[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان تفاوت موریانه ها و مورچه ها و نحوه تشخیص آنها

عکس: ناهید حسن روپاک (شاتر استوک)

یک روز در اتاق نشیمن خود نشسته اید ، تلویزیون تماشا می کنید یا کتاب می خوانید و ناگهان چیزی را از گوشه چشم خود می بینید. ریز ، رنگ تیره ای داشتو سریع ، اما شما خوب نگاه نکردید شما متوجه چیز دیگری می شوید و آن را در اطراف اتاق دنبال می کنید تا اینکه کلنی از این حشرات را پیدا کنید بدون اجاره در خانه خود زندگی کنید.

قبل از شروع به کار با آنها ، ابتدا باید بفهمید که آنها چیستند. شما به مورچه یا موریانه مشکوک هستید ، اما مطمئن نیستید کدام یک است. با توجه به اینکه آنها دو موجود متفاوت هستند که انواع مختلفی از آسیب ها را ایجاد می کنند ، بهتر است کمی بیشتر در مورد هم اتاقی های جدید خود یاد بگیرید. که در مقاله ای برای BobVila.com ، ملیسا گراهام اختلافات بین مورچه ها و موریانه ها را از بین می برد ، از جمله وقتی که زمان تماس با یک متخصص است.

چگونه می توان مورچه ها و موریانه ها را از هم تشخیص داد

بیایید با ظاهر فیزیکی آنها شروع کنیم. در اینجا برخی از تفاوتهای اصلی مورچه ها و موریانه ها ذکر شده است، با کمک مهربان گراهام:

رنگ

احتمالاً بعضی از مواقع مورچه ها را دیده اید و می دانید که رنگ آنها کاملاً تیره است – یا قرمز مایل به قهوه ای یا سیاه از طرف دیگر موریانه ها شفاف و روشن یا سفید هستند.

آنتن ها

اگر بتوانید به اندازه کافی به این حشرات نزدیک شوید تا بتوانید آنتن آن ها را ببینید ، این امر نیز به شما پیشنهاد می دهد شواهد و مدارک در مورد کدام حشره سر و کار دارید. گراهام توضیح می دهد ، دلیل آن این است که مورچه ها دارای آرنج یا آنتن منحنی هستند ، در حالی که موریانه ها دارای آنتن مستقیم هستند.

بدن

جامعه ما را مشروط کرده است که حتی اکنون بدن دیگران را بررسی کنیم و سپس قضاوت کنیم وقت آن است که از این مهارت برای اشتباهات استفاده کنیم. شکم موریانه دور کمر مشخصی ندارد ، در حالی که به گفته گراهام مورچه ها کمر مشخص و بدن مستطیل بیشتری دارند.

بالها

برای اینکه کارها کمی پیچیده تر شود ، هر دو نوع حشره وجود دارد که می تواند پرواز کند و هر کدام چهار بال دارند. در اینجا گراهام با جزئیات بیشتر آمده است:

موریانه ها دارای بالهایی با طول یکسان و بلندتر از بدن آنها هستند ، در حالی که طول بال مورچه های پرواز ناهموار است. بالهای عقب یک مورچه کوتاهتر از جلوهای جلو است و کاملاً متناسب با بدن آنها است. موریانه ها نیز دارای بالهای بسیار شکننده ای هستند که می توانند به راحتی سقوط کنند و اگر در خانه خود بالهای افتاده مشاهده کنید ، گاهی اوقات به معنی حمله است.

مکانهایی که مورچه یا موریانه پیدا خواهید کرد

سرنخ دیگر در مورد اینکه با کدام حشره سر و کار دارید محل یافتن آن است.

در فضای باز ، در نور روز

گراهام توضیح می دهد که موریانه ها از نور پرهیز می کنند. بنابراین اگر مأموریت پیدا کردن آنها را در فضای باز ندارید ، احتمالاً آنها را در خارج ندیده اید. از طرف دیگر ، مورچه ها خجالتی نیستند و احتمالاً دیده اید که آنها در فضای باز و یا در پیک نیک (چه واقعی و چه کارتونی) می خزند.

نزدیک غذا یا یک درخت

یکی از تفاوتهای اساسی مورچه ها و موریانه ها ، رژیم غذایی آنهاست. مورچه ها خورنده خوار نیستند: آنها از گیاهان ، حیوانات و هرگونه مواد زائد یا بقایای غذایی تغذیه می کنند. آنها اغلب در صفحات آشپزخانه دیده می شوند (به خصوص وقتی غذای رها شده وجود دارد) ، در اطراف سطل های زباله و ظروف غذای حیوانات خانگی اطراف می خزند.

از طرف دیگر موریانه ها فقط مصرف می کنند گراهام می گوید ، چیزهای غنی از سلولز ، مانند چوب و کاغذ. بنابراین ، به جای یافتن آنها در مجاورت منابع غذایی انسان ، به احتمال زیاد آنها را با این تفاله خوشمزه در تخته های خشک ، مقوا ، عایق ، چوب و سایر موارد مشاهده خواهید کرد.

و اگر در خانه خود آسیب به چوب دیدید – به ویژه انبوهی از گلوله های خاک اره یا چوب –و حشرات مشکوک ، احتمال خوبی وجود دارد که شما با موریانه ها سر و کار دارید. مورچه ها معمولاً به چوب آسیب نمی رسانند.

چگونه می توان از مورچه ها و موریانه ها خلاص شد

مورچه های معمولی خانه در بیشتر موارد هستند چیزی که می توانید از آن مراقبت کنید خودم. (در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.) اما اگر مشکوک به شغل هستید آتش گراهام می گوید شما ممکن است بخواهید برای ارزیابی شرایط یک متخصص را استخدام کنید. به همین ترتیب ، به دلیل آسیب ساختاری موریانه ها (که همیشه قابل توجه نیست) ، همچنین اگر فکر می کنید این آفات خانگی با شما زندگی کرده اند ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir