تفاوت Delta ، Delta Plus و Lambda (و چرا هنوز نباید وحشت کنید)


توپ تیز

گرافیکی: آندری وودولاژسکی (Shutterstock)

دلتا پلاس ، نوعی از این نوع ، جدیدترین نوع ویروس کرونا است که باعث شده است COVID به اخبار برسد. (نوع قبلی که قبلاً شناخته شده بود ، Lambda ، امروز نیز در حال تبدیل شدن به یک عنوان است.) با این حال ، هنوز چیزی برای وحشت وجود ندارد. بیشتر درباره: دلتا به اندازه کافی ترسناک است.

تفاوت بین دلتا و دلتا پلاس چیست؟

دلتا قابل انتقال ترین ویروس کرونا است که به سرعت در حال تبدیل شدن به گونه غالب در سراسر جهان است. این است به عنوان آبله مرغان آلوده شده و به طور قابل توجهی بیشتر از سرماخوردگی یا آنفولانزا مسری است. از آنجا که این بیماری بسیار مسری است ، به نظر می رسد اقدامات کافی برای جلوگیری از گسترش ویروس اولیه COVID برای متوقف کردن دلتا کافی نیست. افراد بیشتری برای غلبه بر ویروس مسری تر باید واکسینه شوند ، بنابراین ماسک ها و سایر اقدامات ایمنی باید با دقت بیشتری اعمال شود.

دلتا پلاس نام مستعار نوع دلتا با یک جهش اضافی است. این جهش در نوع آلفا نیز یافت شد ، که در اوایل سال جاری گسترش یافت ، به گزارش واشنگتن پست. رویترز گزارش ها در ژوئن این جهش جدید می تواند ردیابی و از بین بردن ویروس سیستم ایمنی بدن ما را سخت تر کند.

ما من هنوز نمی دانم که آیا واکسن ها تأثیر کمتری دارند یا خیر در مقابل دلتا پلاس نسبت به دلتا. ما انجام دادن توجه داشته باشید که یک دوز واکسن Pfizer نسبت به ویروس اصلی COVID کمتر در برابر دلتا م effectiveثر است ، اما دوز دو برابر آن هنوز محافظ است.

خوب ، لامبدا چیست؟

لامبدا ثابت است تفکیک شده از سازمان بهداشت جهانی به عنوان “گزینه مورد علاقه” ، نگران کننده تر از “گزینه های مورد توجه” مانند دلتا.

به نظر می رسد این هفته در خبرها قرار دارد زیرا روی کت های وحشت دلتا پلاس حرکت می کند ، اما هیچ چیز جدید یا غیرمعمول نگران کننده ای در مورد آن وجود ندارد. یک مطالعه اخیر نشان داده شده ممکن است واکسن چینی (Sinovac / CoronaVac) به خوبی از آن محافظت نکند ، اما قبلاً پیشنهاد شده است که همان واکسن در برابر برخی از واکسن هایی که در حال حاضر در ایالات متحده موجود است ، کمتر مثر است.

چرا مدام در مورد گزینه های جدید می شنویم؟

در حالی که سطح واکسیناسیون هنوز پایین است ، ویروس فضای کافی برای زندگی ، رشد و تکثیر و توسعه دارد – هر فرد واکسینه نشده محل و محل احتمالی این ویروس است. (اکثر افراد واکسینه شده هنوز در برابر ویروس مصون هستند.)

اگر در اوایل سال 2020 بتوانیم COVID-19 را با ماسک و فاصله محدود کنیم ، ممکن است زمان یا فرصت کافی برای تجزیه و تحلیل همه این گزینه ها وجود نداشته باشد. به طور مشابه ، اگر ما موفق می شدیم تعداد بیشتری از افراد را سریعتر واکسینه کنیم – در سراسر جهان ، نه فقط در ایالات متحده – این ویروس شانس کمتری برای تکامل داشت.

اما ماهیت تکامل این است که انواع موفق تر تمایل به عملکرد بهتر از پسرعموهای کمتر انتقال پذیر خود دارند. هنگامی که آلفا رفت ، آن را تصاحب کرد و به گزینه غالب تبدیل شد. حالا دلتا همین کار را می کند. و تا زمانی که به افراد زیادی ویروس بدهیم تا تکثیر شوند و از فردی به فرد دیگر سفر کنند ، این اتفاق می افتد.

واکسیناسیون هنوز بهترین گزینه ما است ایجاد ایمنی در برابر ویروس در سطح جمعیتاما اقدامات دیگر مانند ماسک زدن و اجتناب از ازدحام جمعیت در محل نیز مهم است. واکسن است به احتمال زیاد ایمنی سالم تر و طولانی مدت تری را ارائه می دهد اگر خودتان حمله کووید را تجربه کنید ، از این دست به دست می آورید ، که این امر به ویژه مهم است که عکسبرداری کنید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes