[ad_1]

مردی که غسل ​​می کند

عکس: H_Ko (شاتر استوک)

در طی همه گیری ، ممکن است برخی از ما بوده باشیم دوش کمتر (شاید خیلی کمتر) حتی وقتی که ما زمان بیشتری را برای بازسازی سطوح صرف کردیم (خوب ، اولین) همانطور که از هنجار جدید کالیبره می کنیم ، بیایید مراحل تمیزی خود را بررسی کنیم و بفهمیم که چیستیم در حقیقت ما باید هر روز انجام دهیم – و آنچه ممکن است از دست بدهیم.

در صورت نیاز دوش بگیرید

هیچ قانونی از طبیعت وجود ندارد که بگوید انسان دقیقاً به یک دوش در روز نیاز دارد. اینکه چند بار نیاز به شستن دارید بستگی به میزان تعریق ، بو و کثیفی شما دارد.

به عنوان مثال اگر روزانه دو بار تمرین عرق می کنید ، ممکن است دو بار در روز استحمام کنید. و عکس این درست است: اگر فعالیت های روزمره باعث احساس خستگی روزانه در شما نمی شود ، ترجیح می دهید هفته ای یکی دو بار غسل کنید. هیچ دلیلی برای سلامتی هر روز وجود ندارد ، بنابراین می توانید براساس احساس کثیف بودن خود تصمیم بگیرید.

کمتر دوش بگیرید حتی ممکن است برای پوست شما بهتر باشدزیرا صابون روغنهای طبیعی پوست را از بین می برد. اگر غالباً پوست خشک دارید ، ارزش دارد که با تکرار دوش آزمایش کنید تا ببینید آیا مقدار کمتری برای شما بهتر است یا خیر. اگر می خواهید موقعیت میانی پیدا کنید ، همیشه می توانید برخی از دوش های بدون صابون خود را بگیرید یا از دوش خود صرف نظر کنید و فقط قسمت های کثیف یا چرب بدن سینک ظرفشویی را بشویید.

در صورت لزوم موهای خود را بشویید

موهای شما و همچنین پوست شما دارای روغن های طبیعی است که از آن محافظت می کند. و لازم نیست به دلایل بهداشتی بشویید. موهای شما حتی زنده نیست

بنابراین برنامه شستشوی مو باید براساس نوع ظاهر و احساس مو تعیین شود. احتمالاً بیشتر ما بهتر خواهیم بود شستن موهایمان هر چند روز ، نه روزانه. ممکن است لازم باشد موهای روغنی را یک روز در میان بشویید (اگرچه Dove ، که هنگام خرید شامپو درآمد کسب می کند ، هر روز توصیه می شود) سایر موها احتمالاً با 2-3 بار شستشو در هفته بهترین عملکرد را خواهند داشت. موهای ضخیم یا موج دار ممکن است هفته ای یک بار شسته شوند.

اما wدستانش را خاکستر می کند زیاد

شستن دست ها بازیگوشانه نبود به عنوان یک نقش مهم در ترمز کردن همانطور که فکر می کردیم KOVID در روزهای ابتدایی همه گیری ، اما هنوز هم یکی از بهترین ابزارهایی است که باید برای جلوگیری از گرفتاری زیاد بیماری های تنفسی ، اسهالی و تغذیه ای.

بر اساس CDC، شما باید دستان خود را بشویید:

  • قبل و بعد از پخت و پز ، و به خصوص پس از لمس گوشت خام
  • قبل و بعد از مراقبت از فرد بیمار
  • قبل و بعد از غذا
  • بعد از استفاده از سرویس بهداشتی
  • پس از تعویض پوشک
  • پس از لمس یک حیوان (مانند حیوان خانگی) یا غذا یا مواد زائد حاصل از آنها
  • پس از دست زدن به زباله ها
  • بعد از دمیدن بینی ، سرفه یا عطسه

بعلاوه ، من بعد از اینکه از خرید به خانه میروم دستهایم را می شرم (این یک عادت همه گیر شده است) یا از باشگاه بدنسازی (سالنهای ورزشی همیشه خشن بوده اند).

دندان های خود را روزی دو بار مسواک بزنید

در بین متخصصان اتفاق نظر گسترده ای وجود دارد که ما باید روزانه دو بار مسواک بزنیم. و نخ ها نیز

اما اگر فقط یک بار در روز بشویید چه اتفاقی می افتد؟ دندان های شما ممکن است داخل نباشد کاملا فرم مناسب کسی است که هر دو جلسه را انجام می دهد ، اما از هیچ چیز بهتر است. (پلاکی که باعث بیماری لثه می شود حدود 24 ساعت طول می کشد تا شکل بگیردبنابراین مسواک زدن یک بار در روز هنوز کارهای زیادی خواهد داشت.) بنابراین ، اگر می توانید ، از برنامه استاندارد صبح و عصر استفاده کنید.

درجه سانتیگرادآویز کردن لباس های خود را هنگامی که نیاز به تغییر است

آیا واقعاً هر روز به تغییر لباس جدیدی نیاز دارید؟ بستگی به این دارد که چه نوع لباسی و چه کاری در آن انجام داده اید.

هر چیزی که در عرق خیسانده شود یا با شما تماس صمیمانه داشته باشد مایعات بدن فقط باید پس از یکبار سایش شسته شوند. این شامل جوراب ، لباس زیر ، بیشتر لباس های تمرینی و هر تی شرت خیس شده تا زمان درآوردن آن است.

لباس زیر ، شلوار و چیزهایی مانند کت های کت و شلوار می توانند بدون شستشو بیشترین ماندگاری را داشته باشند: GQ ارزیابی ها پنج لباس برای بیشتر موارد مانند این و حتی می پوشد “فصل” کامل برای شلوار جین. حقیقت این است که ، هیچ چیز خاصی در مورد شلوار جین وجود ندارد. اگر لباس را تمیز نگه دارید ، روی آن عرق نکنید و شروع به بدبو شدن نمی کند ، این کار را نکنید دارند اگر واقعاً نمی خواهید آن را بشویید.

چه موقع باید خانه خود را تمیز و ضد عفونی کنید

اگر هنوز به دلیل ترس از COVID سطوح خانه خود را روزانه یا هفتگی ضد عفونی می کنید، CDC قبلاً به شما اجازه توقف داده است.

که گفت ، یعنیاگر فرد مبتلا به COVID (یا بیماری واگیر دیگری) طی 24 ساعت گذشته در خانه شما بوده است ، شما هنوز هم باید ضد عفونی کردن همه بالا-سطوح تماس اگر کسی در دستشویی شما بیمار بوده است ، قطره ای از آنها را بریزید اسهال یا استفراغ می تواند در هر جایی باشد و شما باید آن را داشته باشید قطعاً ضد عفونی کننده را بشکنید.

در مورد تمیز کردن ، بر خلاف هنگام ضد عفونی کردن ، CDC توصیه می کند که این کار را “به طور منظم” انجام دهید ، با فرکانس واقعی که انتخاب شماست. برای سطوحی که اغلب استفاده می شوند ، مانند میزهای آشپزخانه ، هر روز برای ما خوب به نظر می رسند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir