[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان خاویار از پشت دست بخورید

عکس: کلر لاور

چند سال پیش ، من سفری رویایی به جنوب فرانسه داشتم ، جایی که در آن درس آشپزی می دیدم. لا پیچون (خانه تابستانی جولیا کودک تقریباً سه دهه است). من هزینه اقامت و درس را با پنج زن دیگر تقسیم کردم ، که یکی از آنها به وضوح به این نوع زندگی عادت کرده بود. (اگرچه من سالها پیش یک ترم در فلورانس در خارج از کشور از طریق کالج خود در جامعه محلی گذرانده بودم ، این سفر هدیه بسیار بزرگی بود که من پس از پس اندازهای زیاد برای خودم انجام دادم و بدیهی است که برای این مرد یک امر بسیار معمولی بود.)

به هر حال. سفر با یک مرد ثروتمند یک سفر است ، اما این زن – که به طور اتفاقی اشاره کرده بود که مالیاتی را که من یک سال پرداخت می کردم – پرداخت می کند –من کردم طریقه درست طعم خاویار را به من بیاموز او بعد از یک بعدازظهر زیبا در کن به ما دستور داد: “آن را روی پشت خود بگذارید.” شما می توانید بهتر تلاش کنید. من آن را امتحان کردم ، و او حق داشت. میتونستم طعمش رو بهتر بچشم

حالا من این کار را با هر ظرف کوچک تخم مرغ ماهی که می کنم انجام می دهم و هنوز وسیله دیگری پیدا نکرده ام که طعم را به این طراوت ارائه دهد. حتی قاشق خاویار مادر کوچک مروارید من در پشت دست من بی نظیر است.

که در مصاحبه با هافینگتون پست، جان کنیریم ، معاون رئیس خاویار از کالویسیوس، توضیح داد که این روش بسیار خوب عمل می کند زیرا مغز شما در نادیده گرفتن بدن شما بسیار خوب عمل می کند:

کنیریم گفت: “اگر چیزی را از دست خود می خورید ، مغز شما به طور خودکار به شما می گوید که هیچ نمای معطر یا بافتی از پشت دست شما خارج نمی شود.” “اما اگر چیزی را روی قاشق بخورید ، مغز شما به شما می گوید که قاشق مزه و بافت دارد.

علاوه بر ترفندهای کوچک مغزی ، گرمای بدن شما به اندازه کافی سرما را از خاویار دور می کند تا این ترکیبات معطر حرکت کرده و دچار شیار شوند و جذب آن را آسان تر می کند. همچنین بسیار حساس است و خوردن چیزی به اندازه لوکس خاویار باید کمی سکسی باشد.

عکس مات اولین باری که خاویار را از دست خوردم.

عکس مات اولین باری که خاویار را از دست خوردم.
عکس: کلر لاور

من هنوز خاویار را داخل و خارج از چیزهایی می خورم که بسته بندی آنها در دست من نیست. پنکیک ، چیپس سیب زمینی ، کربوهیدرات برای صبحانه– حتی حشرات – همه آنها سیستم های عالی برای تحویل تخم مرغ های کوچک هستند. اما هر بار که قلع یا شیشه ای را باز می کنم ، جلسه غذا خوردن را با کمی دست در دست شروع می کنم. این به من تصور واضح تری از مشخصات معطر واقعی می دهد ، که به یک تجهیزات جفت شدن متخصص تبدیل می شود ، که بسیار مهم است زیرا هیچ کس جفت شدن خاویار آماتور را دوست ندارد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir