[ad_1]

موج سواری ، موج سواری

موج سوار آمریکایی Carissa Moore
عکس: BRIAN BIELMAN / خبرگزاری فرانسه (گتی ایماژ)

بازی های المپیک توکیو شامل بسیاری از ورزش های مورد علاقه ما مانند ژیمناستیک ، دو و میدانی و شنا خواهد بود ، اما در این مسابقات شش ورزش جدید (یا تقریباً جدید) نیز وجود خواهد داشت. این مواردی است که شما باید برای تماشای تازه واردان به المپیک 2020 ، به اصطلاح آنها ، بدانید. (بله ، ما می دانیم که سال 2021 است)

بیس بال و سافت بال

بیس بال و سافت بال جزو شش مورد است ، اما در بازی ها کاملاً جدید نیستند. بیس بال (مسابقات مردان) اولین بار در المپیک 1992 معرفی شد و سافت بال (زنان) در سال 1996 اضافه شد. هر دو در سال 2008 حذف شدند. و امسال برگردید ، گرچه oشش تیم در هر یک به رقابت می پردازند. برای بیس بال ، اینها ایالات متحده ، ژاپن ، مکزیک ، کره جنوبی ، اسرائیل و جمهوری دومنیکن هستند. برای سافت بال ، آنها ایالات متحده ، ژاپن ، مکزیک ، کانادا ، استرالیا و ایتالیا هستند.

اسکیت بورد

با این حال ، اسکیت بورد برای اولین بار یک ورزش کامل المپیکی خواهد بود او ظاهر شد در بازی های المپیک جوانان 2014 دو رویداد برگزار می شود: پارک و خیابان.

هدف این دوره از خیابان تقلید از یک خیابان شهری است. پله ها ، رمپ ها ، ریل ها ، حاشیه ها و نیمکت ها موجود است و ساخت یک سری حرکات با استفاده از عملکردهای موجود به عهده رقیب است.

اسکیت بورد در پارک در یک کاسه ساخته شده است ، با اضلاع شیب دار ، امکان چرخش و سایر ترفندهای وسط هوا را فراهم می کند. هر دو رویداد دارای مسابقه های زنانه و مردانه است.

چگونه ارزیابی می شود؟ داوران حرکت رقبا را از نظر سرعت ، قد ، اصالت و عملکرد ارزیابی می کنند.

چه کسی را تماشا کنید: از علاقه مندی های خیابانی می توان به Nyjah Huston آمریکایی ، Yuto Horigome ژاپنی و لتیسیا بوفونی برزیلی اشاره کرد. در پارک تماشاگران اسکای براون انگلیسی ، هیمانا رینولدز آمریکایی و اسکیت بورد آمریکایی-فنلاندی لیزی آرمنتو (اسکیت برای فنلاند) هستند.

موج سواری

تخته های کوتاه موج سواری (با استفاده از تخته هایی با طول کمتر از هفت فوت) اولین بار در المپیک امسال است. زن و مرد به طور جداگانه با هم رقابت می کنند. چهار نفر با هم رقابت می کنند ، اما فقط یک موج سوار می تواند هر بار موج سوار شود.

چگونه ارزیابی می شود؟ داوران حرکت موج سواران را با توجه به عواملی از جمله دشواری موج و حرکتی که انتخاب کرده اند ، تنوع حرکات ، اصالت ، توانایی ترکیب حرکات با هم و “سرعت ، قدرت و جریان” حرکات ارزیابی می کنند.

چه کسی را تماشا کنید: ایالات متحده ، استرالیا و برزیل قوی ترین کشورها در اینجا هستند. جان جان فلورانس و كاریسا مور مورد علاقه های ایالات متحده هستند. همچنین مراقب استفانی گیلمور از استرالیا و گابریل مدینه از برزیل باشید.

کوهنوردی ورزشی

سه رشته کوهنوردی در المپیک توکیو به رقابت می پردازند: سرعت ، تخته سنگ و سرب. مردان و زنان در هر سه مسابقه خواهند کرد و هر یک از این رده بندی ها با هم رتبه بندی می شوند تا مشخص شود چه کسی مدال دریافت می کند.

چگونه ارزیابی می شود؟ سرعت بالا رفتن سر به سر و با برنده هر پیشروی انجام می شود. زمانه انتظار می رود تا حدود شش ثانیه برای مردان و هشت گرم برای زنان باشد.

در بولدرینگ ، که بدون طناب انجام می شود ، زیرا فاصله زیادی از زمین ندارد ، رقبا می توانند بارها و بارها تلاش کنند تا به بالای یک مشکل صعود کنند. کوهنوردان چهار دقیقه برای صعود به بیشترین مشکلات ممکن دارند. برای هر کدام ، هدف این است که در کمترین تلاش هر دو را در آخرین وضعیت نگه دارید. رسیدن به یک منطقه خاص در نزدیکی قله به اندازه عبور از صخره نیست ، اما کسی که حتی به آن حد نرسیده است باز هم پیروز خواهد شد.

صعود از سرب برای هر ورزشکار فقط یک بار امکان تلاش دارد و کوهنوردان یک به یک از دیواره 15 متری بالا می روند. هرچه از دیوار بالاتر بروید و به حداکثر شش دقیقه برسید ، امتیاز شما بهتر خواهد بود. در صورت تساوی ، سریعترین صعود برنده می شود.

چه کسی را تماشا کنید: از جمله بهترین کوهنوردان می توان به آدام اوندرا از جمهوری چک ، جانیا گارنبرت از اسلوونی و میهو نوناکا از ژاپن اشاره کرد. آمریکایی هایی که باید تماشا کنند ناتانیل کلمن ، کالین دافی ، کیرا کندی و بروک رابوتو هستند.

کاراته

جودو دهه ها یک ورزش المپیکی بوده است ، اما کاراته در این بازی ها تازه کار است. دو رویداد وجود دارد: کاتا و کومیت. این مسابقات هم برای مردان و هم برای زنان برگزار می شود که برای هر کدام سه کلاس وزن در نظر گرفته شده است.

کاتا نمایشی از حرکات کاراته در برابر حریف خیالی است و رقبا می توانند یکی از 102 سکانس توافق شده را برای اجرا انتخاب کنند. Kumite یک رویداد اسپارینگ است که در آن رقبا به صورت جفت مقابل یکدیگر قرار می گیرند.

چگونه ارزیابی می شود؟ داوران کاتا را با توجه به عواملی از جمله قدرت ، سرعت و تکنیک ارزیابی می کنند. كومیت با ضربات و ضربات منفردی كه این ورزشكار بر روی بدن حریف خود ایجاد می كند ، با هر ضربه یك تا سه امتیاز به دست می آید. اولین نفری که هشت امتیاز بیشتر از حریف خود کسب می کند ، برنده مسابقه است.

چه کسی را تماشا کنید: در کاتا ، ساندرا سانچز و دامیان کوینترو از اسپانیا و کیو شیمیزو و ریو کیونا از ژاپن از بهترین رقبا هستند. در کومیت ، برخی از موارد مورد علاقه شامل اوگور آکتاس از ترکیه ، آنجلیکا ترلیوگا از اوکراین و ایرینا زارتسکا از آذربایجان است.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir