[ad_1]

زن با هالتر در مسابقات وزنه برداری

وزنه بردار بئاتریس پیرون (از جمهوری دومنیکن) در ماده 49 کیلوگرم در Pan-Ams 2019 طلا گرفت
عکس: بورونکل بحران / خبرگزاری فرانسه (گتی ایماژ)

این یک پست بسیار دقیق خواهد بود ، و من بسیار متاسفم که مجبورم در مورد آن بنویسم. من مدتهاست که وزنه برداری می کنم (دو کلمه) ، اما در یکی دو سال اخیر وزنه برداری را شروع کردم (همه در یک کلمه). معلوم می شود که اینها دو چیز کاملاً متفاوت هستند.

وزنه برداری ، در یک کلام ، ورزشی است که در المپیک ، جایی که در آن رقابت می شودافرادی که مانند لباس شنای قدیمی به نظر می رسند میله های پر از وزنه هایی به رنگ کودکستان را بلند می کنند. در یکی از حوادث ، گرفتن ، میله با یک حرکت سریع از زمین به سر بالا می رود. در حالت دیگر ، تمیز و ملایم ، میله تا شانه ها و t بلند می شودبالابر متوقف می شود نفس کشیدن و شاید کمی قبل ساخته شده باشد هل دادن آسمان بلند (با روش دوم می توانید وزنه بیشتری بردارید ، بنابراین آنها رویدادهای جداگانه ای هستند. بهترین جدا شدن و بهترین پاکسازی و کشیدن از هر بالابر جمع می شود تا بفهمید چه کسی برنده می شود.)

اگر هرگز در مورد آن چیزی نشنیده اید یا هرگز به یاد نمی آوردید كه كلمه “وزنه برداری” را گفته یا شنیده اید ، مرا به اینجا ببرید.

ورزش های قدرتی مختلفی وجود دارد. یکی وزنه برداری ، جایی که مردم در اسکوات ، پرس نیمکت و ددلیفت رقابت می کنند. یک مرد نیرومند وجود دارد که در آن افراد (نه فقط مردان) ابزارهای مختلفی مانند سنگ و بشکه و چوب هایی به شکل کنده ها را انتخاب می کنند که طبق هوی و هوس سازمان دهنده انتخاب شده است. و بدن سازی وجود دارد ، جایی که در طول سال در سالن بدن سازی وزنه برداشته می شود و سپس ورزشکاران تا حد ممکن چربی بدن را از دست می دهند و روی صحنه می آیند تا در یک رویداد که به عنوان یک مسابقه زیبایی برگزار می شود ، عضلات خود را نشان دهند.

همچنین می توانید فقط وزنه بزنید. این وزنه برداری نیست. این “وزنه برداری” یا “بلند کردن” یا “تمرینات قدرتی” است. در صورت لزوم می توانید آن را “وزنه برداری” بنامید.

من متنفرم که مجبور شدم در این مورد بسیار دقیق باشم. وزنه برداری نامی وحشتناک ، وحشتناک ، نام خوب و خیلی بد برای یکی از ورزشهایی است که در آن افراد وزنه می زنند. به هر حال ، وزنه برداری تقریباً به همان بد نامیده می شود. بالابرهای المپیک قدرت و “بالابرها” قدرت را نشان می دهند. بنابراین افرادی مانند من اعتراض می کنند که ما هستیم وزنه برداران، نه وزنه برداران یا بدنسازان ، و یک فرد معمولی که در ورزشگاه وزنه می زند نمی داند که چرا ما اینقدر به این مسئله اهمیت می دهیم که آیا بین “وزن” یا “بلند کردن” فاصله وجود دارد.

از این گذشته ، مسئله این است که هیچ کس تاکنون نام بهتری برای ورزشی که در المپیک دارند ، نیافته است. برخی افراد آن را “آسانسور المپیک” می نامند که وقتی به دوستان خود بگویید این کار را می کنید گیج کننده است ، اما همچنین برای این کار به المپیک نمی روید.

کراس فیتترها یک راه حل پیدا کردند و با بی احتیاطی به “بالابر روغن” اشاره کردند ، که من از نظر تئوری پشتیبانی می کنم ، اما وزنه برداران این اصطلاح را قبول نکردند. ما در وزنه برداری رقابت می کنیم و منظورمان را با گفتن “شما می دانید ، وزنه برداری وزنه برداری ”ضمن تقلید از حرکت a گرفتن. متاسفم. این بهترین چیزی است که تاکنون داریم.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir