه: قالب نوعی قالب است. در روبینو:

کپک ها در همه اندازه ها ، شکل ها ، بافت ها و رنگ ها موجود هستند ، در حالی که معمولاً کپک پودری سفید یا خاکستری مشخص می شود.

هنگامی که “قالب” را می بینید ، احتمالاً در بخش Ascomycota قالب مشاهده می کنید ، که رنگ آن سبک تر و دارای بافت پودری تر است.

نوعی که برای سلامتی شما مضر است چیست؟

این می تواند Aspergillus باشد – نوعی قالب که برخی از افراد به آن حساسیت دارند و می توانند شما را بیمار کنند. روبینو می گوید که آسپرژیلوس “تمایل دارد مانند یک ماده پودری سفید / خاکستری به سطل قالب متصل شود.” وی در ادامه توضیح می دهد که در کجا می توان آن را یافت:

این یک قالب معمول اما بالقوه مضر است که ما اغلب در صنعت بهداشت در سراسر خانه – به ویژه در پنجره ها و قاب ها و آستانه های اطراف می بینیم. درب ها و قاب های منتهی به خارج ؛ زیر تشک حمام؛ پرده های دوش ، اغلب بین روکش و پرده ؛ و روی دوغاب برای حمام یا بتونه.

چگونه می توان از کپک و کپک خلاص شد

حتی اگر هنوز مطمئن نیستید که با قالب یا هر نوع قالب دیگری سر و کار دارید ، این چیزی نیست که شما در خانه خود بخواهید. س questionsالات این است که آیا شما باید سعی کنید خود آن را تمیز کنید یا یک متخصص استخدام کنید.

اگر کپک به طور منظم در خانه شما ظاهر شود – مثلاً در حمام – روبینو می گوید در اتاق های دیگر شانس خوبی وجود دارد. در این حالت ، وی به شما پیشنهاد می کند که یک بازرس قالب مجاز ، بررسی ، خسارات وارده و برنامه ریزی را انجام دهید.

در مورد تمیز کردن خود ، آنچه باید انجام دهید بستگی به سطح رشد قالب دارد. در اینجا نکاتی از Rubino آورده شده است:

سطوح سخت و غیر متخلخل

اگر یک مورد قالب را روی سطوح سخت و غیر متخلخل مانند فلز یا شیشه مشاهده کردید ، می توانید آن را با یک پاک کننده قالب اسپری کنید (من این یکی رو پیشنهاد می کنم) و منطقه را با یک پارچه میکروفیبر پاک کنید. از آنجا که این نواحی بسته است ، ریشه های (هایف) کپک فرصتی برای رشد در آنها نخواهند داشت ، بنابراین با تمیز کردن سریع باید به امور رسیدگی شود. همیشه پس از اتمام کار ، پارچه میکروفیبر را دور بریزید. بله ، آن را نشویید آن را دور بیانداز!

سطوح نیمه متخلخل

در صورت مشاهده کپک زدن روی سطوح نیمه متخلخل مانند چوب سخت ، ممکن است لازم باشد که محل مورد نظر را سوزانده تا ساختارهای ریشه قالب کاملاً از بین برود. در غیر این صورت خطر بازگشت آسان آن را دارید. (به قالب یک علف هرز فکر کنید: اگر فقط ساقه آن را جدا کنید ، دوباره رشد می کند. همچنین باید ریشه ها را از بین ببرید.)

منسوجات

برای قالب روی منسوجات ، دو گزینه پیش رو دارید: یا آنها را با یک تمیز کننده پارچه که می تواند قالب را از بین ببرد تمیز کنید (این همان چیزی است که من توصیه می کنم) یا آنها را جایگزین کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir