[ad_1]

در سال 2013 ، یک زن بلوند با لباس “پرستار سکسی” (گردن کم ، لبه های بالا) در یک نمایشگاه در نمایشگاه مواد غذایی طبیعی کار می کرد و گزینه جدیدی را ارائه می داد: ماست قدرتمند. وی به رهگذران سونوگرافی معده خود پیشنهاد داد تا آنها بتوانند “شکم درونی خود را پیدا کنند” ، شعار این برند. بسته بندی بیشتر مردانگی مارک تجاری را نشان می دهد ، بسته بندی سیاه و مشکی با شاخ گاو ، تزئین شده در جلوی هر فنجان. هر ظرف 8 اونسی دارای پشته های کوچک برجسته از شش بسته شکم در طرفین بود. این ماست برای مردان بود. خیابان راف به سرعت آن را نامگذاری کرد “برادر. “

قبل از گوشت گوهر ، اگر در بخش مواد لبنی در فروشگاه مواد غذایی سرگردان شده اید ، ردیف های چوپانی فنجان های ماست جداگانه در مقابل شما کشیده می شوند. بسته بندی آنها اغلب سفید بود ، شاید با رنگهای میوه در طعم آنها مانند توت فرنگی صورتی ، زغال اخته یا هلو پاستلی رنگی باشد. برچسب های آنها از محتوای کم یا بدون چربی مباهات می کردند و در مورد پروبیوتیک ها تبلیغ می کردند. اما سپس پروتئین به سلطان روند غذایی تبدیل شد ، و نمادی از سلامتی در تمام شکوه جاه طلبانه پراکنده آن است. سوار بر این موج اشتیاق به اسیدهای آمینه ، bro-gurt سعی کرد درباره اهمیت ماست که از نظر جنسیت درک می شود ، مذاکره کند – این برای مردان است! و اهمیت غذایی – این علوم است! – فقط در آخر با اشتیاق گسترده تری برای ماست یونانی در میان گرایش های سلامتی قرار می گیرد.

ماست امروزه همیشه شیر مورد علاقه ایالات متحده نبوده است. قبل از دهه 1960 ، تعداد کمی از مردم آمریکا از ماست اطلاع داشتند ، چه رسد به اینکه آن را بخورند – آنقدر کم در سال 1962 ، دانون تبلیغات تجاری را انجام داد از مصرف کنندگان می خواهد که تردید خود را با ماست زیر سوال ببرند. برعکس ، ماست در محصولات غذایی در سراسر اروپا ، مدیترانه ، آسیای جنوبی ، روسیه و خاورمیانه ، جایی که مردم در هر سنی و از هر جنسیت ، اغلب بدون شیرین و معمولاً یا در سس ها و غذاهای دیگر ، جایگاه دیرینه دارند. در ایالات متحده ، “هیپی” های ضد فرهنگ مصرف کننده ماست بودند و آن را در دهه 1960 و 1970 همراه با غذاهایی مانند جوانه لوبیا و برنج قهوه ای در خانه تولید می کردند. (موزه ملی تاریخ آمریکا اسمیتسونیان حتی شامل تولید کننده داخلی ماست و سفال ماست در دهه 1980 ، ماركهای ماست مانند دانون سرانجام وارد سوپرماركتهای آمریكا شدند و ماست به آرامی در رژیم غذایی روزانه بسیاری از وعده های غذایی قرار گرفت.

وضعیت بازار ماست در سال 2011

وضعیت بازار ماست در سال 2011
تصویر: عکس از جاستین سالیوان / گتی ایماژ (گتی ایماژ)

ماست با شروع سفری تدریجی به مقبولیت فرهنگی آمریکا ، هاله سلامتی خود را حفظ می کند. در میان نگرانی های فزاینده بهداشت عمومی در دهه 1980 در مورد چربی های رژیم غذایی ، کلسترول و افزایش وزن ، صنایع غذایی ماست کم چرب و بدون چربی را به عنوان یک ماده غذایی رژیمی که کلسیم ، پتاسیم و “محصولات فعال” را برای دوباره پر کردن ارائه می دهد ، قرار داده است. در سال 1992 ، زمانی که بازار ماست بود به ارزش 1.135 میلیارد دلار، ماست حتی وعده های پیشنهادی مورد نظر را در سال به دست آورد هرم غذایی. صادقانه بگویم ، حداقل تا حدی ، از خواص درخشان تغذیه ای آن ، محبوبیت نهایی ماست آرزوی صنایع غذایی بود. تا سال 2014 ، آمریکایی ها 42 درصد کمتر از سال 1970 شیر می نوشیدند ، اما 1700 درصد ماست بیشتر خوردند.

از آنجا که مارک هایی مانند Dannon و Yoplait در دهه 1980 و 1990 گزینه های ماست قندی را برای کودکان راه اندازی کردند ، ماست ها را به طور تهاجمی به زنان و در واقع ماست جنسیتی به عنوان یک ماده غذایی “زنانه” در بازار ایالات متحده عرضه می کردند. این ماست ها اغلب “سبک” در نام دارند و ظروف پر با قول وزن کم را ارائه می دهند. کمپین های تبلیغاتی این ماست ها را نه به عنوان میان وعده های سالم بلکه به عنوان دسرهای “با فضیلت” پر از آسپارتام که زنان می توانند در حالی که رژیم کم کالری دارند استفاده کنند. در یک آگهی، زنی به یخچال نگاه می کند ، و به کیک پنیری تمشک نگاه می کند. در حالی که فکر می کند ، مونولوگ درونی او را می شنویم ، “من می توانم یک قطعه متوسط ​​و چند چوب کرفس بیاورم و آنها لغو می شوند ، درست است؟” همینطور که این کالری را می شمارد ، یک همکار زن لاغر به قاب می پرد و تمشکی را می گیرد چیزکیک. از قفسه بعدی. ما باید به آن اعتقاد داشته باشیم او همه چیز را دارد: کیک او (خوب ، ماست) و او نیز آن را می خورد. اما آن است نه کیک ، نه واقعا مانند دیگر ماست های این نوع ، یوپلایت در انواع طعم های کیک پنیری – آماراتو ، تمشک و توت فرنگی – و همچنین سیب کارامل ، بیسکویت و خامه و همچنین رایحه یک پای ، مانند خامه بوستون یا آهک ، موجود است. اگرچه گاهی اوقات در تبلیغات شوهر یا دوست پسر شما ماست را با طعم دسر می دزد ، اما فروش فرهنگ رژیم غذایی با توجه به نیازهای اجتماعی ضعف ، زنان را متفاوت هدف می گیرد.

ج داراییDannon در سال 2006 در ایالات متحده راه اندازی شد ، وعده دیگری براق داد: این می تواند فقط در طی دو هفته به تنظیم سیستم هضم شما کمک کند ، باعث کاهش ناراحتی و نفخ و احتمال مشکوک چاقی شود. آگهی های اکتیو اکتیو حتی بعضی اوقات بدن کاملاً زنانه ، فقط شکمی برهنه ، سبک و صاف را به تصویر نمی کشد. امی ویدالی این شکم های تنومند را چنین توصیف می کند “پورنوگرافی Gastronomic” ، از آنجا که این تبلیغات بدن زنان را عینیت می بخشد و غذای سالم را اروتیک می کند.

این زمینه ظهور ماست قدرتمند بود. هنگامی که مارک وارد شد و خود را “اولین ماست برای مردان” معرفی کرد ، مدیر عامل آنها هیچ اشتباهی نکرد اشاره می کنم قفسه ماست “آبی روشن ، صورتی روشن ، سفید … همه با زنان و سلامت هضم آنها صحبت می کنند.” ماست قدرتمند تنها چیزی نبود که هر دو آنها را از بین برد. در سال 2013 ، ماست یخ زده با پروتئین بالا ProYo همچنین در بسته بندی سیاه ، همانند Oikos Triple Zero دانون در سال 2015 راه اندازی شد. اما ماست قدرتمند نسبتاً قابل توجه بود. بیرحمانه ترین برادر همه آنهاست. نام تجاری فقط با ماست با سایه های تاریک نیمه شب به قفسه نفوذ نمی کند. طوفان زن ستیزی بازاریابی آغاز می شود.

علاوه بر تبلیغات بالا در مورد یک خواهر سکسی ، آ قرار دادن محصول در بازار با مشارکت a مردی با استفاده از شش بسته جادوی شکمی خود یک کامیون راه اندازی کرده و یک کبریت روشن می کند. در دیگران ، مردی از شکم خود برای این کار استفاده کرد شلوارک رقص زن و علت دکمه پیراهن خانم برای بیرون آمدنافشای او تبلیغات چاپی حاکم “در نبرد برای زنان ، شکم همیشه برنده است” ، رقبایی مانند نوزادان و توله سگهای زیبا را شکست داد. این برند یک میکروسایت را راه اندازی کرد که در آن مردان می توانستند از طریق صفحه پیمایش کنند تا تصاویر وابسته به عشق شهوانی از زنان را فقط با خرد کردن مشاهده کنند.

توجه به سرعت پدیدار شد. اما روزنامه نگاران و مجریان برنامه های گفتگو ، راه اندازی “ماست قدرتمند” را به همان روشی که اخیراً جای خود را به فضای تبلیغاتی گیج کننده مینی فیلم سکسی توسط سرهنگ سندرز KFC. به نظر می رسید که در هنگام جشنهای خود در Powerful Foods (که به مردان قدرتمند تغییر نام داده شد) این رنگ و بم از دست رفته است “پوشش رسانه ای کسب شده”. اما چند ماه پس از عرضه ، ماست قدرتمند بازاریابی زن ستیزانه خود را برای مردان لغو کرد ، نه به دلیل اینکه توهین آمیز و بی ادبانه بود (هر چند که بود) ، بلکه به دلیل محبوبیت این محصول در بین خانم ها. به ویژه ماست یونانی به افزایش ماست “نر” دامن می زند. به جای بازاریابی اسیدهای نسبتاً کم کالری ، کاهش چربی ها یا طعم های ماست شیرین – همه اینها از نظر تاریخی برای زنان پخش شدهیونانی ماست (حداقل در ایالات متحده) محتوای پروتئین بالاتر آن را اعلام می کند ، که معمولاً چنین تصور می شود درشت مغذی “مرد”. اما این مفاهیم جنسیتی نه تنها در مردان طنین انداز است. ماست یونانی با همه لحظه خود را داشت. او از وسواس فزاینده “سلامتی” پروتئین خورهای آمریکایی که هنوز در حال شکل دادن به صنایع غذایی هستند ، از پرونده لبنیات گرفته تا غذای کودک و حتی حیوانات خانگی استفاده می کند.

همه گروه های کارگری از رونق ماست یونانی با رونق پروتئین در یونان بهره مند شدند.و رونق در سال 2007 ، ماست یونانی تنها 1٪ از فروش ماست یخچالی را تشکیل می داد ، اما در سال 2013 به 44٪ افزایش یافت و تا سال 2015 تقریبا 50٪ بود. با افتادن در قفسه ها در سال 2007 ، چوبانی یکی از اولین مارک های یونانی بود. ایالت ها و آمریکایی ها سرانجام طعم Fage را درک کردند که از سال 1926 در آتن ، یونان آغاز شد. مارک های فعلی مانند Dannon’s Activia نیز انواع یونانی را به بازار عرضه کردند. یوپلایت حتی سعی کرد با نسخه یونانی و کمپین تبلیغاتی “مرد ماست” با بازیگر بازیگر عضلانی ، دومینیک پورسل ، مردان را تعقیب کند. نکته قابل توجه ، ماست برای مردان تقریبا همیشه به عنوان یک میان وعده پر از پروتئین ، به جای یک جایگزین رقت انگیز برای دسر ، سرو می شود.

بنابراین ، در چارچوب این انفجار ماست یونانی ، چه عواملی را تعریف کرد؟ خوب ، این فقط ماست پر پروتئین نبود. تعداد زیادی زن و مرد در بازار وجود داشت. برو گورت در مورد نگرانی جنسیتی بود. Bro-gurt ترس از این دارد که چون ماست در ایالات متحده آمریکا زنانه تلقی می شود و بیشتر به خانم ها (و کودکان) ارائه می شود ، ماست به نوعی مردانه نیست. Bro-gurt مجبور بود بسته بندی سیاه و سفید و تبلیغات اغراق آمیز مردانه (یا حتی زن ستیز) را “اصلاح” کند. هیچکدام درست نیستند و نباید باشند. هنوز هم گروههای موسیقی یک لحظه گرم (ناامیدکننده) بودند.

با این حال ، این لحظه گذشته است. مانند ماست قدرتمند ، اکثر گروه های موسیقی پس از راه اندازی ، تمرکز خود را بر روی مردان نرم کرده اند. ProYo بسته های مشکی خود را منتشر کرد و قبل از ترک تجارت نام خود را به Swell تغییر داد. Oikos Triple Zero هنوز در لیوان مشکی ، اما با درب های رنگ روشن موجود است. این تبلیغات زنان ورزشکار را در حالی که ستاره دیگری بود نشان می داد افتخار بازیکنان NFL. به عنوان بخشی از این بازار در حال تغییر ، ماست قدرتمند در نوامبر 2020 انصراف خود را اعلام کرد. در ایمیلی با موضوع انزجارناک “Bro-gurt Out!” ، Powerful Foods اعلام کرد که “در حال خداحافظی با اولین محصول قدرتمند ما است. برادر ما ، یکی از کسانی که تمام قفسه های محصولات لبنی را شکست ، اولین بار با بسته بندی سیاه در این گروه است. “این واقعیت که این شرکت با تمایل محصولات خود را بعنوان یک نشان افتخار دیوانه وار می خواند ، نشان می دهد که آنها چقدر درک می کنند ، چه رسد به اینکه تصدیق کنند ، نقش خود را در جنسیت مواد غذایی به روشی منفی و تحقیرآمیز نشان می دهند. فنجان سیاه بزرگتر ، تزئین آن با نمادهای مردانه و قرار دادن آن در بازار با پیام های صریح جنسیتی ، نقض نیست ، این زن ستیزانه است و هیچ یک از ما به آن در ماست خود احتیاج نداریم.

در ادامه سالهای گذشتهمصرف ماست یونانی در ایالات متحده در حال کند شدن ، افزایش یا حتی اندکی کاهش است. و آمریکایی ها هنوز به طور کلی ماست کمتری نسبت به اروپایی ها مصرف می کنند. ماست که با فرهنگ غذایی آمریکایی مرتبط است ، از هوی و هوس نسبتاً بی ثبات مصرف کننده رنج برده و از آن سود می برد. اخیراً ، خرید ماست در ایالات متحده بیشتر به ماست ایسلندی (اسکیر) و انواع غیر لبنی متمرکز شده است ، در حالی که طرفداران کتو گزینه هایی با محتوای چربی بالاتر را خریداری می کنند. طی چهل سال گذشته ، استراتژی های بازاریابی انواع ماست ها را برای زنان ، کودکان و مردان ارتقا داده است. مورد امروز محصولات لبنی از طرق مختلف متنوع تر است: مواد مختلف ، مشخصات غذایی ، طعم ، شکل و رنگ بسته بندی ، پیام های سبک زندگی و مصرف کنندگان مورد نظر. با ابهام بیشتر ، جنسیت ماست در ایالات متحده اکنون دامنه دارتر است. حداقل شکم سه بعدی در راهرو لبنیات برجسته وجود ندارد.

دکتر امیلی کنتوا استادیار تحقیقات رسانه ای در دانشگاه تولسا است. او نویسنده است ناهار خوری ، دوستان و رژیم های غذایی: نحوه تقابل جنسیت و قدرت در رسانه ها و فرهنگ غذایی و سردبیر مشترک یک کتاب برای اینستاگرام اینستاگرام.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir