[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان داده های جدید نشان می دهد که عدم واکسیناسیون در دوران بارداری یک انتخاب خطرناک است

عکس: استودیو پروستوک (Shutterstock)

واکسن های کووید همیشه برای افرادی که باردار هستند یا در فکر باردار شدن هستند و همچنین برای کسانی که به نوزاد خود شیر می دهند یک گزینه بوده است. اما در ابتدا هیچ داده ای وجود نداشت ، و افراد باردار به تنهایی تصمیم می گرفتند آیا به دست آوردن شلیک یا نهبه مطالعات متعدد اکنون این را روشن می کند مزایای دریافت واکسن در دوران بارداری بیشتر از خطرات آن است.

CDC قبلاً داشته است منتشر شد جمع آوری اطلاعات در مورد افرادی که قبل یا در دوران بارداری یا شیردهی واکسن دریافت کرده اند. همه چیز در یک جهت است: واکسن ها بی خطر هستند و نه دریافت واکسن علیه COVID انتخاب خطرناک تری است.

واکسن های COVID باعث no افزایش خطر سقط جنین

به گفته محققان ، سقط خود به خودی در افرادی که واکسن دریافت کرده اند بیشتر از جمعیت عمومی نیست یکی از مطالعات تازه منتشر شدهبه محققان 2500 نفر را دریافت کردند یا دریافت کردند واکسن Pfizer یا Moderna قبل از بارداری یا در 20 هفته اول سیزده درصد سقط جنین داشتند. CDC گزارش می دهد که معمولاً ، 11 تا 16 درصد از حاملگی ها به سقط ختم می شود.

هیچ نگرانی در مورد نظارت بر داده های بارداری وجود ندارد

CDC نتایج حاملگی را دنبال می کند چندین منبع داده، و آنها خاطرنشان می کنند که تا کنون “آنها هیچ نگرانی ایمنی برای افراد باردار که در اواخر بارداری واکسینه شده اند یا برای نوزادان خود پیدا نکرده اند”. (در مطالعه فوق در مورد سقط جنین افرادی که در اوایل بارداری واکسینه شده بودند مورد بررسی قرار گرفت.)

این مطالعه شامل بیش از 35000 نفر شد و دریافتند که میزان از دست دادن حاملگی ، زایمان زودرس و وزن کم هنگام تولد با مواردی که در مطالعات قبل از COVID یافت شده بود ، قابل مقایسه است. به عبارت دیگر ، هیچ گروه کنترل مستقیمی برای این مطالعه یا سقط جنین وجود ندارد (امتناع از واکسن به نام مطالعه غیراخلاقی تلقی می شود) ، اما داده ها از این ایده حمایت می کنند که افراد واکسینه شده به همان اندازه به احتمال زیاد افراد واکسینه نشده بارداری سالمی دارند.

واکسیناسیون حتی پس از تولد می تواند از کودک شما محافظت کند

مطالعه مهم دیگر این است این یکیکه نگاه کرد اثربخشی واکسن در افراد باردار (به یاد داشته باشید که افراد در صورت بارداری از مطالعات اولیه واکسن حذف شده بودند.) واکسن نه تنها آنطور که انتظار داشتید م effectiveثر بود ، بلکه نوزادان پس از تولد برخی از آنتی بادی های ویروس COVID را حفظ می کنند.

این نوع ایمنی از سایر واکسن ها شناخته شده است و به همین دلیل سیاه سرفه (TDaP) است در هر بارداری توصیه می شودحتی اگر با عکس های خود باردار هستید – yکودک ما برای چند ماه به برخی از این آنتی بادی ها می چسبد.

اگرچه هنوز اطلاعات زیادی در مورد واکسن و شیردهی وجود ندارد به طور خاص ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آنتی بادی های COVID در شیر مادر وجود دارد. واکسن در حال بررسی است برای افراد شیرده و نوزادان آنها بی خطر است.

COVID خطر بیشتری برای شلیک گلوله دارد

عاقلانه است که در دوران بارداری از هرگونه خطر بالقوه خودداری کنید. به همین دلیل است که مردم اغلب از داروها و روش هایی که می توانند پس از زایمان منتظر بمانند ، امتناع می کنند. اما در مورد واکسن COVID ، انتخاب بین واکسن و هیچ چیز نیست. این بین واکسن و عفونت احتمالی COVID است.

افراد باردار یا اخیراً باردار در صورت ابتلا به COVID در معرض خطر بیماریهای جدی (از جمله بستری شدن در بیمارستان و مرگ) قرار دارند. افرادی که به COVID مبتلا می شوند نیز در معرض خطر بیشتری برای زایمان زودرس یا به دنیا آوردن نوزاد با پیامدهای بهداشتی ضعیف تر از افرادی هستند که به این ویروس آلوده نیستند.

به همین دلایل ، CDC در حال حاضر موافق است کالج زنان و زایمان آمریکا و انجمن طب جنین مادر که در بسیار اصرار بیماران باردار واکسن دریافت کنند.

تو میتوانی بخوانی توصیه های کامل CDC برای افرادی که باردار هستند ، قصد بارداری یا شیردهی را در اینجا دارندبه اگر س questionsال دیگری درباره ایمنی واکسن در دوران بارداری دارید ، با پزشک یا ارائه دهنده معمولی خود صحبت کنید. CDC نیز توصیه می شود تماس بگیرید MotherToBabyکه می تواند به س questionsالات از طریق تلفن یا از طریق پاسخ دهد ایمیل به انگلیسی یا اسپانیایی

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir