[ad_1]

غلطک کالیفرنیایی

عکس: سوبوتینا آنا (شاتر استوک)

“سوشی در پمپ بنزین” چیزی شبیه به سوراخ کننده شده است ، چیزی که به وضوح نباید خورد ، چیزی که نباید وجود داشته باشد. اما آیا واقعاً سوشی نسبت به ساندویچ ژامبونی که درست کنار آن در کولر پمپ بنزین نشسته است مسمومیت غذایی ایجاد می کند؟ و آیا واقعاً چنین است که غیر از سوشی که در یک رستوران خوب طبخ می شود؟

برای فهمیدن اینکه آیا چیزی واقعاً یک پمپ بنزین ماهی با سوشی است ، از من س ،ال کردم دون شافنر، یک متخصص ایمنی غذا در دانشگاه راتگرز.

آیا خشک شدن در پمپ بنزین بی خطر است؟

شافنر می گوید: “اگر با ماهی خام ساخته نشده باشد (یعنی رول کالیفرنیا) ، احتمالاً خطر همان ساندویچ ژامبون است. اگر با ماهی خام درست می شد ، من دور می ماندم. “

سوشی شاید بیشتر به دلیل نیش ماهی خام شناخته شود ، اما بسیاری از غذاهای سوشی از غذاهای دریایی پخته شده استفاده می کنند. رول های کالیفرنیایی با خرچنگ های آب پز (یا اغلب “خرچنگ های تقلیدی” که در واقع از ماهی ساخته می شوند) ساخته می شوند. مارماهی (همیشه) همیشه پخته می شود. میگو ، ماهی مرکب ، هشت پا و صدف آنها اغلب پخته می شوند.

رول های کالیفرنیایی احتمالاً متداول ترین نوع سوشی های بسته بندی شده هستند (و من شخصاً عاشق رول کالیفرنیایی تند تریدر جو هستم) ، بنابراین ممکن است دفعه بعدی که در یک پمپ بنزین هستید و سوشی می خواهید ، این بهترین گزینه شما باشد. اگر پیشنهادات فقط شامل ماهی خام است ، بهتر است صبر کنید تا به یک رستوران سوشی مناسب برسید.

هنگامی که ماهی خام است از اهمیت بیشتری برخوردار می شود

ماهی خام می تواند خوشمزه باشد ، اما خطر بیشتری برای انگلی ایجاد می کند و بیماری غذایی نسبت به بیشتر غذاهای پخته شده.

برخی از سوشی های با کیفیت پایین با تهیه می شوند ماهی تن، که یک محصول ماهی خام است و با شیوع سالمونلا همراه است. نیست اجباری خطرناک است ، اما این واقعیت که بهتر درمان می شود به این معنی است که احتمال آلودگی بیشتر است.

شفنر می گوید که او سوشی خام می خورد ، اما فقط در یک رستوران سوشی واقعی. “من این خطر را نمی خواهم [from raw fish] توسط مناقصه گر با کمترین قیمت تحت قرارداد پمپ بنزین سوشی یا کارمندی که بنزین و سیگار نیز می فروشد ، پردازش شود. من ترجیح می دهم این مدیریت ریسک را به آشپزها و کارکنان آموزش دیده ای که می دانند چه کاری انجام می دهند ، بسپارم. “

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir