[ad_1]

تصویری برای مقاله با عنوان دقیقاً چه زمانی باید یک استیک را لمس کنید؟

عکس: ماریان وایو (شاتر استوک)

به جز نمک ، فلفل رایج ترین و همه گیرترین ادویه است در غذاهای آمریکایی خود میوه ها آنها از نظر رنگ و طعم بسیار متفاوت هستند، اما کی و چگونه آسیاب می کنید و پخت و پز آنها نیز تأثیر زیادی در سلیقه آنها دارد. (وقتی بزرگ شد ، خواهرم فلفل سیاه از قبل آسیاب شده را “نمک داغ” نامید ، اگرچه آنقدر نرم بود که مقدار زیادی خربزه بپاشد.)

بسته کوچکی از فلفل سیاه که به همراه ناهارها و مواد غذایی از قبل بسته بندی شده ارائه می شود آنقدر با چیزهای تازه آسیاب شده فاصله دارد که باور کردن اینکه آنها از همان توت می آیند سخت است. فلفل آسیاب شده ترکیبات معطر خود را آزاد می کند و این ترکیبات می توانند به سرعت تبخیر شوند ، به همین دلیل افراد کارهای زیادی را از “فلفل تازه آسیاب شده” روی یک میز سفید انجام می دهند.رستوران های پارچه ای. هرچه تازه تر باشد ، می توانید بیشتر این ترکیبات را امتحان کنید.

گرما نیز تأثیر بسزایی در طعم فلفل دارد. تست ملایم می تواند برخی از طعم های فرارتر را از بین ببرد ، اما همچنین می تواند رایحه را تقویت و غنی کند. بفلفل سوخته طعم تلخی ، حتی تند دارد ، به همین دلیل است که من بندرت استیک هایم را قبل از پخت و پز با فلفل مزه دار می کنم.

این راه حل در نهایت به رجحان خلاصه می شود – من نمی خواهم تلخی با طعم خالص و گوشتی استیک رقابت کند – اما این نیز به روش ارتباط دارد. من دوست دارم جهنم استیک هایم را در یک ظرف داغ بسوزانم تا قهوه ای شدن و پوسته شدن آن به حداکثر برسد ، و “داغ داغ” دمای مناسبی برای فلفل و آن نیست ترکیبات. تکه های درشت فلفل همچنین می توانند از تماس گوشت با ظرف جلوگیری کرده و منجر به سوختن یکنواخت شوند.

اما این برای شما کافی است در نظر گرفتن فلفل و سلیقه هایی که می خواهی آن را رها کنی ، آنجا “فلفل دلمه ای قبل از پختن آن مشکلی ندارد. بعضی اوقات کمی تلخی خوب است و فراموش نکنیم که یک کل کلاسیک F وجود داردغذایی که فقط این ترکیب گوشت گاو و فلفل تست شده و کمی سوخته را جشن می گیرد – استیک au poivre.

تفاوت در این است که تقریباً تمام دستورالعمل های استیک au poivre به جای پاره شدن ، باز کردن پنجره ها و روشن کردن فن ها ، به گرمای کمتری و ملایم تر – معمولاً متوسط ​​یا متوسط ​​بالا – نیاز دارند ، بنابراین بسیاری از استیک های خوردن (از جمله من) وسواس به نظر می رسند. استیک فلفل مخلوطی خوشمزه از شور ، غنی ، تند و – بله – کمی تلخ است.

بنابراین، چه موقع دقیقاً باید روی یک استیک فلفل بزنید این به خود شما و کام شما بستگی دارد. اگر پوسته ای کمی تلخ ، تیز و متضاد می خواهید ، پیش بروید و آن را از قبل چاشنی کنید و شاید کمی حرارت را کم کنید. اگر می خواهید نت های خوش رنگ ، مرکبات و چوبی فلفل را امتحان کنید ، پس از پخت استیک آن را چرخ کنید. بسته به میزان فلفل دلخواه ، هر دو را می توانید انجام دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir