داستان واقعی روز کارگر


تصویر مقاله ای با عنوان داستان واقعی روز کارگر

عکس: اسپنسر پلات (گتی ایماژ)

روز کارگر صدا شبیه به تعطیلاتی که کاملاً برای کارگران آمریکایی است ، اما اکثر ما آن را فقط دوشنبه می بینیم ، که آخر هفته سه روز مورد نظر را برای ما به ارمغان می آورد که می توانیم آخرین تابستان را به تابستان تشویق کنیم.

یک بحث طولانی مدت در این باره وجود دارد آیا روز کارگر است واقعا تعطیلات برای طبقه کارگر – یا یک ترفند ارزان قیمت از سوی اربابان سرمایه داری که مردم عادی را وادار می کند قبل از بازگشت به هضم ارزش خود را بدانند روز سه شنبه با این امید که برای یک روز مرخصی سپاسگزار باشید. در هر صورت ، باید آن را طوری جشن بگیرید که گویی تعطیلاتی به افتخار کارگران است ، آن را به گونه ای ادعا کرده یا احیا کنید که به طبقه کارگر احترام بگذارد. به ساحل بروید ، برای پاییز آماده شوید ، از فروش شلوغ مربوط به روز کارگر استفاده کنید تا چند دلار پس انداز کنید– اما ابتدا ، بیایید کمی تاریخ یاد بگیریم.

روز کارگر از کی و چگونه آغاز شد؟

در اینجا چیزی است که وزارت کار می گوید او می گوید برای تعطیلات: “در اولین دوشنبه ماه سپتامبر ، روز کارگر جشن سالانه دستاوردهای اجتماعی و اقتصادی کارگران آمریکایی است. این تعطیلات به اواخر قرن نوزدهم برمی گردد ، زمانی که فعالان کارگری خواستار تعطیلات فدرال شدند تا مشارکتهای زیادی که کارگران در قدرت ، رفاه و رفاه آمریکا انجام داده اند به رسمیت شناخته شود.

اول اول بعد. دستاوردهای اجتماعی و اقتصادی کار خود را در سال گذشته جشن بگیرید. شما در طول یک بیماری همه گیر ، یک فصل شلوغ انتخابات ، محاسبه مداوم ملی نژادپرستی سیستمیک و خشونت پلیس ، تغییرات آب و هوایی و مشکلات منحصر به فرد خود ، سخت کار کردید – حتی سخت تر -. از طریق همه این موارد ، شما برای شرکت خود درآمد ایجاد کرده اید ، صادقانه در کارفرمایان Slack و از طریق ایمیل ثبت نام کرده اید ، یا به طرق غیرقابل توصیف به روش های دیگر کمک کرده اید. جهنم ، اگر امسال حتی یک دلار از پول قهوه خود را که به سختی به دست آورده اید خرج کرده اید ، به اقتصاد محلی خود کمک کرده اید.

از روز بزرگ خود لذت ببرید ، حتی اگر برخی از تعطیلات انتقاد کنند. (اگرچه تیسلام ، نکات خوبی را ذکر کنید.)

انتقاد از روز کارگر چیست؟

دو سال پیش ، نویسنده و سازمان دهنده رادیکال کیم کلی نوشت که در نوجوان ووگ که “روز کارگر یک کلاهبرداری دولتی است”. این ممکن است حتی زمانی که در آخر هفته آخرین بار گریل را روشن می کنید یا دوشنبه کمی می خوابید ، صادق باشد. تصدیق مشکلات ذاتی روز کارگر یا هر چیز دیگری ، به ویژه مواردی که توسط دولت ارائه می شود ، چه یک روز استراحت از کار به ظاهر بی پایان و چه بیانیه های رسمی در مورد مثلاً خروج اخیر ما از افغانستان ، اشتباه نیست. همه چیز را بپرسید. این یک عمل خوب است.

آیا رئیس جمهور وقت گروور کلیولند لایحه روز کارگر را امضا کرد تا قبل از انتخابات 1896 از رأی دهندگان طبقه کارگر درخواست کند یا مخالفان چپ را سرکوب کند؟ همانطور که کلی توضیح داد ، کلیولند حتی درخواست انتخاب مجدد نکرد ، بنابراین هیچ کس مطمئن نیست. در مورد اینکه کدام سازمان دهنده این ایده را مطرح کرده است ، اختلاف نظر وجود دارد ، اما ما به طور قطع می دانیم که کلیولند اولین دوشنبه ماه سپتامبر را به عنوان روز کارگر تعیین کرده است.

کلی همچنین بیانیه وزارت کار را به چالش کشید و گفت که “تجلیل از دستاوردهای اجتماعی و اقتصادی کارگران آمریکایی” فقط در اختیار کارگران آمریکایی است که برنامه های زمانی مشخصی دارند و در شرکت هایی کار می کنند که به آنها اجازه تعطیلات دوشنبه را می دهند. وجود رونق در ساحل و فروش ما با تعطیلات به اندازه کافی اثبات می کند که برای همه کارگران مناسب نیست: در حالی که شما در ساحل هستید ، کسی مجبور است روی استندهای بازی کار کند تا بتوانید وقت خود را برای تلاش تلف کنید. برنده حیوان پر کردن در حالی که در نمایندگی خودرو هستید ، فردی باید کار کند تا بتوانید این تست رانندگی را انجام دهید. این در واقع یک تعطیلات نیست ، یک کارگر جشن ، اگر کارکنان دفتر و مدیران عامل در حالی استراحت کنند که کارمندان با حقوق کمتر هنوز کار می کنند ، درست است؟ اگر این شانس را دارید که امسال تعطیلات سه روزه داشته باشید ، این افراد را در نظر داشته باشید.

آیا می توانید همچنان تعطیلات ساختگی کارگران را جشن بگیرید؟

شما قطعاً باید در روز کارگر و هر روز از کارگران از جمله خودتان تجلیل کنید! در سال 2016 ، تیم گول تیمستر مستقر در نیویورک مورد مناقشه طبقه بندی روز کارگر به عنوان “تعطیلات روسا” در یک مجله سوسیالیستی ژاکوبینبه

“بسیاری آن را” هدیه “نمادین سیاستمداران سرمایه دار می دانند که می خواستند یک ماه مه ضدعفونی شود که بتواند ستیزه جویی را تسخیر کرده و از طریق کانال های” مسئول “گسترش دهد.” او نوشت: “این داستان روز کارگر” تعطیلات روسا “نامیده می شود که نشان دهنده شکست تاریخی طبقه کارگر است.” “این نه تنها تاریخ آن روز را اشتباه نشان می دهد ، بلکه ما را مجبور می کند که یک تعطیلات را بر دیگری تعطیل کنیم ، گویی فضای کافی در تقویم برای دو روز که کارگران جشن می گیرند وجود ندارد.”

گوله خاطرنشان کرد که همان اندیشمندان رادیکال که بر روزهای اولیه کارگر اصرار دارند و آنها را جشن می گیرند ، کسانی هستند که به ما کارگران دیگری را که به سختی برنده می شوند ، مانند روز هشت ساعته ، دادند.

می بینید ، اولین روز کارگر در نیویورک در سال 1882 جشن گرفته شد ، که توسط اتحادیه مرکزی مدتها قبل از تصویب رسمی کلیولند برنامه ریزی شده بود. گوله توضیح داد که ریشه های تعطیلات به عنوان یک رویداد کارگری هنوز قابل توجه است ، حتی اگر نسخه فعلی اولین دوشنبه ماه سپتامبر از مسیر خارج شود. به همه تعطیلاتی که جشن می گیرید فکر کنید. در صورت وجود ، کدام یک به اصل خود وفادار مانده اند؟ مطمئناً هالووین نیست! مطمئناً کریسمس نیست! تعطیلات توسعه می یابد ، از هدف خود دور می شود و دائماً در گرداب سرمایه داری فرو می رود ، اما نحوه جشن گرفتن آنها و ارزشی که برای آنها قائل هستیم آنها را خاص می کند.

چه کار دیگری می توانیم برای تجلیل از کارگران انجام دهیم؟

هر اول ماه مه ما اول ماه مه یا روز جهانی کارگر را جشن می گیریم. گول خاطرنشان کرد ، روز کارگر پیش از وقایع هایمارکت در سال 1886 بود ، که الهام بخش اول ماه مه بود ، اما هر دو برای طبقه کارگر و تاریخ مردم آن مهم بوده و هستند.

ما معمولاً روز کار را پایان تابستان و روز یادآوری را آغاز فصل می دانیم. البته روز یادآوری مهم است ، اما سال آینده سعی کنید تابستان را بین ماه مه و روز کارگر تغییر دهید ، سپس تمام فصل – و در تمام طول سال – را برای تجلیل از کارگران و طبقه کارگر صرف کنید ، تاریخ آنها را بخوانید و راه هایی برای حمایت از آنها بیابید. و بخشهایی از جنبش که واقعاً با شما صحبت می کنند.

جنبش حقوق کارگران امروزه متفاوت از دهه 1800 به نظر می رسد ، اما همچنان ادامه دارد. فعالان در حال حاضر برای مرخصی والدین با حقوق و مرخصی با حقوق می جنگند. تحریریه های سراسر کشور متحد هستند. کارگران صنایع مختلف برای درمان بهتر ، دستمزد بیشتر و بهبود مزایا اعتصاب می کنند. طرفداران برای 15 ساعت در ساعت مبارزه می کنند – و درآمد نیز دارند. کار Dاین برای آنها و روز کارگر برای شما است – اما همه روزهای دیگر سال نیز چنین هستند ، بنابراین خودتان را آموزش دهید و برای کمک به خود هرچه می توانید انجام دهید.

و در صورت امکان استراحت روز دوشنبه را فراموش نکنید. شما سزاوار آن هستید ، و این همان چیزی است که جشنگران روز کارگر می خواهند ، حتی اگر تاریخ تعطیلات و مقاصد تعطیلات در طول زمان مبهم شود.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes