[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان تهیه ترشی خرد شده خشن و خوب است

عکس: کلر لاور

دیسک ترشی برش خورده زمان و مکان خود را دارد (به عنوان مثال برگر) ، و کپی تیز در کنار بشقاب شما می تواند فضای نازکی را برای ناهار شما به ارمغان بیاورد ، اما اشکال ترشی نباید خیلی صاف باشد ، بنابراین تمیز ، خیلی تمیز در واقع ، یک استدلال بسیار خوب برای ترک کلی چاقو وجود دارد: ترشی ها را خرد کنید ، دوستان. آنها را بشکنید و آزاد باشید.

بدون چی دقیقا؟ چاقوها ، از یک سو ، اما همچنین این ایده که ترشی باید ظاهر خاصی داشته باشد. مانند خیار در a سالاد کوک خرد شده، ترشی خیار خرد شده طعم آن را بهتر از نمونه های خلال خالص خود جذب می کند.

شکستن به دیواره های سلولی خیار بسیار شدیدتر از برش یا برش آسیب می رساند و آسیب سلولی چیزی است که به خیار اجازه می دهد تا عطر را جذب کند. (این دلیل دادن ترشی نیز می باشد ماساژ سریع به سرعت بخشیدن به فرآیند پخت کمک می کند.) به علاوه ، این فقط سرگرم کننده است. پذیرش یک شیء بی رنگ برای یک میوه سفت اما آبدار به گونه ای رضایت بخش است که کار با چاقو کار نمی کند. شما حتی می توانید کودکان را نیز در بر گیرید – فقط مطمئن شوید که خیار را در کیسه فریزر قابل مهر و موم قرار دهید قبل از اینکه استراحت را تحویل دهید.

من “دستور” سختی برای ترشی خرد شده ندارم ، زیرا با انواع آب نمک کار می کند. (صنوبر آنجا غذا می خورد دستور آشپزیاگر با چنین چیزهایی سر و کار دارید ، اما من از آنها استفاده کرده ام این آب نمک برای همه چیز.) فقط چند ترشی بردارید ، آنها را در یک نوع کیسه آب بندی قرار دهید ، سپس آنها را با یک تابه کوچک ، چکش یا ملاقه سنگین بکوبید. قطعات را در یک شیشه ، همراه با سیر ، ادویه جات یا طعم دهنده ها بپیچید و نمک داغ را روی همه چیز بریزید. اجازه دهید آب نمک تا دمای اتاق خنک شود ، سپس ترشی ها را خنک کنید.

ضرب و شتم نه تنها کیک ها را برای جذب عطر آب نمک آماده می کند ، بلکه مقدار بیشتری آب خیار را در آب نمک می ریزد و در نتیجه آب نمک ترشی آبدارتر و شورتر می شود. من خیار باغچه ام را خرد کردم و آن را در باغ خودم پوشاندم نمک ذرت ترش، و این چیز کاملاً با عطر اشباع شده بود. (در واقع ، موجودات کوچکتر ممکن است این ترشی ها را بسیار معطر بدانند ، اما من ترشی بسیار تهاجمی را دوست دارم.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir