[ad_1]

تصویر برای مقاله ای با عنوان در حقیقت ، پوشیدن کفش در داخل آن چندان کثیف نیست

عکس: آناتامیلا (شاتر استوک)

در کشورها معمول است سراسر دنیا تا قبل از ورود به خانه کفش های خود را دربیاورید. برخی از خانوارها این کار را به دلایل عملی انجام می دهند ، در حالی که برخی دیگر کفش های خود را در می آورند دلایل مذهبی. در ایالات متحده ، صحبت در مورد کفش در خانه معمول است گره خورده است به باکتری و خاک. اگرچه این یک نگرانی معتبر است، کفش های شما احتمالاً آنقدر کثیف و جوانه زده نیستند همونطور که تو فکر میکنی.

کفش های شما چقدر جوانه زده اند؟

این واقعیت ساده که کفش های شما روی زمین راه می روند به این معنی است که آنها موظفند خاک و باکتری های خارجی خانه شما را کنترل کنند. LiveScience مطالعاتی یافت که شواهدی برای E.coli و استافیلوکوکوس اورئوس (میکروبی که گاهی می تواند باعث عفونت های پوستی و خونی شود). مشخص شده است که این باکتری ها نگران کننده هستند ، اما در واقع شانس برای شما وجود دارد بیمار شدن از آن کاملا کم است داروساز بالینی و پروفسور کوین گری به Live Science گفت ، “[f]یا یک فرد سالم ، باکتری های کفش احتمالاً خطر کمترین خطر را ندارند ، “از آنجا که ردپای معمولی به سادگی هزاران میکروب از همان سویه را ندارد که برای بیمار شدن فرد مورد نیاز باشد.

سایر مانده های متداول موجود در کفش ها سموم دفع آفات و علف کش ها یا مواد شیمیایی مانند قیر و سایر مواد ساختمانی است. آکوردانگلیسی به Hخط سلامتی، “[t]این مواد شیمیایی با خطرات سلامتی به اندازه کوچک تحریک پوست یا چشم و به اندازه جدی سرطان همراه هستند. “اما دوباره ، بردیابی زنگ این مواد در خانه است بعید است که روی کفش شما خطر ابتلا به بیماری را افزایش دهد.

ولی برداشتن اینها اگر می خواهید کفش کنید – یا اگر میزبان شما آن را درخواست کند

خوب است بدانید که کفش های شما به احتمال زیاد بیماری در کنار شما را ردیابی نمی کند یا خانواده ات. اما آن استیا برخی هنوز تمایل شدیدی وجود دارد قبل از ورود به خانه کفش ها را دربیاورید بیرون گذاشتن کفش ها میزان آن را کاهش می دهد خاک و گرد و غبار در خانه شما ، که تمیز کردن را بسیار راحت تر می کند. بعضی از کف ها مستعد خراش و بریدگی هستند ، بنابراین از بین بردن کفش ها می تواند موارد اضافی را نرم کند فرسوده شدن

و یکذکر شده است که برداشتن کفش بخشی از فرهنگ ها و تربیت خاص است ، بنابراین مودب باشید. اگر خانوارها به صراحت اعلام کردند که کفش مجاز نیست ، این کار را نکنید روی س clickال کلیک کنید: کاملا خوب است خانه ای بدون کفش بخواهم.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir