[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان Perk Up a Sad، Croissant Croissant in Your Fryer

عکس: تن وانیوات (شاتر استوک)

چیزهای بسیار وسوسه انگیزی در مورد ظروف بزرگ کروسان پلاستیکی گنبدی وجود دارد که در فروشگاه های مواد غذایی و Costco مشاهده می کنید ، اما من بندرت تسلیم آهنگ پنیر کره ای آنها می شوم. فقط خیلی استرس زا است! اما هفته گذشته ، من یک بسته 12 تایی را دیدم که فقط سه (3) دلار آمریکا در معرض فروش بود و دیگر تحمل آن را نداشتم. من این کروسان ها را خریداری کردم و (به ناچار) قبل از منسوخ شدن مصرف نکردم.

کروسان های راکد پودینگ های نان بسیار خوبی درست می کنند و Croutons جالب است ، اما در ژوئیه پخت نکنید (یا هرگز ، واقعاً) و احساس نمی کنم سالاد را برای صبحانه بخورمگرچه من هستم نه به عنوان یک مفهوم) من فقط یک کروسان می خواستم و دوست داشتم که طعم خوبی داشته باشد. خوشبختانه برای من ، من یک سرخ کن عمیق دارم ، اما احیای کیک به سادگی انداختن آن در سبد کوچک نیست. مانند احیای یک باگت کهنه (یا هر نان ترد) ، ابتدا باید آن را زیر آب بریزید.

گرمای دستگاه سرخ کن برخی از اثرات تجزیه نشاسته را برطرف می کند ، آبی که به بلورهای نشاسته افتاده آزاد می کند و رطوبت اضافی باعث می شود که همه نشاسته ها دلپذیر و نرم شوند. او برای کار می کند باگت های بزرگ و ترد در یک اجاق 300 درجه ای، و برای یک کروسان در سرخ کن عمیق شما کار می کند.

روش ساده است. سینک ظرفشویی خود را روشن کنید ، و کروسان را به طور خلاصه از طریق آب روان عبور دهید. سرخ کن خود را با دمای 350 درجه گرم کنید و به مدت 3-4 دقیقه گرم کنید ، یک بار بچرخانید تا کروسانت گرم و نرم شود ، با ظاهری نرم و ترد. به طور خلاصه ، تحول تکان دهنده است. لبه های سالم و جویدنی و بافت شکننده به یک خاطره دور تبدیل می شوند.

تنها مشکلی که در این مورد وجود دارد این است که اکنون دلیلی ندارم که ظروف پلاستیکی عظیم پر از کروسان را خریداری نکنم. اما شاید این مسئله واقعی نباشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir