[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان دیسک قاعدگی چیست و چگونه از آن استفاده می کنید؟

عکس: النا گراهام (Shutterstock)

دیسک های قاعدگی ، یک محصول هیپی که قبلاً مبهم بود ، به یک روند تبدیل شده است. تبلیغات آنها در همه جا ظاهر می شود و در حال حاضر چندین مارک ارائه دهنده سی دی وجود دارد. بنابراین مسئله مهم چیست و آیا آنها واقعاً بهتر از یک لیوان هستند؟

چه دیسک های قاعدگی به نظر می رسد و احساس می کند

دیسک قاعدگی شکل یک حلقه انعطاف پذیر است ، شاید سه حلقه اینچ عرض ، با مواد نازک کشیده روی آن. این چیزی شبیه یک فنجان است ، اما عریض تر و عمیق تر از یک فنجان قاعدگی معمولی است. اگر با آن آشنا هستید دیافراگم پیشگیری از بارداری، اندازه و شکل دیسک قاعدگی آشنا به نظر می رسد.

برخی از دیسک ها یکبار مصرف هستند و ج قسمت اصلی فنجان از پلاستیک نازک است که شبیه نسخه سخت تری از Z استiploc baggie ساخته شده است همچنین دیسک های قابل استفاده مجدد از موادی مانند سیلیکون وجود دارد.

چگونه دیسک های قاعدگی مناسب

هنگامی که فنجان های قاعدگی به صورت عمودی در مهبل قرار می گیرند ، با باز شدن انتهای دیسک ها ، دیسک ها طوری طراحی شده اند که به خوبی روی دهانه رحم قرار بگیرند. ( دهانه رحم جایی است که رحم شما با واژن شما ملاقات می کند.)

از آنجا که دهانه رحم شما در جلوی واژن شما ، در نزدیکی بالا قرار دارد ، یک دیسک را وارد کرده و آن را به صورت عمودی نگه داشته و دهانه آن به جلو است. این بدان معناست که به جای نشستن در وسط واژن ، مانند یک پوشش روی دهانه رحم می نشیند.

بزرگترین مزیت دیسک نسبت به عینک –و یکی از مزایای اصلی که شرکت ها دوست دارند تبلیغ کنند –این است که می توانید با یک دیسک رابطه جنسی نافذ داشته باشید. این به این دلیل است که قسمت حلقه برداشته شده و جام مانند آن نرم و انعطاف پذیر است. (واژن همچنین هنگامی که برانگیخته می شوید منبسط و طولانی می شود ، که به ایجاد فضای بیشتر کمک می کند.)

سازندگان دیسک می گویند که اکثر افراد یا آن را در هنگام رابطه جنسی احساس نمی کنند ، یا آن را احساس می کنند ، اما احساس ناراحتی نمی کنند. آناتومی هر کس متفاوت است. و به خاطر داشته باشید که اگرچه مانند دیافراگم جا می گیرد ، دیسک به عنوان یک نوع پیشگیری از بارداری در نظر گرفته نمی شود.

پوشیدن a چگونه است؟ دیسک قاعدگی

دیسک ها ، مانند فنجان ها ، هنگام قرار دادن راحت آنها و جلوگیری از نشت ، دارای منحنی یادگیری خاصی هستند. دستورالعمل سازنده را در مورد نحوه قرار دادن و زمان خالی کردن دیسک بخوانید. (اینجا دستورالعمل برای دیسک های FLEX، مثلا.)

بسیاری می گویند می توانید 12 ساعت قبل از تعویض یا خالی کردن دیسک بروید. در زمانی که محصولات یکبار مصرف تنها نوع موجود در بازار بودند ، مردم گاهی به شستشو و استفاده مجدد از آنها برای یکبار مصرف ادامه می دادند. اکنون مارک هایی وجود دارد که دیسک های قابل استفاده مجدد تولید می کنند ، بنابراین اگر چیزی را می خواهید که نیازی نیست آن را در سطل زباله بیندازید ، به یکی از آنها بروید.

تابعی که می تواند موافق یا مخالف باشد: By وقتی فشار می دهید ، می توانید دیسک را باز کرده و برخی از محتویات آن را دور بیندازید. این کار را روی توالت انجام دهید و می توانید بدون نیاز به برداشتن دیسک آن را تا حدی خالی کنید. فقط مراقب نشت در شرایط دیگر باشید ، مانند سرفه در روزهای سخت.

مانند عینک ، آناتومی شما باید انتخاب های شما را هدایت کند. به عنوان مثال ، اگر گردن رحم شما پایین است ، ممکن است دیسک راحت نباشد. ممکن است لازم باشد مارک های مختلف را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مناسب است. همین هشدار در مورد هر یک از مزایایی که یک محصول نسبت به محصول دیگر دارد ، صدق می کند. برخی از مردم می گویند که اسپاسم آنها با دیسک کمتر از یک فنجان است ، به عنوان مثال ، اما تنها راه برای اطمینان این است که آن را امتحان کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir