[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان چقدر ایده آل باید در حساب های بانکی خود نگه دارید؟

عکس: تانیا کیتورا (Shutterstock)

در حالی که داشتن مقداری پول در حساب بانکی شما مهم است ، امکان نگهداری آن نیز وجود دارد خیلی زیاد وقتی واقعا به آن نیاز ندارید پول نقد دریافت کنید به هر حال ، بخشی از این پول را می توان در جای دیگری سرمایه گذاری کرد ، جایی که نرخ بهره بسیار مطلوب تر است. اما چقدر پول باید داشته باشید و چقدر زیاد یا کم است؟ در اینجا نگاهی به آنچه مشاوران مالی معمولاً توصیه می کنند ، می اندازیم.

چقدر پول نیاز دارید تا در حسابهای جاری خود نگه دارید

حساب جاری حساب بانکی اصلی شما برای هزینه های روزانه است که برای پرداخت هزینه های روزانه و صورت حساب های مکرر طراحی شده است – از جمله حسابهایی که با کارت اعتباری شما انجام شده است. اغلب کارشناسان توصیه می کنند که در حساب جاری خود پول کافی برای پوشش دادن داشته باشید حداقل هزینه یک ماه بعلاوه هزینه اضافه برداشت (اگه تو یکی داشته باشی).

اگر مطمئن نیستید این مبلغ چقدر است ، باید بودجه ای ایجاد کنید که درآمد و هزینه های شما را در نظر بگیرد. (برای اطلاعات بیشتر در مورد بودجه بندی ، این پست Lifehacker را بخوانید.)

چقدر پول باید در حساب پس انداز خود نگه دارید

همچنین می خواهید مقداری پول نقد برای موارد اضطراری ، در حالت ایده آل در حساب پس انداز بگذارید. اکثر مشاوران مالی پیشنهاد می کنند که صندوق اضطراری را از آن جدا کنند هزینه برای سه تا شش ماه (بسته به درخواست شما متفاوت است). البته حساب شما نباید محدود به صندوق اضطراری شما باشد. می توانید پس اندازهای نسبتاً کوتاه مدت دیگر را در این حساب مانند پیش پرداخت خانه یا پول شما هستیدتوزیع مجدد برای سفر

برخلاف حساب جاری ، که معمولاً کمتر از 0.3 offers ارائه می دهد درصد درآمد سالانه،، حسابهای پس انداز با بازده بالا پیشنهاد 0.6 – – خیر عالی، اما هنوز هم مکان بهتری برای پارک کردن آن است. (تنها سود حساب های پس انداز این است که شما معمولاً به شش برداشت در ماه محدود می شوید.)

وجود دارد جایگزین های دیگر، مانند حسابهای بازار پول یا گواهی سپرده ، اما نرخهای بهره مشابهی را ارائه می دهند و محدودیتی در زمان برداشتن مبلغ شما وجود دارد.

سرمایه گذاری پول اضافی را در نظر بگیرید

پس از انباشتن بالشتک مالی کافی برای تامین هزینه های روزانه و شرایط اضطراری ، سرمایه اضافی را در نظر بگیرید. سرمایه گذاری با صرفه جویی در پول در تلاش شما متفاوت است رشد پول خود را با خرید چیزهایی مانند املاک یا سهام افزایش دهید که به مرور زمان افزایش می یابد.

برخلاف پس انداز ، سرمایه گذاری ریسک خاصی را با پول شما در بر دارد ، اما بازده آن می تواند بسیار بیشتر باشد. با تنظیم تورم ، سهام شاخص S&P 500 برنده شد حدود 7 درصد در سال، به طور متوسط ​​، در حالی که املاک و مستغلات می تواند منجر شود 8.6-10٪ در سال– بسیار بیشتر از آنچه با حساب پس انداز 0.6 would دریافت می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری ، این پست را در Lifehacker ببینیدبه

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir