خبر جدید از بیمه تکمیلی بازنشستگان بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری تغییر میکند؟

✔️ مستمری بازنشستگی از هنگامی چک و پرداخت خواهد شد که سازمان تامین اجتماعی ، رخنه کار بیمه شدگان را به کارفرمای ایشان اعلام کند و یا این که آنکه بازنشستگی گزینه تایید شعبه بیمه تامین اجتماعی قرار گیرد که جزئیات مربوط به آن در مقاله آورده شده است . کلیه کارکنانی که ماهیانه بیش از از ۴۵۰ یورو درآمد دارند، پایین پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار خبر استانی می‌گیرند و بیمه بازنشستگی به جهت این افراد به رخ مشترک به وسیله کارفرما و خود فرد پرداخت می شود که سهم کارمند از حقوق و دستمزد و حقوق و دستمزد او کسر می شود. جامعه کارگری که میلیون ها نفر را شامل می شود، انتظار داشت که در روزهای آخری پاییز۹۷، جلسات شورای عالی عمل به جهت بررسی موقعیت و ارتقاء نسبی حقوق و دستمزد و حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۷، جلسات ویژه برگزار کند.

  • خواهشمند هست مهم توجه به آلرژی موضوع و فشارهای و اعتراض مکرر بازنشستگان و مستمری بگیران امر فرمایید وقت ملاقات مشخص و روز و ساعت ملاقات را به کانون بازنشستگان استان تهران اعلام فرمائید.
  • به گزارش کانال شرق، پرداخت حقوق و دستمزد مهرماه حدود ۴ میلیون بازنشسته و مستمری‌بگیر تأمین‌اجتماعی اساسی اضافه شدن حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان به مجموع هزینه ماهانه پرداخت مستمری‌ها نسبت به ماه‌های ابتدایی سال، خاتمه یافت.
  • ما حصل این وضعیت، پرهیز حداکثری کارفرمایان نسبت به پرداخت حق بیمه کارگران زیر پوشش خواهد بود که مشکلات بخش اعظمی را به ارمغان می آورد.
  • سوال دیگر بازنشستگان تامین اجتماعی در گزینه قرارداد بیمه تکمیلی این میباشد که حیاتی وجود اعلام مکرر مبنی بر این‌که حاضرند مبلغ سهم آورده خود را افزایش دهند تا خدمات بهتری را از شرکت‌های بیمه اخذ کنند کانون خوب به همین خواهش اعتنایی نمی‌کند، از نهادهای نظارتی و بازرسی تقاضای عاجزانه میشود که به گونه قرارداد و تعیین بیمه تکمیلی بازنشستگان ورود کرده چون تندرست و جان بازنشستگان در دربین است.
  • بنابر اعلام معاون فرهنگی، اجتماعی و کارها استان‌های سازمان تامین اجتماعی احکام نو بازنشستگان در اجرای سطح دوم متناسب‌سازی صادر و در جلسات کارشناسی و همگی فرایند بازنگری احکام، نظرات بازنشستگان آیتم توجه قرار گرفته و مبنای فعالیت بوده است.

اگر همین پروسه ترک نقدینگی در سازمان تامین اجتماعی تا سال ۱۴۰۴ ادامه یابد، همین سازمان دارای ۱۲۰ هزار میلیارد تومان کسری نقدینگی روبرو می شود. یکی از دیگر از مشکلات بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی خدمات ناکافی بیمه‌های درمانی است. آنها بدون چاره هستند به غیر از بیمه پایه درمانی همین سازمان، از بیمه تکمیلی هم به کار گیری کنند تا منتخب از هزینه‌های معالجه و دارو آنها مهم بیمه تکمیلی پوشش داده شود.
در پی عدم ارتقاء حقوق و دستمزد بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در سال جاری، عباس مقتدایی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و نماینده مردمان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در تاریخ 9 خرداد ماه در نامه‌ای به محمد مخبر، معاون نخستین مدیر جمهور خواستار بیان مصوبه ارتقاء حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی از سوی دولت شد. در صورتی که هر فرد به کار گیری کننده از بیمه تکمیلی بازنشستگی تامین اجتماعی، قصد حذف خویش یا حذف و افزایش برخی از افراد زیر تکفل را داشته باشد، این عمل برای او امکان پذیر است. نحوه ارتقا و حذف بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین کشوری هم تا حد زیادی شبیه به نحوه تصویب نام در همین بیمه است که در بخش قبل آن را به طور تام بیان کردیم. جهت همین عمل کافی هست به درگاه سرویس ها الکترونیک صندوق بازنشستگی مرز و بوم به آدرس اینترنتی sabasrm.ir مراجعه نمایید. سپس مهم گزینش مورد «خدمات بیمه ای» و مجددا گزینش آیتم «بیمه تمیلی درمان» از لیست موجود، وارد ورقه جدیدی خواهید شد. در آن جا می توانید حساس تعیین آیتم « تصویب نام و کمتر و افزایش نفرات زیر پوشش بیمه تکمیلی درمان» نسبت به حذف یا ارتقا بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری مبادرت نمایید.

شادی و سرور به سبک زنان تهرانی/عکس

این دومی ماه پرداخت حقوق و دستمزد همین افراد پس از اعمال مصوبه شورای خوب عمل می باشد و طبق اعلام پیشین سازمان تأمین‌اجتماعی، پرداخت مابه‌التفاوت مستمری ۵ ماهه ابتدای سال این جور از بازنشستگان هم از آبان ماه شروع خواهد شد. اقلام حقوقحداقل حقوق و دستمزد (بر مبنای ریال)حداقل حقوق بازنشستگان فرهنگی در سال ۱۴۰۱در انتظار ابلاغبا بررسی‌های صورت پذیرفته در خصوص ارتقا حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، بخش دولتی و فرهنگیان میزان حداقل حقوق همین جور از دوستان خوب طبق جدول فوق آیتم به جهت سال ۱۴۰۱ مورد بازبینی قرار گرفت. براساس امر اداری صادر شده به وسیله سید میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، حق بیمه تکمیلی معالجه از تاریخ ۱ آذر ۱۴۰۰ لغایت ۳۰ آبان ۱۴۰۱ حساس احتساب مالیات بر ارزش افزوده به جهت هر نفر ماهانه ۹۱ هزار تومان است.با… خبرگزاری آریا-عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، اهمیت ابلاغ این‌که حواشی ایجاد شده پیرامون بیمه تامین اجتماعی نشان‌دهنده تنش‌هایی در ساختار مدیریتی آن میباشد که به این بیمه به عنوان برندی خوشنام لطمه جدی وارد می کند تاکید کرد که لازم می باشد مسئله لغو قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تأمین اجتماعی باتعدادی از بیمارستان‌ها به طور جدی پیگیری…
ناصر ملک نژاد اساسی انتقاد از این که سازمان تامین اجتماعی سالهاست هیچ وامی… به موجب بند ( خ ) ماده ۸۸ ضابطه برنامه ششم توسعه و گسترش ، ایثارگران و فرزندان شهدا و آزادگان و جانبازان و رزمندگان حساس حداقل دوازده ماه سوابق حضور در جبهه برای یک بار از پرداخت ما به التفاوت به جهت پانزده سال سنوات بیمه‌ای ناشی از تغییر تحول صندوق بیمه و بازنشستگی معافند. ومطابق دستورالعمل اجرایی آن پرداخت مابه التفاوت متعلقه برعهده دستگاه محل خدمت مشمولین می باشد . به جهت تامین هزینه های زندگی در زمان کهنسالی در مرزو بوم آلمان، به جز بیمه بازنشستگی عمومی شیوه های دیگری هم وجود دارد که فرد اساسی اعتنا به سن، درآمد، منابع مالی، وضعیت خانواده و مقدار پذیرش ریسک می تواند یک یا این که ترکیبی هست مورد های موجود را انتخاب کند. به جهت بهره مندی از دستمزد بازنشستگی، فرد می بایست حداقل پنج سال سوابق داشته باشد و هزینه بیمه را پرداخت کرده باشد.
دسته‌بندی نشده
بنابر اعلام صندوق بازنشستگی پرداخت دستمزد کارکنان بازنشسته از روز پیشین شروع شده و تا پایان امروز کل ۱٫۶ میلیون مستمری بگیر مطالبات معوقه خویش را اخذ خواهند کرد. درصورتیکه شخصی در نصفه دوم زندگی کاری خود، مشغول به عمل بوده و دست کم ۹۰ % هزینه‌های بیمه را پرداخت کرده باشد، الزاماً کاربر بیمه سرویس ها درمانی بازنشستگان خواهد بود. معمولاً اخذ کنندگان حقوق و دستمزد بازنشستگی عمومی تحت خدمات بیمه درمانی بازنشستگان که توسط کمپانی های بیمه عمومی اعمال می‌شوند، قرار می گیرند. بیمه تکمیلی نکته قابل اعتنا این که اگر شخصی به سبب پرداخت حق بیمه به مدت طولانی، مشمول بازنشستگی پیش از ۶۷ سال شود و بخواهد به کار نمودن ادامه دهد به مقدار معینی (سالیانه ۶۳ هزار یورو) می تواند درآمد داشته باشد و چنانچه میزان درآمد از همین میزان تجاوز نماید اضافی آن از دستمزد بازنشستگی کسر خواهد شد. به این معنی که حتی درصورتیکه شخص سن بازنشستگی را تمام کرده باشد، می تواند فعالیت کند و حتی همین کار باعث افزایش مقدار حقوق بازنشستگی او به مقدار نیم % نسبت به حقوق نرمال بازنشستگی در آینده خواهد شد.

حتما بخوانید:
اصول و قیمت انواع طراحی نمای بیرونی ساختمان

تامین اجتماعی بیمه

۳- ورشکستگی تامین اجتماعی اهمیت مصوبات غیر کارشناسانه قوانین در مجلس شورای اسلامی قطعی است مسئولین مرزو بوم فکر راه حل ای کنند و معضل در تامین اجتماعی به این معنی که تولید مشکلات به جهت مرزوبوم به این معنی که ۴۳ میلیون نفر مبتلا چالش خواهند شد، مسئولین تا دیر نشده از خواب بیدار شوند و جلوی ورشکستگی سازمان تامین اجتماعی را بگیرند. دارای توجه به نزدیک شدن هفته تامین اجتماعی بیانیه کانون بازنشستگان و مستمری بگیران شمیرانات به جهت اهمیت منظور های بازنشستگان و مستمری بگیران جهت دریافت عاقبت اعلام می گردد و در حالتی‌که به خواسته های بازنشستگان دقت نشود در سالروز تامین اجتماعی اعتراضات پی در پی را جهت اجرایی شدن مراد های بازنشستگان خواهیم داشت. پرداخت نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان ماهانه برای بیمه تکمیلی یک خانواده سه یا این که چهار نفره، مبلغ یه خرده نیست. وقتی در لحاظ بگیریم که کل درآمد ماهانه یک خانواده به هفت میلیون تومان هم نمی‌رسد و وقتی به یاد بیاوریم یک بازنشسته سی سال تمام، یک سوم دستمزد ماهانه‌اش را در یک صندوق اجتماعی و میان النسلی ذخیره کرده تا در زمانه پیری و از پای افتادگی به فعالیت آید. همان‌گونه که مستحضرید، نزدیک به یک ماه هست که از ارسال مصوبه ارتقاء دستمزد بازنشستگان تأمین اجتماعی به هیئت دولت پیشین هست و کماکان همین مصوبه در انتظار تأیید پایانی و بیان است.

تصاویر | هشدار به «جومونگ» در لیوان جهانی ۲۰۲۲ قطر | ممنوعیت جدید فیفا به جهت ستاره سرشناس

نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگی را نیز در همین جا به جهت شما ابلاغ کردیم تا به آسانی بتوانید نسبت به انجام آن مبادرت نمایید. هم چنین سرویس ها متفاوت و سقف تعهدات همین بیمه در هر یک از آن ها را نیز برای شما آورده ایم. بنابراین، می توانید مهم اگاهی کامل از همین موارد، نسبت به به کارگیری از بیمه تکمیلی تان اقدام کنید. به گزارش ساناپرس؛ ارتقاء تازه حقوق بازنشستگان تصویب شد / واریز معوقات حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از امشب ، حقوق بازنشستگان مبلغ پولی میباشد که ماهیانه تا انتها قدمت به کسانی که اصلی … مستمری بگیران برای آنکه هر ماه فیش حقوقی مستمری و یا بازنشستگی خود را در پرتال سازمان تامین اجتماعی تماشا کنند می بایست نخست در وب سایت این سازمان تصویب اسم و گذر کلمه تامین اجتماعی دریافت نمایند. پس از تصویب اسم و اختصاص گذرواژه تامین اجتماعی به جهت خود، می توانند به راحتی فیش حقوقی خود را دریافت کنند که در تصویر تحت یک نمونه فیش حقوقی مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی آورده شده است.

از فعالیت افتادگی قبل از بازنشستگی در آلمان

و حتی اساسی همین پول تمیشود دوهفته زندگی کرد.‌واقعا درمانده شده ایم و مسولان هم در خواب زمستانی هستند. این بیمه طومار دارای پرداخت حق بیمه یکجا دستمزد بازنشستگی را فراهم می‌کند و مطلوب همگی اشخاصی هست که تفکر رفاه اقتصادی و آتی نگری دارا هستند . انگلیس که عمده هزینه های بهداشت و درمان جامعه رایگانه اخیرا حتی لوازم زنانه رو هم رایگان کردن .واکسناسیون کروناهم مجانیه.

پیش‌بینی دما و بارش‌ نرمال در تهران طی زمستان

همه مبالغ پرداختی بیمه توسط دولت جمع‌آوری شده و به عنوان دستمزد به افرادی که در حال حاضر بازنشسته میباشند پرداخت می‌گردد و این پروسه ادامه دارااست به همین صورت که در هر عصر بیمه بازنشستگان بوسیله پرداختی بیمه نسل جوان که در حال فعالیت کردن هستند، تامین می شود. البته اگر قرار باشد حساس ارتقاء نرخ تورم، دستمزد ها هم ارتقا یابد، همین پروسه صعودی، دامن تورم را هم خواهد گرفت و شاهد ارتقاء بیش تری در نرخ تورم در سال ۹۸ خوا‌هیم بود. بدین ترتیب استراتژی اصولی، کمتر هزینه های روان دولت و واگذاری پروژه های عمرانی نصفه تمام به بخش خصوصی اهمیت مشوق های گوناگون است. نیز به خاطر حالت تحریم ها و احتمال محدود تر شدن صادرات نفت و بازگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی میهن که بستر ارتقاء قیمت دلار در سال ۹۸ را فراهم می نماید و نیز اراده دولت به جهت کاهش فقر مطلق در ایران. آن هم در سالی که احتمال می رود رقم تورم بیش از آن چیزی باشد که در سال ۹۷ تجربه کردیم. سالی که از شامپو تا تخم مرغ و گوشت، ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بها ها ارتقا یافت و سفره های میلیون ها هموطن ریز تر شد.
به این ترتیب شما میتوانید بر اساس میزان حقوق دریافتی خود مقدار حق بیمه 1401 را چک کردن کنید. دوما تجربه در کشور ایران نشان نمی دهد افرادی که سالها در اداره ای سرگرم بکار بوده اند و انرژی و انگیزه خوـد را از دست دیتا اند بتوانند از یک نیروی جوان از هر حیث کارآمدتر باشد. این مورد قضیه از سمت دولت مطرح شده است، اما اخبار حاکی از آن است که مجلس این طرح را از لایحه بودجه حذف کرده است. لندو در سال ۱۳۹۴ اهمیت نام ایران‌رنتر و اهمیت همکاری سه هم‌بنیانگذار تاسیس شد و در نخست به عنوان یک استارتاپ در زمینه اجاره وسایل و تجهیزات نمایشگاه کار می‌کرد. این بیمه منحصر به فرد زنان ۱۸ تا ۵۰ سالی می باشد که در درحال حاضر حاضر اسم آن ها در فهرست بیمه‌شدگان هیچ شرکت یا این که کارگاهی وجود ندارد.

حتما بخوانید:
باربری کاشانی - اتوبار کاشانی - 44440426 - 28% تخفیف ویژه

رئیسی: روابط ایران دارای عراق، مختلف و ممتاز است

ضمناً برای جبران عقب افتادگی تورم سفارش بر افزایش جانبی مزد را مانند کارگران شاغل از تامین اجتماعی بشرح زیر داریم. علی اصغر بیات مدیر کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی سراسر کشور. شرایط بازخرید در بیمه عمر بازنشستگی به همین صورت هست که اصلی پرداخت دست‌کم 6 ماه از حق بیمه عمر پاسارگاد درخواست بازخرید بیمه عمر به کمپانی بیمه پاسارگاد اعلام شود. در همین رخ سرمایه بیمه عمر اساسی کسر هزینه کارمزد و بقیه هزینه های اداری قابل استرداد می باشد. مستمری بگیران اساسی به کارگیری از راهنمای چهره‌ای پایین می توانند اساسی مراجعه به سامانه تامین اجتماعی، فیش حقوقی خویش را بازدید و اخذ نمایند. کارمندان پیمانی که به استخدام رسمی پذیرفته می شوند ، می توانند در شکل تمایل همچنان مشترک سازمان تامین اجتماعی باقی بمانند ، در غیر همین رخ پس از استخدام قانونی مشترک صندوق بازنشستگی کشوری خواهند شد . به گزارش پایگاه خبری تصویر زندگی، واریز حقوق و دستمزد شهریور ماه بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی طبق دارای مصوبه جدید ارتقاء مستمری‌ها، فردا خاتمه می‌یابد. از اکنون به سپس نوبت تسویه ۵ ماه مابه التفاوت ارتقاء حقوق و دستمزد بازنشستگان است. یکی از خدماتی که در هفته‌های اخیر به حیث می‌رسد از لیست پوشش بیمه تکمیلی بازنشستگان کارگری بیرون شده، خدمات چشم‌پزشکی‌ست؛ اکثری از مراکز چشم پزشکی خصوصی دستکم در محدوده‌ی تهران و کرج ادعا میکنند دیگر دارای بیمه آتیه سازان حفظ کننده قرارداد ندارند و بازنشستگان مجبورند هزینه‌ها را از جیب بپردازند. در مصوبه جدید، حقوق و دستمزد بازنشستگان غیرحداقلی‌بگیر از ۱۰ درصد به ۳۸ درصد ارتقاء یافت.
بنابراین بیمه مکمل بـا هدف توسعه سـطـح پوشش بیمه های درمانی پایه و پرکننده شکاف های هزینـه یا این که سرویس (یا هردو) بوجود می آیند . پس بیمه های مکمل حق گزینش مصرف کننده خدمات را به طور اختیاری افزایش می دهند به این معنی که هر بیمـه شده ای که مـایـل بود دارای پرداخت هزینه اکثر از خدمـات بیشتری استعمال می کند. در جهان بیمه های مکمل علاوه بر این‌که هزینه های طبابت را پـوشش می دهند، ضررهای درآمـدی ناشـی از بیمـاری، حوادث، هزینه هجرت ها،هزینه اقامت که بـه حوادث ناشی از بیماری دارای ربط می باشد را پوشش میدهند. اگهی مجمع عمومی معمولی نوبت دوم کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی شهر… اگهی مجمع عمومی عادی نوبت دوم کانون کارگران بازنشسته تامین اجتماعی شه… رده «تامین اجتماعی» در برنامه هفتم توسعه/ کارگران و بازنشستگان را دخالت دهید…
ساکنین مملکت آلمان جهت اخذ حقوق بازنشستگی در آلمان می بایست در زمانه معین خواهش خود را دستکم ۳ ماه قبل به صورت آنلاین از روش وب تارنما یا از طریق پست به اداره بیمه بازنشستگی در آلمان ارسال کنند. ضروری به ذکر میباشد کسانی که هیچ وقت هزینه بیمه بازنشستگی را پرداخت نکرده اند و آن را خرید بیمه تکمیلی به دست‌کم دوره پنج ساله نرسانده اند، حق دریافت حقوق بازنشستگی را ندارد. چندی است مشاجره تصحیح سن بازنشستگی و بقیه اصلاحات پارامتریک قوانین و آیین‌نامه‌های مربوط به بازنشستگان به وسیله مقامات وزارت عمل و تامین اجتماعی مطرح شده، بحثی که کارشناسان در ارتباط مهم آن نظرات مختلفی دارند. پس از آن، قرار شد مابه‌التفاوت ۵ ماه شروع سال در نیمه دوم سال به مستمری‌بگیران پرداخت شود. نهایی خبر ها از معوقات مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌گوید که این معوقات از ماه روان به حساب بازنشستگان واریز می‌شود. واجب به ذکر میباشد مهم اعمال مصوبه وزرای کاربر هیات‌امنای تأمین‌اجتماعی در گزینه ارتقا مستمری بقیه سطوح، ماهانه ۲۶۰۰ میلیارد تومان به هزینه‌های پرداخت مستمری طولانی تر شده و مجموع مبلغ مستمری ماهانه پرداختی سازمان تأمین‌اجتماعی، به رقمی بالغ بر ۳۰ هزار میلیارد تومان رسیده است. اما مهم ابلاغ مصوبه هیات دولت در آیتم ارتقاء مستمری بازنشستگان تأمین‌اجتماعی در ۱۵ خرداد ماه، معلوم شد که در هیات‌وزیران پیشنهاد سازمان تأمین‌اجتماعی که مشتمل بر ارتقا ۵۷.۴ درصدی دست‌کم مستمری‌ها و هم ارتقاء ۳۸ درصدی به‌علاوه رقم اثبات ۵۱۵ هزار تومان سایر سطح ها مستمری‌ها بود، اساسی تغییراتی ملازم شده است. در این طرح کل مبلغ حق بیمه به صورت یکجا در ابتدای قرارداد پرداخت می‌شود. سرویس ها بیمه تکمیلی بازنشستگان به شکل جبران گوشه ای از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان است.صندوق بازنشستگی برای جبران و پرداخت عمده هزینه های درمان به بازنشستگان طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان را اجرایی کرده است.بسیاری از بازنشستگان… خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان به صورت جبران بخشی از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان است.صندوق بازنشستگی به جهت جبران و پرداخت بخش اعظم هزینه های معالجه به بازنشستگان طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان را اجرایی کرده است.بسیاری از… خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان به صورت جبران گوشه ای از هزینه‌های درمانی بیمه شدگان است.صندوق بازنشستگی برای جبران و پرداخت بخش اعظم هزینه های معالجه به بازنشستگان طرح بیمه تکمیلی بازنشستگان را اجرایی کرده است.بسیاری… انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تأمی…
مدیرعامل کارگزاشتن هوشمند رابین معتقد می باشد زیرساخت‌های ضعیف بازار سرمایه (سخت افزاری و نرم افزاری) پاسخگوی بیش از ۵۰ میلیون کد سهامداری نیست. ابراهیم رئیسی امروز به طور رسمی محمدهادی زاهدی وفا وزیر پیشنهادی عمل را به مجلس معرفی کرد. والله اینقدر واقعیت رو نوشتید البته آخر هر ماه همان مبلغ ماه قبل را واریز کردید حمایتشان پیش هیچ هرکسی رنگ وبویی ندارد. همه خدمات همین سایت، حسب آیتم اهمیت مجوزهای ضروری از مراجع مربوطه می باشند و کار های همین وبسایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی کشور ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesGeciktiriciMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü