[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: آوی لورن فاکس (Shutterstock)

گلدان های ارتفاعی یک انتخاب محبوب برای استفاده داخلی و خارجی است و گیاهان فضای باز ، به لطف ظاهر کلاسیک ، طبیعی و دوام آنها. اگر تو داری برخی از شما ، ممکن است نکاتی را در مورد نیاز به خیساندن قبل از گلدان قبل از کاشتن هر چیزی در آنها شنیده باشید.

“بحث این است: اگر آنها را از قبل خیس نکنید ، گلدان های سفالی شما آب را جذب می کنند و در مرحله مهم کاشت گیاهان کافی نخواهید داشت.” آنا کوترل در مقاله ای در GardeningEtc می نویسد.

اما پس از مصاحبه با باغداران ، کوترل دریافت که این بالای سفالی در واقع یک افسانه سفالی است. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

چرا نیازی به خیساندن گلدان های سفالی ندارید

به طور خلاصه ، گلدان های سفالی قبل از خیساندن آنقدر کم کار می کند که ارزش وقت گذاشتن یا آب اضافی شما را ندارد. در اینجا چگونگی کلیو هریس ، خالق باغ DIY،، آن را برای کوترل توصیف کرد:

“در طول سالها ، من صدها گیاه را کاشته ، پیوند زده و آبیاری کرده ام و هرگز گلدان سفالی را خیس نکرده ام. خیساندن گلدان های سفالی اتلاف وقت است زیرا هرگونه رطوبت قابل جذب در یک روز تبخیر می شود ، زمان کمتری از زمان مورد نیاز گیاه برای استفاده از منابع آب برگ دار.

به جای آن چه باید کرد

بنابراین ، اگر خیساندن گلدان سفالی هیچ کاری انجام ندهد ، چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید گیاه شما تمام رطوبت مورد نیاز خود را دریافت می کند؟ خوب … وقتی نیاز به آب دارد آن را آبیاری کنید. تینا هافمن ، باغبان و طراح چشم انداز در این باره می گوید: “فقط گیاهان خود را پس از ساکشن خوب آب کنید تا سوراخ تخلیه تخلیه شود و خوب شوند.” greenhousestudio.co گفت کوتریل.

اگر واقعاً نگران این هستید که آیا گیاهان شما به اندازه کافی آب دریافت می کنند – و گیاهانی در حال رشد که قصد خوردن آنها را ندارید – گیاه شناس Mindy Mackintosh -Sheter گفت کوتریل که می توانید داخل گلدان را رنگ آمیزی کنید ، که منافذ سفال را پر کرده و از تبخیر جلوگیری می کند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir