[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: سرگئی ریزوف (شاتر استوک)

گلدان های مختلف کاربردهای مختلفی برای گیاهان خانگی و گیاهان شما دارند. گیاهان در ظروف پلاستیکی رفتاری متفاوت از گلدانهای سرامیکی لعاب دار دارند و هر گلدان مجموعه خاص خود را دارد دستورالعمل های مراقبت. بنابراین تفاوت این موارد متفاوت چیست گلدان و گلدان؟ این به تنفس و حفظ رطوبت می رسد. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام جستجوی خانه مناسب گلدان برای گیاهان خود به خاطر داشته باشید.

گلدان پلاستیکی چه مزایایی برای گیاهان دارد؟

گلدان های پلاستیکی به گلدان های پلاستیکی سختی گفته می شود که می توانید در باغبانی یا فروشگاه سخت افزار محلی خود پیدا کنید (nبا گیاهان پلاستیکی نازکی که با گیاهان تازه خریداری شده اشتباه گرفته می شوند). از مزایای گلدان های پلاستیکی توانایی حفظ رطوبت و نور کلی آنها است وزن.

تکنسین نگهداری گیاهان پائولا پالما s محل گیاهان از گلدان های پلاستیکی بزرگ برای گیاهان مرکبات خود استفاده می کند. درختان لیمو که او می کارد به فضای زیادی برای رشد نیاز دارند و او باید بتواند گلدان ها را به راحتی جابجا کند. سطح بالایی از احتباس رطوبت گلدان های پلاستیکی ایده آل برای گیاهان آب دوست مانند سرخس و ارکیده. ظروف پلاستیکی نیز بسیار مقاوم بوده و به راحتی قابلمه سرامیکی نمی شکند. یک ظرف پلاستیکی متوسط ​​کار خواهد کرد حدود 3 دلار.

چه زمانی انتخاب کنیم ظرف سرامیکی لعاب دار

گلدان های سرامیکی گاهی اوقات می توانند مانند گل مایل به قرمز احساس شوند ، اما تفاوت های ظاهری و عملکردی مشخصی دارند. هر دو رس متخلخل هستند ، اما گلدانهای سرامیکی معمولاً لعاب دار هستند که باعث تغییر قدرت جذب آنها می شود. لعاب خاک را از خشک شدن محافظت می کند به سرعت پسر عموی سفالینه اش. فقط باش هنگام جابجایی گلدان لعابی سرامیکی با دقت دقت کنیدسلام می تواند به محض ورود گیاه شما بسیار سنگین شود.

گلدان های سرامیکی برای گیاهان عنکبوتی عالی هستند ، اشک بچهو سایر گیاهان که با زهکشی کند رشد می کنند. گلدان های لعاب دار نیز در این گنجانده شده است انتهای گرانتر طیف گلدان ، هزینه های حدود 80 دلار – 150 دلار، بسته به اندازه و محل خرید شما. هنگام انتخاب گلدان خود مراقب باشیدآه ، آنها سوراخ های زهکشی لازم را ندارند ، بنابراین شما می خواهید قبل از خرید حتما گلدان مناسب تهیه کنید.

چرا گلدان های سفالی را انتخاب کنید؟

گلدان های سفالی به این نام شناخته می شوند خشک شدن سریع گلدان خاک رس فتیله در داخل آب آبیاری کنید و خاک گلدان را سریعتر از یک گلدان پلاستیکی بدون تخلخل خشک کند. بافت گلدان باعث می شود جریان هوای مطلوب ریشه گیاهان به سرعت شکوفا شود خشک از پوسیدگی ریشه جلوگیری می کند.

گلدان های سفالی برای گیاهان ساکولنت ، کاکتوس ها و سایر گیاهان بیابانی ایده آل هستند. این گلدان های متخلخل می توانند محیط زهکشی و رشد کاملی را ایجاد کنند ، اما آنها نیز به راحتی شکسته می شود. این صفحاتots می تواند در هر جایی هزینه داشته باشد زیر یک دلار تا 10 دلار یا بیشتر، بسته به اندازه شما نیاز دارید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir