[ad_1]

ویال های واکسن

عکس: M-عکس (شاتر استوک)

CDC اطلاعات كمی در مورد عفونت های موفقیت آمیز با COVID-19 در افرادی كه كاملاً واكسین شده اند منتشر كرده است. خبر بد: به 5800 نفر با وجود واکسن ویروس کرونا داده شده است. خبر خوب: بیش از 66 میلیون نفر ، با شکست 0.008.

چه چیزی در مورد این عفونت های دستیابی به موفقیت می دانیم؟

اطلاعاتی که در حال حاضر داریم از آن است این مقاله از وال استریت ژورنال. CDC اشاره کرده است که آنها هفته آینده اطلاعات بیشتری را منتشر خواهند کرد.

از عفونت های موفقیت آور ، 29٪ علامت ندارند. فقط 7٪ در بیمارستان بستری شدند و فقط 74 نفر (1.2٪ شیوع یا 0.0001٪ افرادی که کاملا واکسینه شده اند) در اثر COVID فوت کردند.

اینها اعداد عالی هستند. آنها نشان می دهند که واکسن بسیار مثر است و ممکن است این ایده را پشتیبانی کند که حتی اگر بعد از واکسیناسیون COVID دریافت کنید ، احتمالاً موارد خفیف تری نسبت به واکسیناسیون نخواهید داشت. (این مورد در مورد واکسن آنفولانزا نیز صدق می کند.)

این چگونه با میزان کارآیی (مثلاً 95٪ برای Pfizer) آزمایشات بالینی مقایسه می شود؟

این یک محاسبه متفاوت است ، بنابراین اعداد به طور مستقیم مقایسه نمی شوند. اما این دو با هم سازگار هستند.

در آزمایشات بالینی ، گروهی از افراد واکسن واقعی و گروه دیگر دارونما دریافت کردند که حاوی واکسن نبود. با گذشت زمان ، همانطور که مردم زندگی خود را می گذرانند ، برخی با COVID پایین می آیند. محققان خطر دریافت COVID در گروه واکسیناسیون را در مقایسه با گروه دارونما مقایسه کنید. این شماره عملکرد آزمایشی شما است.

این به دلایل مختلف با کارایی واقعی متفاوت است. یکی اینکه جمعیت آزمایشی ممکن است با افرادی که در دنیای واقعی واکسن دریافت می کنند یکسان نباشد: دامنه سنی مختلف ، تاریخچه پزشکی و غیره.

دیگر اینکه ویروس ممکن است با گذشت زمان در جهان کم و بیش شیوع داشته باشد. اگر تعداد موارد به طور کلی کاهش یابد ، فقط به دلیل وجود ویروس های کمتر ، شاهد عفونت های دستیابی به موفقیت کمتری خواهیم بود.

از این گذشته ، هم اثربخشی آزمایش و هم داده های جدید در مورد عفونت های دستیابی به موفقیت به ما می گویند که واکسن واقعاً خوب عمل می کند.

در صورت واکسیناسیون چگونه می توان فرد آلوده شود؟

وقتی در مورد میلیون ها نفر صحبت می کنیم ، همیشه موارد معدودی پیش می آید که مطابق انتظار ما پیش نمی رود. هر واکسن اثری دارد که می توانید به دنبال آن باشید. به عنوان مثال ، واکسن سرخک است 97٪ موثر است و واکسن اوریون در حدود است 88٪ موثر است. اثر بخشی واکسن آنفولانزا در سال متفاوت است ، که معمولاً بین آن متفاوت است 40٪ و 60٪.

چرا 100٪ نیست؟ خوب ، چند اتفاق می تواند رخ دهد. یکی این که در درجه اول سیستم ایمنی بدن همه به درستی به واکسن واکنش نشان نمی دهند. افرادی که در ابتدا سیستم ایمنی بدن آنها ضعیف است ، ممکن است پاسخ ندهند. بنابراین الف دوز بالای آنفلوانزا برای افراد بالای 65 سال توصیه می شود.

احتمال دیگر این است که فرد واکسینه شده در صورت قرار گرفتن در معرض مقداری ویروس که سیستم ایمنی وی را بیش از حد بار می آورد ، ممکن است گاهی اوقات هنوز بیمار شود. این می تواند از یک دوز عفونی بزرگ (مانند سرفه بسیار عفونی صورت در طول روز) و به طور بالقوه از سایر شرایط سلامتی باشد که سیستم ایمنی بدن خود را ضعیف کنید.

سرانجام ، احتمال دیگر این است که ویروس راهی برای فرار از سیستم ایمنی بدن کاملاً آماده پیدا کرده است. اگر یکی از انواع جدید ویروس کرونا دارای جهش پروتئینی باشد ، که به اندازه کافی متفاوت با این مورد است رمزگذاری شده توسط واکسن، سیستم ایمنی بدن شما ممکن است مهاجم جدید را تشخیص ندهد. به همین دلیل گزینه ها بسیار نگران کننده هستند و به همین دلیل بسیاری از کارشناسان بهداشت عمومی توصیه می کنند که حتی در موارد واکسیناسیون نیز همچنان در مکان های عمومی ماسک بزنیم.

CDC اطلاعاتی را در مورد عفونت های دستیابی به موفقیت جمع آوری می کند تا بتواند مشترکات آنها را تعیین کند: آیا برخی از افراد بیشتر از دیگران مستعد ابتلا به این عفونت ها هستند؟ آیا عفونت های دستیابی به موفقیت در درجه اول از یک سویه یا نوع خاصی از ویروس کرونا هستند؟ ما هنوز جواب ها را نمی دانیم ، اما شاید به زودی بدانیم.[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir