[ad_1]

اگر برای شما گیج شده است ، تصویر مقاله با عنوان در اینجا بهترین SSD های M.2 برای PS5 آمده است

پس از ماه ها انتظار ، سونی سرانجام توانایی ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5 را باز کرد.این قابل درک است که مردم کمی گم شده اند.

در حالی که این ‘عالیه سونی بالاخره به کاربران PS5 اجازه داد تا فضای ذخیره سازی کنسول خود را ارتقا دهند. نه فقط گزینه ذخیره سازی ارتقاء یافته پشت سیستم عامل بتا قفل شده است (در حال حاضر) همچنین مشخص نیست که کدام دیسک ها واقعاً کار می کنند. الزامات سونی برای کسانی که اطلاعات زیادی در مورد SSD ندارند بسیار دشوار است.

سونی a را منتشر می کند راهنمای نصب PS5 M.2 SSD، اما پیشنهاد SSD های خاص را متوقف می کند. نگران نباشید ، ما آن را پوشش دادیم. ما این راهنما را برای توضیح مزایای ارتقای فضای ذخیره سازی PS5 خود با SSD M.2 ، الزامات استفاده از SSD M.2 PS5 ، و لیست با همه دستگاه های سازگار در حال حاضر موجود

مزایای دستگاه توسعه داخلی PS5 چیست؟

ساده است: فضای ذخیره سازی بیشتر. PS5 تنها با 667.2 گیگابایت فضا در دسترس است. این ممکن است در مقایسه با کنسول های خانگی قبلی زیاد به نظر برسد ، اما بسیاری از بازی های PS5 100 گیگابایت را بیرون می آورند و ردپای داده های آنها تنها افزایش می یابد زیرا توسعه دهندگان می توانند محتواهای بیشتری را در بازی های خود بسته بندی کنند. با افزایش فضای ذخیره سازی PS5 با SSD اضافی می توانید تا 4 ترابایت فضای اضافی اضافه کنید.

SSD داخلی M.2 تنها راه افزایش فضای ذخیره سازی داخلی PS5 شما نیست. شما هم می توانید یک هارد USB خارجی را به PS5 خود وصل کنید و به این ترتیب یک یا دو ترابایت اضافه کنید – و می توانید این کار را بدون پیچ گوشتی انجام دهید یا نگران مشخصات فنی اژدها باشید. با این حال ، دستگاه های USB خارجی فقط می توانند خرید بازی های مخصوص PS5 با این حال ، آنها می توانند بازی های PS4 را ذخیره کرده و بازی کنند ، و آنها را برای بارگیری بازی های PS4 که هنوز در حال انجام آنها هستید یا عناوین PS5 که در آن استراحت می کنید ، بهتر کنید.

با این حال ، یک SSD داخلی M.2 می تواند همه PS5 و PS4 را ذخیره ، پخش و به روز کند بازی هابه و در برخی موارد ، آنها می توانند این بازی ها را با همان زمان بارگذاری فوق العاده سریع بر روی حافظه داخلی تنظیم شده خوب PS5 انجام دهند (پاراگراف.حتی اگر شما انجام دهید تفاوتهای کمی را در عملکرد بازیهای پرمصرف مشاهده کنید).

بنابراین در حالی که دستگاه USB خارجی برای بارگیری بازی های قدیمی مناسب است یا داده هایی که استفاده نمی کنیدSSD M.2 به شما امکان ذخیره و بازی بیشتر بازی های PS5 را می دهد. با این حال ، لازم نیست یکی را بر دیگری انتخاب کنید. می توانید از درایو USB خارجی و SSD داخلی M.2 در PS5 خود استفاده کنید. تنها بخش سخت این است که بفهمید کدام SSD ها واقعاً روی PS5 کار خواهند کرد.

شرایط مورد نیاز برای SSD PS5 M.2

قبل از اینکه به لیست SSD های M.2 سازگار با PS5 که در حال حاضر در دسترس هستند برسیم ، بیایید به الزامات سونی بپردازیم. اگر تصمیم به خرید دستگاهی دارید که در لیست ما در زیر نیست ، این اطلاعات بسیار مهم خواهد بود.

  • SSD M.2 باید PCIe Gen4 یا بالاتر باشد. PCIe Gen3 و قدیمی تر پشتیبانی نمی شود.
  • ظرفیت ذخیره سازی باید حداقل 250 گیگابایت و حداکثر 4 ترابایت باشد.
  • سرعت خواندن حداقل 5500 مگابایت بر ثانیه یا بیشتر توصیه می شود.
  • SSD های M.2 SATA پشتیبانی نمی شوند.
  • PS5 از Host Memory Buffer (HMB) پشتیبانی نمی کند و سونی توصیه می کند از SSD های M.2 که از HMB پشتیبانی می کنند استفاده نکنید ، زیرا ممکن است عملکرد کندتری داشته باشند.
  • PS5 از SSD های M.2 یک طرفه و دو طرفه پشتیبانی می کند
  • SSD M.2 شما باید دارای هیت سینک باشد. چندین SSD از نوع M.2 مجهز به هیت سینک از پیش نصب شده هستند ، در حالی که برخی دیگر قبل از نصب آن روی کنسول نیاز به یک هیت سینک دستی دارند. SSD های دو طرفه به هیت سینک در هر دو طرف نیاز دارند. با این حال ، به دستگاه هایی که از قبل آنها را شامل می شود ، هیت سینک اضافی اضافه نکنید.

در کنار مشخصات سخت افزاری فوق ، اسلات توسعه PS5 نیز محدودیت های سختی دارد. در اینجا الزامات اندازه SSD های M.2 ، طبق وب سایت پشتیبانی PlayStation:

طول: طول SSD M.2 زیر با کنسول های PS5 سازگار است: 30 میلی متر ، 42 میلی متر ، 60 میلی متر ، 80 میلی متر ، 110 میلی متر (مربوط به نوع فاکتور فرم ، در بالا).

عرض: ماژول S.2 M.2 با عرض 22 میلی متر مورد نیاز است. کل ساختار (شامل ساختار خنک کننده اضافی) نباید از 25 میلی متر (0.984 اینچ) تجاوز کند.

ارتفاع: ارتفاع کلی SSD M.2 و ساختار خنک کننده آن (به عنوان رادیاتور)-هنگام تعبیه یا جدا بودن-باید کمتر از 11.25 میلی متر (0.442 اینچ) باشد. ارتفاع همچنین باید در رابطه با برد SSD M.2 در محل مناسب باشد: اندازه زیر برد باید کمتر از 2.45 میلی متر (0.096 اینچ) باشد. اندازه کلی بالای تخته باید کمتر از 8 میلی متر (0.314 اینچ) باشد.

سونی همچنین هشدار می دهد که برخی از بازی ها به اندازه SSD های M.2 شخص ثالث مانند SSD داخلی PS5 کار نمی کنند ، حتی اگر SSD M.2 با مشخصات توصیه شده سونی مطابقت داشته باشد. مطابق با آزمایش توسط The Verge، به نظر می رسد که حتی کندترین دستگاه های پشتیبانی شده توسط PS5 نیز در حال حاضر خوب کار می کنند ، اما با بزرگتر شدن و پیچیده تر شدن بازی های PS5 در مراحل بعدی کنسول ، مشکلات عملکردی بیشتر اتفاق می افتد.

SSD های M.2 در حال حاضر پشتیبانی می شوند

همانطور که در قسمت قبل مشاهده می کنید ، اگر قصد خرید SSD M.2 برای PS5 خود را دارید ، موارد زیادی را باید در نظر داشته باشید ، اما نیازی نیست ساعت ها وقت صرف ارجاع متقابل هر دستگاه M.2 کنید. زمان فروش خود. بسیاری از تولیدکنندگان آزمایش دستگاه های PS5 خود را آغاز کرده اند و ما تمام دستگاه های M.2 را که تا کنون تأیید شده است که بر روی PS5 کار می کنند جمع آوری کرده ایم.

سونی هنوز به هیچ یک از این SSD ها انگشت شست رسمی نداده است ، اما آههمه SSD های ذکر شده در زیر الزامات Sony را برآورده می کنند و همه آنها توسط نشریات دیگر یا توسط خود سازندگان آزمایش شده اند و دارای گواهی عملکرد هستند.

ما لیست را به دو بخش تقسیم کردیم: Tابتدا SSD های M.2 را با هیت سینک پوشش می دهد و مورد دوم این است M.2 SSD بدون هیت سینک که شامل مجموعه ای از هیت سینک های توصیه شده است که الزامات دستگاه توسعه PS5 را برآورده می کند. ما همچنین مراقب بودیم که SSD ها و هیت سینک های یک طرفه و دو طرفه را در زیر بخش های خود جدا کنیم.

دیسک های SSD M.2 با رادیاتور

خرید یکی از این SSD های M.2 ساده ترین گزینه است ، زیرا نیازی به نگرانی در مورد اندازه یا اتصال هیت سینک های خود ندارید – همه چیز آماده نصب است.

در این لحظه، وسترن دیجیتال بلک SN850 بهترین گزینه است حتی معمار PS5 ، مارک چرنی ، آن را انتخاب کرد برای PS5 برای او و همسرش ، که تقریباً به همان اندازه توصیه می شود.

با این حال ، حداقل سه گزینه دیگر در زمان نوشتن در دسترس است:

توجه داشته باشید که برخی از این دستگاه ها در نسخه های بدون رادیاتور موجود هستند. مطمئن شوید که آنهایی را خریداری می کنید که قبلاً رادیاتور متصل شده اند. اگر با رادیاتور از پیش نصب شده همراه باشند ، کمی بیشتر هزینه می کنند ، اما راحتی آن ارزشش را دارد.

M.2 SSD بدون هیت سینک

این دستگاه ها نیازهای سخت افزاری سونی را برآورده می کنند و سازندگان تأیید می کنند که کار می کنند ، اما دارای هیت سینک نیستند ، بنابراین قبل از نصب آنها در کنسول باید دستگاه خود را وصل کنید. فرآیند دقیق بسته به نوع دیسکی که خریداری می کنید ، یک طرفه یا دو طرفه ، و هیت سینک که متصل می شوید متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است به مواد اضافی مانند خمیر حرارتی ، پاراگراف نیاز داشته باشیداگرچه برخی از رادیاتورها شامل چسب های لازم و شامل دستورالعمل های گام به گام است.

این کار برای افزایش حافظه داخلی PS5 بسیار کار اضافی است ، اما اگر نتوانید هیچ یک از دستگاههای فوق مجهز به هیت سینک را پیدا کنید یا مشخصات یکی از آنها را ترجیح دهید ، می تواند ارزشش را داشته باشد.

SSD های یک طرفه M.2:

رادیاتورهای سازگار:

SSD های دو طرفه M.2:

شوفاژهای دو طرفه سازگار:

این لیست کامل دستگاه های سازگار با PS5 موجود است ، اما SSD های بیشتری در آینده به این لیست اضافه می شود. بسیاری از SSD های M.2 دیگر وجود دارند که الزامات سونی را روی کاغذ برآورده می کنند اما هنوز آزمایش نشده اند. با این حال ، سونی هشدار می دهد که دستگاه ها حتی اگر این مشخصات را داشته باشند کار نمی کنند ، بنابراین بهتر است به SSD هایی که کارکرد آنها تأیید شده است پایبند باشیم.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir