داستان واقعی نوجوانان


تصویرگری مقاله ای با عنوان

عکس: ANGELA WEISS / AFP (گتی ایماژ)

بسیاری از پرافتخارترین سنتهای آمریکا ما خودمان را جشن می گیریم آهسته راهپیمایی کشور توسط او گذشته این یک تاریخ ملی است ، که به شدت توسط آن تعریف شده است برده داری ، نقاطی که امروزه نیز طنین انداز است.

از برخی جهات ، قرن نوزدهم میلادی بود که سیر نوپای این کشور از مسیر بربریت به چیزی نزدیکتر به برابری آشکار منحرف شد. یکی از مهمترین روزهای این سفر 19 ژوئن بود، 1865 ، بیش از یک قرن به عنوان یازدهم شناخته می شود.

در 19 ژوئن 1865 چه اتفاقی افتاد؟

یونیست همان بزرگواری را مانند اعلامیه رهایی نمی بخشد ، سندی که توسط رئیس جمهور آبراهام لینکلن در سال 1863 امضا شد و به طور قانونی آزادی همه برده ها در جنوب کنفدراسیون را لازم داشت. در حالی که امضای لینکلن در آن زمان تاریخی بود و از نظر لرزه ای وارد می شد ، اما هنگام ورود به کنفدراسیون فقط یک وزن نمادین داشت. کشورهای مرزی که برده داشتند اما به طور رسمی از اتحادیه جدا نشدند.

با این حال ، دو سال بعد ، وعده آزادی لینکلن در گالوستون ، تگزاس محقق شد ، هنگامی که نیروهای ژنرال اتحادیه گوردون گرنجر وارد شهر شدند ، یک چهارم میلیون را از برده داری در قلب آخرین سنگر اقتصاد آزاد کردند.

یازدهم چیست؟

اگر اعلامیه رهایی یک هدف بود که جاه طلبی شمال آزاد را برای شکستن برده داری و جنگل اقتصادی آن را رسمیت بخشید ، ژوئن روزی بود که این نهاد سرانجام برای همیشه فروپاشید.

به عنوان یک مورخ هاروارد هنری لویی گیتس جونیور برای The Root در سال 2013 نوشت ، كنفدراسيون و اقتصاد كشاورزي آن در سالهاي قبل از فرود آمدن گرنجر در گالوستون ، با شهرهاي بزرگ خود ، از جمله پايتخت ، ريچموند ، ويرجينيا ، پس از تسليم شدن در ارتش اتحاديه در سال 1865 ، درگير بود. هرچه اتحاديه پيشرفت ، برده نهاد پناهندگی در برخی از کشورهای مرزی – که برده داری را مجاز می دانست ، اگرچه بخشی از کنفدراسیون نبود – اما بعد از آن اعلامیه رهایی ، که در 1 ژانویه 1863 مردم بردگی در کشورهای کنفدراسیون را به آزادی اعلام کرد.

گیتس نوشت: “از زمان تسخیر نیواورلئان در سال 1862 ، صاحبان برده در می سی سی پی ، لوئیزیانا و سایر نقاط شرقی برای جلوگیری از دسترسی ارتش اتحادیه به تگزاس مهاجرت کردند.”

بسیاری از این ایالات در برخی مناطق قانونی مشروع فعالیت می کردند که در آن بردگی در ایالات کنفدراسیون به آرامی ریشه کن می شد ، اما هنوز هم از نظر فنی در سرزمین های مرزی فعالیت می کرد. تگزاس به عنوان یک سنگر برای صاحبان بردگان باقی مانده است ، هنگامی که گرانگر در 19 ژوئن با 1800 مرد تحت فرماندهی خود ظاهر شد ، هنوز در این ایالت زنجیر شده اند..

با سقوط این ایالت ، ژنرال دستورات عمومی General3 را صادر كرد و خاطرنشان كرد: “به مردم تگزاس اطلاع داده شد كه طبق اعلامیه ای از سوی مقامات اجرایی ایالات متحده ، همه برده ها آزاد هستند.” ارتش متفقین خبر اعلام رهایی را منتشر كرد – كه رئیس جمهور بی گناهان را از بردگی آزاد كرده است.

با این حال ، همانطور که گیتس یادداشت می کند ، دستورات عمومی 3 پوندی منجر به برده داری فوری در کشور نمی شود.

در مزارع ، استادان باید تصمیم می گرفتند كه چه موقع و چگونه خبر را اعلام كنند – یا منتظر رسیدن یك مأمور دولتی باشند – و امری عادی نبود كه آنها موكول به بعد از برداشت محصول باشند. همانطور که الیزابت هیز ترنر ، مورخ ، در مقاله جامع خود با عنوان “یازده: رهایی و حافظه در” ، شهردار سابق کنفدراسیون ارتش را نادیده گرفت و افراد آزاد شده را مجبور به کار کرد. ستاره های تنهایی گذشته: خاطره و تاریخ در تگزاس.

اما این آخرین گوشه های یک م institutionسسه در حال مرگ برای اکسیژن بود و شش ماه بعد ، در دسامبر 1865 ، متمم سیزدهم رسمیت یافت و برده داری در ایالات متحده را غیرقانونی دانست.

یازدهم چگونه جشن گرفته می شود؟

یک سال پس از اظهارات گرنجر در سال 1866 ، اولین جشن های نوجوانی هنگامی که مردان ، زنان ، و فرزندان گالوستون این روز را با برگزاری مراسم مذهبی و قرائت عمومی اعلامیه رهایی جشن گرفتند.

از آن زمان ، یازدهم به عنوان یکی از نقاط عطف در تاریخ گسترده تر آزادی سیاه پوستان در ایالات متحده گنجانده شده است. معمولاً با “موسیقی ، کباب پز ، نماز و سایر فعالیتها” همراه است تاریخ، و از قرن نوزدهم در سرگرمی های ملی شکوفا شده است.

یازدهم کشوری است؟ تعطیلات؟

یازده روز تعطیل ملی نیست ، حتی به عنوان موج اعتراض و ناآرامی های اجتماعی در تابستان سال 2020. بخش گسترده تری از بخش شرکت ها را مجبور به نظارت بر آن کرد.

با این حال روز توسط a شناخته می شود بیشتر کشورها در برخی ظرفیت هادر حالی که بیش از یک سوم آمریکایی ها از تعطیلات فدرال حمایت می کنند ، طبق نظرسنجی جدید گالوپ. مجلس و سنا قطعنامه هایی را به نفع a تصویب کرده اند تعطیلات جوانان فدرال، اما تاکنون هیچ چیزی توسط اتاق ها یا قوه مجریه به طور رسمی کدگذاری نشده است.

به نظر می رسد این حرکت در مسیر درستی در حال حرکت است و سهم بیشتری از مردم بیشتر از هر زمان دیگری تمایل به جشن یازده دارند. بنابراین حتی اگر دولت فدرال آن روز شایستگی لازم را به شما ندهد ، شما می توانید و باید مطمئناً به هر طریقی ، هر سال از این پس ادای احترام کنید.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes