تفاوت Hardscape و Softscape در باغ


تصویر مقاله ای با عنوان تفاوت بین Hardscape و Softscape و نحوه استفاده از هر دو در باغ شما

عکس: النا الیسایوا (شاتر استوک)

اگرچه از نظر گیاهان ، درختان ، گلها و بوته ها می توانیم به منظره سازی بپردازیم ، این تنها بخشی از داستان است. حتی اگر باغ شما به گونه ای طراحی شده است که مانند یک علفزار با گل های وحشی به نظر برسد ، این احتمال وجود دارد که برخی از اجزای بی جان مانند سنگ ها یا حصار را داشته باشید. این گیاه سخت است و گیاهان از نوع نرم هستند. در اینجا مواردی است که باید در مورد هر دو دسته از محوطه سازی بدانید.

Hardscape در مقابل softscape

به طور خلاصه ، منظور از این دو نوع محوطه سازی دقیقاً همان چیزی است که شما فکر می کنید منظور آن است. همانطور که لیزا هالت تیلور در توضیح می دهد مقاله در مورد صنوبر:

Hardscape چیزهای سختی در حیاط شماست: بتن ، آجر و سنگ. Softscape چیزهای نرم و در حال رشد مانند گیاهان چند ساله ، بوته ها ، گیاهان موذی و درختان است. Softscape زندگی می کند؛ در حالت ایده آل ، یک منظره خوب طراحی شده شامل تعادل بین دو عنصر است.

چگونه hardscape بر softscape تأثیر می گذارد

گیاهان باغ شما با توجه به اینکه تمرکز اصلی شما هستند ، تمرکز اصلی شما هستند به تعمیر و نگهداری منظم نیاز دارند ، اما فضای سخت می تواند نقش عمده ای در رشد موفقیت آمیز آنها داشته باشد. در حقیقت ، همانطور که کیت رگگوف توضیح می دهد در مقاله ای درباره Dwell، hardscape حرف اول را می زند:

به طور معمول ، قبل از نصب عناصر softscape ، عناصر منظره سخت باید نصب ، ساخته یا تکمیل شوند. دلیل این امر آنست که مواد سخت گیر معمولاً در زمین جاسازی می شوند و غالباً از نظر جسمی چشم انداز را تغییر می دهند – خواه از بین بردن خاک از استخر باشد یا برای بریدن و پر کردن خاک برای نصب دیوار حائل یا تراس.

علاوه بر این ، مهم است که مواد مورد استفاده در فضای سخت خود را نیز در نظر بگیرید ، زیرا تأثیرات مختلفی بر محیط زیست دارند. به تیلور:

مواد Hardscape تأثیرات مختلفی بر محیط زیست دارند. روسازی که منظره ای جامد است ، از جذب آب در خاک جلوگیری می کند و در نتیجه رواناب افزایش می یابد که می تواند آلودگی ها را به جریان ها منتقل کند. مواد متخلخل باعث می شوند آب در خاک خیس بخورد. محوطه سازی طبیعی برای باغ مفید است زیرا فرسایش احتمالی را کاهش می دهد و خاک را سالم نگه می دارد.

در نهایت ، ایده این است که هر دو فضای سخت و نرم شما با محیط محلی ترکیب شده و چیزی را که می توان در طبیعت یافت تقلید کنید ، Reggev توضیح می دهد. این به معنای انتخاب گیاهانی است که بومی این منطقه هستند و در آب و هوای خاصی رشد خوبی دارند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes