[ad_1]

تصویرگری مقاله ای با عنوان داستان واقعی & # 39؛  ماه غرور LGBT & # 39؛

عکس: درو آنجر (گتی ایماژ)

ماه غرور فراتر از یک رژه یا یک سری مهمانی های رنگارنگ است (اگرچه آنها نیز بسیار عالی هستند) – این جشن افرادی است که قبل از ما آمده اند ، که این رویدادهای جشن را ممکن کرده اند.

چرا غرور در ماه ژوئن است؟

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که چرا پراید در ماه ژوئن است ، این بسیار ساده است: پراید ، که در سال های اخیر به یک پدیده جهانی شکوفا شده است ، ریشه خود را مدیون آبخوری و پناهگاهی برای جامعه LGBTQ است ، که در یک شب مهم تابستانی محل شورش Stonewall شد. این شورش ها در ساعات اولیه 28 ژوئن 1969 در مسافرخانه استون وال رخ داد ، اتفاقی که اکنون بسیاری از مورخان آن را نقطه عطفی برای جنبش طرفدار LGBTQ می دانند (اگرچه بسیاری از جوامع LGBTQ در سایر شهرهای بزرگ از قبل سازماندهی این زمان را آغاز کرده بودند) .)

تصویرگری مقاله ای با عنوان داستان واقعی & # 39؛  ماه غرور LGBT & # 39؛

عکس: درو آنجر (گتی ایماژ)

پیش از آشوب ها ، مسافرخانه Stonewall پناهگاهی امن برای افراد جامعه LGBTQ در دهه 1960 بود. سپس این یک کلوپ شبانه بدون آب روان بود ، نوشیدنی ها با الکل درست می شدند ، که بود شایعات به سرقت رفته ، و مراجعین مجبور به امضای یک کتاب مهمان شدند تا جلوه ای از “انحصار” را به استونی وال بدهد ، گرچه بسیاری از نام مستعار استفاده می کردند. صاحبان مسافرخانه Stonewall حتی با تهدید به “خارج از“، که به زودی به یک تجارت سودآورتر از ارائه نوشیدنی تبدیل شد.

حملات پلیس نیز در آن زمان معمول بود. مقامات معمولاً مراجعان بار را مورد آزار ، دستگیری و تبعیض قرار می دادند. این نشان دهنده فضای گسترده اجتماعی آن زمان ، به ویژه در طول بود ایالت نیویورککه قانونی را وضع کرد که مجوزهای مشروبات الکلی را در هر بار در خدمت مشتریان LGBTQ لغو می کند. با این حال ، Stonewall تحت مبارزه کار می کند: مانند بسیاری از بارهای همجنسگرا در Greenwich Village ، Stonewall متعلق به خانواده ای از جنایات Genoveseکه وقتی قانون دیگران را منع می کند ، فرصت طلبانه با مراقبت از جامعه LGBTQ به دنبال سود هستند.

برای جلوگیری از تأثیر حملات مکرر ، صاحبان Stonewall تحت معامله تحت نظارت پلیس ، مبادله پول برای مشاوره در مورد حملات آینده ؛ پلیس همچنین چشم خود را بر عدم مجوز مشروبات الکلی بست ، نشانه ای از مشروعیت که معمولاً به میله هایی که به مشتریان LGBTQ خدمات می دهند داده نمی شود. (Stonewall به عنوان “میله باز بطری” عمل می کرد ، به این معنی که از نظر فنی مشتریان باید آویز خود را به همراه داشته باشند).

شورش Stonewall چه بود؟

در ساعات اولیه 28 ژوئن ، پلیس گشت دیگری را در این بار انجام داد. وقایع آن شب بیشتر یک معما است که از روایت های مختلف شخصی تشکیل شده است و شما احتمالاً واقعیت های متناقضی درباره دقیقاً نحوه شروع آشوب ها خوانده اید. طبق مصاحبه ای از سال 1989 ، ص سیلویا ریورا، یک فعال جنسیتی که امشب در Stonewall بود ، مانند هر حمله دیگری شروع کرد.

“پلیس وارد شد” ریورا گفت “آنها آمدند تا طبق معمول بدهند. آنها وارد می شدند ، جیب خود را به در آویزان می کردند … این همان چیزی است که ما در آن زمان یاد گرفتیم با آن زندگی کنیم. باید با او زندگی می کردیم. ما باید تا آن روز با او زندگی می کردیم. “

بود، با توجه به بازگویی تاریخ، یک سرکوب معمول ، با دستگیری 13 نفر توسط NYPD ، “از جمله افسران و افرادی که قانون لباس مناسب جنسیت دولت را نقض می کنند (افسران زن مشکوک به مراجعه به لباس حمام برای بررسی جنسیت خود هستند).”

با این حال ، آن شب در ماه ژوئن ، مراجعان بار انتقام جویی کردند و جمعیت در مقابل استونیول تشکیل شد و با پرتاب قوطی ، آجر و سایر وسایل به سمت پلیس ، که برای محافظت مجبور شدند دوباره وارد بار شوند. بسیاری از منابع مختلف فعالان تراجنسیتی ، مارشا پی جانسون و ریورا را به اولین کسانی که قیام را آغاز کرده اند نسبت می دهند. (جانسون بعدا گفت او در حالی که شورش ها در جریان بود به آن پیوسته بود. با این حال ، طبق بسیاری از گزارش های شخصی ، نقش مهمی دارد.)

سیلویا ریورا در سال 1994 راهپیمایی کرد.

سیلویا ریورا در سال 1994 راهپیمایی کرد.
عکس: جاستین ساتکلیف (AP)

غرور امروز چیست؟

در ماه های پس از قیام ، حداقل چهار سازمان مختلف LGBTQ برای همبستگی تشکیل شدند ، از جمله جبهه آزادی همجنسگرایان ، اتحاد فعالین همجنسگرایان ، لزبین های رادیکال و انقلابیون خیابانی ترانسسیتی (تشکیل شده توسط جانسون و ریورا). این اولین سازمان بود: اولین سازمان حقوق همجنسگرایان در تاریخ این کشور ، انجمن حقوق بشر ، در سال 1924 تأسیس شد ، تا اینکه تنها چهار سال قبل از استونیول ، اولین راهپیمایی آمریکایی ها برای حقوق همجنسگرایان در فیلادلفیا برگزار شد ، زمانی که حدود 40 فعال LGBTQ در 4 ژوئیه 1965 در فیلادلفیا مقابل سالن استقلال جمع شد.

دقیقاً یک سال پس از شورش ها ، حزب آزادی خواه همجنسگرایان اولین روز از روز آزادی خیابان کریستوفر (بعداً به عنوان راهپیمایی غرور همجنسگرایان شناخته شد) را در خیابانی که در آن مسافرخانه Stonewall واقع شده است ترتیب داد. موکب های مشابه اندکی پس از آن در شهرهای سراسر جهان اتفاق افتاد و باعث وقایع ماه افتخار شد ، همانطور که اکنون آنها را می شناسیم. با این وجود بیش از 30 سال است که غرور رسماً به این ترتیب شناخته نشده بود. رئيس جمهور سابق بیل کلینتون سرانجام رئیس جمهور سابق ، ماه ژوئن گی و ماه لزبین را اعلام کرد باراک اوباما این نام را گسترش داد تا در سال 2009 با ماه غرور LGBT فراگیرتر شود.

اوباما تا سال 2016 نیز Stonewall Inn را به عنوان یک اثر ملی تعیین کرد. وی گفت: “استون وال اولین بنای یادبود ملی ما خواهد بود که داستان مبارزه برای حقوق دگرباشان جنسی را روایت می کند.” بیانیه. “من معتقدم که پارک های ملی ما باید منعکس کننده تاریخ کامل کشور ما ، غنای و تنوع و روح منحصر به فرد آمریکایی باشد که همیشه ما را تعریف کرده است.”

تصویرگری مقاله ای با عنوان داستان واقعی & # 39؛  ماه غرور LGBT & # 39؛

عکس: اسپنسر پلات (گتی ایماژ)

در سال های اخیر ، نقش اصلی افراد دارای افراد رنگارنگ و تراجنسیتی در جریان شورش ها ، از جمله دلاروئی ، جانسون و ریورا ، بیشتر در گفتگو بیشتر برجسته شده است و برخی از داستان های سفیدپوش و متمرکز بر سیزر را از آنچه اتفاق افتاده است ، تبدیل می کند. شب

امروز ، آنچه روزگاری یک رژه یک روزه بود ، به یک سری از افتخارات یک ماهه در سراسر جهان تبدیل می شود. امروزه ، پراید کاملاً ادغام شده است ، با شرکتهای بزرگ همبستگی در قالب حمایت مالی ، البته با دوز بدبینی در بعضی مواقع. در بسیاری از شهرها همچنین بناهای یادبودی برای بزرگداشت افراد دگرباش جنسی (LGBTQ) وجود دارد که به دلیل ایدز / اچ آی وی درگذشته اند.

امروز ، آنچه روزگاری یک رژه یک روزه بود ، به یک سری از رویدادهای غرور آفرینی یک ماهه گسترش یافته است. در بسیاری از شهرها همچنین بناهای یادبودی برای بزرگداشت افراد دگرباش جنسی (LGBTQ) وجود دارد که به دلیل ایدز / اچ آی وی درگذشته اند. ماه ژوئن از آنجا که پنجاهمین سالگرد قیام مسافرخانه استون وال است ، با برگزاری نیویورک برای اولین بار از افتخار جهانی ، تنها رویداد افتخار در جهان ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

چگونه غرور را جشن بگیریم

اگر می خواهید حوادث اطراف خود را پیدا کنید ، باید یک رویداد محلی یا سازمانهای پراید را به صورت آنلاین جستجو کنید و حتماً چهره هایی را بخوانید که راه را برای افراد LGBTQ در همه جا باز کرده اند. یکی از راه های انجام این کار پشتیبانی از دلایل حمایت از دگرباشان جنسی ، مانند پروژه حقوقی سیلویا ریورا، که به دنبال توانمند سازی و تأمین منابع قانونی برای افراد کم درآمد و رنگین پوست است که جنسیتی ، میان جنسی یا خنثی از نظر جنسیتی هستند. غرور زمانی برای جشن های سخت است ، اما همچنین زمانی برای تأمل در کار کسانی است که پیش از ما آمده اند ، و استراتژی چقدر دیگه باید بریم


برای کسب اطلاعات بیشتر از Lifehacker ، حتماً ما را در اینستاگرام دنبال کنید lifehackerdotcom.[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir