لایه PERT یا PEX بیرونی نیز هر گونه فشار خورندگی و ضربات احتمالی را به هنگام نصب و بعد از آن در طول زمان تحمل و دفع می نماید. دو قطعه از آن هر یک به یک طرف وصل می شود و قطعه وسط با اتصال دادن این دو قطعه به یکدیگر دو قسمت لوله کشی را به هم وصل می کند. در هر قسمت از لوله ها، نوع مصرف آن نیز شرح داده شد.

جنس اين لوله ها از فولاد نرمي است كه در ساختن آن ورقه فولاد را با فشار داخل قالب عبور داده درز آن را جوش مي دهند و سپس آنها را جهت افزايش مقاومت در برابر اسيدها و زنگ زدگيها در يك وان آبكاري روي اندود (گالوانيزه) مي كنند . این گونه لوله ها در برابر اسیدها از خود مقاومت نشان داده و دچار خوردگی نمی شوند. PVC با توجه به داشتن ضخامت کمتری نسبت به سایر لوله ها ، حساسیت كمتری نیز در برابر سرعت تغییر شكل از خود نشان می دهد. در استاندارد لولههای مسی دارای دو نوع K,L,M و DWD است که این حروف ضخامت لولههای مسی را نشان میدهد.

در میان انواع لوله های آب، لوله پنج لایه یکی از مناسب ترین و مطمئن ترین انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید. این نوع لوله های فولادی به دلیل مقاومت در برابر خوردگی قابل توجه بسیار شناخته شده است. جنس ساخت لوله پلیاتیلنهای فاضلابی از مواد پلمیر است.

از این لوله ها امروزه در سیستم های انتقال مواد شیمیایی و فاضلاب ها نیز استفاده می شود. این لوله ها به دلیل مقاومت بالایی که در برابر گرما و خوردگی دارند و همچنین به دلیل استحکام زیاد، از بهترین گزینه ها در ساختن سیستم های لوله کشی در پتروشیمی ها و صنایع مختلف محسوب می شوند. لوله های مسی طول عمری برابر ۵۰ سال دارند و در برابر نشتی و خوردگی نیز کاملا مقاوم هستند.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه ساخت لوله بدون درز لطفا از صفحه ما بخواهید.