تفاوت نمرات اعتباری FICO و VantageScore چیست؟


تصویر مقاله ای با عنوان تفاوت نمرات اعتباری FICO و VantageScore چیست؟

عکس: هیکل (شاتر استوک)

ممکن است با ایده رتبه بندی اعتباری واحد آشنا باشید ، اما در واقع یک امتیاز دارید دو اصلی ترین ارائه دهندگان رتبه بندی اعتباری که اعتبار شما را ارزیابی می کنند: FICO و VantageScore. در حالی که FICO برای استفاده می شود 90٪ از بین همه تصمیمات وام ، VantageScore هنوز می تواند در دریافت تأیید وام نقشی داشته باشد. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

نمرات اعتباری FICO و VantageScore چیست؟

FICO و VantageScore از نظر نمره مشابه در اکثر موارد در مقیاس 300 تا 850 قرار دارند (نسخه های قبل از VantageScore 3.0 از 501 تا 990) بر اساس داده های جمع آوری شده توسط سه دفتر اعتباری: Experian، TransUnion و Equifax.

اگرچه FICO ارزیابی های اعتباری را براساس داده های دفاتر معتبر اعتباری گردآوری می کند ، اما اطلاعات گزارش اعتبار را به تنهایی جمع نمی کند. برای رقابت با FICO ، این سه دفتر در سال 2006 VantageScore را ایجاد کردند. FICO و VantageScore امتیازات خود را بر اساس تاریخ اعتبار شما قرار می دهند ، اما آنها وزن دیگری داشت:

نمره FICO 8 شما چقدر است؟

 • 35٪ سابقه پرداخت
 • 30٪ سطح بدهی / مبالغ سررسید
 • 15٪ سن / طول تاریخ اعتبار
 • 10٪ انواع مخلوط اعتبار / اعتبار
 • 10٪ وام / سوالات وام جدید

VantageScore شما از چه چیزهایی تشکیل شده است؟

 • 40٪ سابقه پرداخت
 • 21٪ سن و نوع وام
 • 20٪ وام استفاده شده
 • 11٪ کل مانده / بدهی
 • 5٪ س recentالات اخیر مربوط به رفتار و اعتبار
 • 3٪ وام موجود

گیج کننده است که هر درجه اعتبار دارای نسخه های مختلف با وزن کمی متفاوت است ، شبیه به روزرسانی های نرم افزار. با FICO ، وجود دارد نتایج طراحی شده برای شرایط خاص، مانند درخواست رهن یا یک ماشین ، اگرچه همیشه مشخص نیست که چه کسی از وام دهنده استفاده خواهد کرد.

تفاوت بین نتایج چیست؟

FICO خیلی بیشتر استفاده می شود – اگر متقاضی وام ، کارت اعتباری هستید ، یا نوع دیگر تأمین مالی ، وام دهنده است به احتمال زیاد هنگام بررسی برنامه خود ، از نمره FICO 8 خود استفاده کنید. تفاوت های دیگری نیز در رابطه با وزن دهی وجود دارد ، زیرا FICO با همه پرداختهای دیرکرد به طور مساوی رفتار می کند ، در حالی که VantageScore برای پرداخت وام های دیررس مجازات های سختگیرانه تری دارد. FICO همچنین نسبت به VantageScore که بیشتر بر طول تاریخ اعتبار شما و انواع وام هایی که حمل می کنید ، بیشتر بر ترازهای اعتباری فعلی شما سنگینی می کند. FICO نیز برخلاف VantageScore ، برای هر یک از سه دفتر نمره جداگانه ای در نظر می گیرد ، که فقط یک عدد را می خواند.

برای پسران با امتیاز، VantageScore به طور فزاینده ای محبوب می شود ، اما بیشتر برای اهداف آموزشی (مانند “رتبه بندی اعتبار رایگان” که از برنامه هایی مانند Credit Karma دریافت می کنید) مورد استفاده قرار می گیرد ،واجد شرایط کارت اعتباری ، و بررسی های غیر مالی نتایج (مانند برنامه آپارتمان). با این حال ، وام دهنده همچنان می تواند از آن برای مصوبات دیگر استفاده کند ، زیرا وام دهندگان اغلب از اطلاعات مختلفی برای ارزیابی اعتبار شما استفاده می کنند ، بنابراین شما نمی خواهید آن را نادیده بگیرید.

آیا واقعاً باید تمام امتیازات اعتباری خود را پیگیری کنم؟

خیر ، زیرا ردیابی ده ها نتیجه غیرعادی است. بهتر است نمره FICO ارائه شده توسط بانک خود را دقیقاً کنترل کنید (ماهانه یا حتی هفتگی) و همچنین گاه به گاه VantageScore خود را بررسی کنید (به عنوان مثال هر سه ماه یکبار) ، فقط در صورتی که به دلیل از دست دادن پرداخت یا خریدهای جعلی غیرمنتظره سقوط کند.

همچنین اگر می توانید گزارشات مربوط به تاریخچه اعتبار خود را هر چند ماه یک بار بررسی کنید ، به ویژه اینکه می توانید تا آوریل 2022 آنها را بصورت رایگان درخواست کنید ، اینجا.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes